AQUATONIK

stars
Велинград

Име на сместување
Држава
Дестинација

Aquatonik 4* - Velingrad


Пакет Нова Година 2018 / 2019

Вид на сместувањеПакет 3 ноќи
29.12.2018 - 01.01.2019
Пакет 4 ноќи
29.12.2018 - 02.01.2019
Единечно сместување477 €554 €
Двокреветна соба800 €902.5 €
Двокреветна соба+  (без тераса)821.5 €937.5 €
Двокреветна соба+ (со тераса)838.5 €958 €
Фамилијарна соба1081.5 €1214.5 €
Апартман Двособен de Luxe1220 €1391 €
ВИП Апартман Трособен1548 €1756 €
Поврзани соби1440 €1625 €

Цените се дадени во евра и се однесуваат за наем на 2 лица во соба

Цените вклучуваат:

 • 3 / 4 ноќевања;
 • 3 / 4 појадоци на шведска маса;
 • 3 / 4 вечери, од кои едната е Празнична Новогодишна Вечера со вклучени пијалоци на шведска маса на 31.12.2018;
 • Бранч на 01.01.2019, во период  од 09:00 часот до 14:00 часот;
 • СПА Пакет
  • Внатрешен Акватоничен Минерален базен;
  • Финска сауна;
  • Инфрацрвена сауна;
  • Римска бања;
  • Ледена соба;
  • Шок тушеви;
  • Кнаип патека;
  • Релакс соба;
  • Аква Лабиринт базен;
  • Детски базен;
  • Два контрасни базена;
  • Руска сауна;
  • Солна парна бања;
  • Солена соба;
  • Фитнес сала;
  • Ваучер за игри по избор во игротеката;
  • Паркинг.

Детска анимација:

 • Дадилка во детското катче;
 • Професионални аниматори;
 • Креативно студио;
 • Мини турнири;
 • Детска и Теен дискотека;
 • Домашно кино со најактуелните детски анимирани филмови;

Специјално за сите гости за време на новогодишниот пакет е вклучена следнава празнична програма:

 • 29.12.2018 - Бобан Здравкович и Дј;
 • 30.12.2018 - 5 - та Сезона и Стефан Диомов и Дј;
 • 31.12.2018 - Нелина и ансанбал Б’лгаре и Дј;
 • 01.01.2019 - Дј;

Новогодишен пакет за деца до 12 години

ВозрастЦена за пакет 3 ноќиЦена за пакет 4 ноќи
Од 0 до 11,99 годиниБесплатноБесплатно
Лица над 12 години154 €190 €

Санкции за отказ на резервациите:

 • До 30 дена пред поаѓање - без санкции;
 • До 20 дена пред поаѓање - 25% од износот на аранжманот;
 • До 14 дена пред поаѓање - 50% од износот на аранжманот;
 • Од 0 до 13 дена пред поаѓање - 100% санкции;

Цените се изразени во евра
Уплатата се врши во денарска противвредност и се пресметува по курс од 1 € = 62 денари

Божиќен Пакет 2018

Вид на сместувањеПакет 3 ноќи
23.12.2018 - 27.12.2019
Пакет 4 ноќи
23.12.2018 - 27.12.2018
Единечно сместување275.5 €342.5 €
Двокреветна соба411 €502.5 €
Двокреветна соба+  (без тераса)438.5 €541.5 €
Двокреветна соба+ (со тераса)457 €564 €
Фамилијарна соба591 €722 €
Апартман Двособен de Luxe665 €820.5 €
ВИП Апартман Трособен823 €1009 €
Поврзани соби738.5 €904,6 €

Цените се дадени во евра и се однесуваат за наем на 2 лица во соба

Цените вклучуваат:

 • 3 / 4 ноќевања;
 • 3 / 4 појадоци на шведска маса;
 • 3 / 4 вечери, од кои едната е Празнична Бадникова Вечера со вклучени пијалоци на шведска маса на 25.12.2018;
 • Празнична програма со Иван Дјаков и Дј - 25.12.2018;
 • СПА Пакет
  • Внатрешен Акватоничен Минерален базен;
  • Финска сауна;
  • Инфрацрвена сауна;
  • Римска бања;
  • Ледена соба;
  • Шок тушеви;
  • Кнаип патека;
  • Релакс соба;
  • Аква Лабиринт базен;
  • Детски базен;
  • Два контрасни базена;
  • Руска сауна;
  • Солна парна бања;
  • Солена соба;
  • Фитнес сала;
  • Ваучер за игри по избор во игротеката;
  • Паркинг.

Детска анимација:

 • Дадилка во детското катче, на 25.12.2018 посета од Дедо Коледе и џуџињата и подароци за сите деца до 11.99 години;
 • Професионални аниматори;
 • Креативно студио;
 • Мини турнири;
 • Детска и Теен дискотека;
 • Домашно кино со најактуелните детски анимирани филмови;

Божиќен пакет за деца до 12 години

ВозрастЦена за пакет 3 ноќиЦена за пакет 4 ноќи
Од 0 до 11.99 годиниБесплатноБесплатно
Лица над 12 години107.7 €143.5 €

Санкции за отказ на резервациите:

 • До 30 дена пред поаѓање - без санкции;
 • До 20 дена пред поаѓање - 25% од износот на аранжманот;
 • До 14 дена пред поаѓање - 50% од износот на аранжманот;
 • Од 0 до 13 дена пред поаѓање - 100% санкции;

Цените се изразени во евра
Уплатата се врши во денарска противвредност и се пресметува по курс од 1 € = 62 денари

Викенд Ценовник | Петок и Сабота

Тип на сместување1 ноќ - BB2 ноќи - BB1 ноќ - HB2 ноќи - HB
Еднокреветна соба64€119€77€143€
Двокреветна соба85€157€108€196€
Двокреветна плус без балкон92€172€116€212€
Двокреветна плус со балкон97€181€122€223€
Поврзани соби158€292€189€343€
Фамилијарна соба126€231€153€278€
Апартман двособен De Lux154€280€183€329€
VIP Апартман трособен181€330€221€396€

Напомени:

 • Цените се валидни за период: 01.10.2018 - 23.12.2018 / 02.01.2019 - 23.12.2019;
 • Цените не сe валидни за време на национални и религиозни празници.

Цените се дадени по соба за две лица и вклучуваат:

 • Појадок;
 • Вечера / во пакетите со појадок и вечера HB/.

Бесплатен SPA пакет: (Користење на СПА центарот за лица под 14 години не е дозволено!.)

 • Користење на внатрешен и надворешен акватоничен базен со минерална вода;
 • Инфраред сауна, финска сауна, арома парна бања, римска бања, ледена соба, Adventure shower, The path of “Dr Kneip”, Аква лавиринт базен, детски базен, руска сауна, солена соба и топло-ладен туш со 4 функции, фитнес, детски кат, паркинги гаража, бесплатен интернет пристап, туристичка такса.

Цени за сместување на дополнително легло
во двокреветна или двокреветна плус соба

Дополнително легло во апартман не се доплаќа!
ВозрастЦена на ВB (појадок)Цена на НВ (појадок+вечера)
0 - 6.99 г.БесплатноБесплатно
7 – 11.99 г.13€18€
Над 12 г.28€36€

Хотелот го задржува правото на промена на цените

Цените се валидни за период
01.10.2018 – 23.12.2018 и од 02.01.2019 – 23.12.2019

Појадок + вечера 1 ноќ 2 ноќи 3 ноќи 4 ноќи 5 ноќи 6 ноќи 7 ноќи 8 ноќи 9 ноќи 10 ноќи

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

77€ 143€ 208€ 275€ 326€ 391€ 427€ 486€ 545€ 605€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

108€ 196€ 286€ 378€ 446€ 532€ 617€ 702€ 785€ 867€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

ПЛУС БЕЗ БАЛКОН

116€ 212€ 309€ 412€ 485€ 578€ 671€ 763€ 854€ 944€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

ПЛУС СО БАЛКОН

122€ 223€ 326€ 434€ 510€ 609€ 707€ 804€ 900€ 995€

ПОВРЗАНИ ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ

189€ 343€ 497€ 661€ 779€ 932€ 1084€ 1235€ 1385€ 1533€

ФАМИЛИЈАРНА СОБА

153€ 278€ 402€ 533€ 631€ 754€ 876€ 997€ 1117€ 1236€

АПАРТМАН

СО ЕДНА СПАЛНА - ДЕЛУКС

183€ 329€ 469€ 625€ 736€ 880€ 1023€ 1165€ 1306€ 1446€

VIP АПАРТМАН

СО ДВЕ СПАЛНИ

221€ 396€ 565€ 751€ 887€ 1062€ 1235€ 1407€ 1578€ 1749€
Појадок 1 ноќ 2 ноќи 3 ноќи 4 ноќи 5 ноќи 6 ноќи 7 ноќи 8 ноќи 9 ноќи 10 ноќи

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

64€ 119€ 171€ 227€ 267€ 317€ 366€ 414€ 462€ 508€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

85€ 157€ 223€ 295€ 349€ 415€ 481€ 546€ 609€ 672€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

ПЛУС БЕЗ БАЛКОН

92€ 172€ 246€ 328€ 385€ 458€ 531€ 603€ 674€ 744€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

ПЛУС СО БАЛКОН

97€ 181€ 260€ 345€ 405€ 483€ 560€ 636€ 711€ 785€

ПОВРЗАНИ ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ

158€ 292€ 414€ 552€ 651€ 778€ 905€ 1030€ 1154€ 1277€

ФАМИЛИЈАРНА СОБА

126€ 231€ 328€ 435€ 513€ 612€ 711€ 808€ 905€ 1000€

АПАРТМАН

СО ЕДНА СПАЛНА - ДЕЛУКС

154€ 280€ 389€ 518€ 613€ 732€ 851€ 968€ 1085€ 1200€

VIP АПАРТМАН

СО ДВЕ СПАЛНИ

181€ 330€ 458€ 608€ 715€ 855€ 994€ 1132€ 1269€ 1405€

Цените се дадени по соба за две лица и вклучуваат:

 • Појадок;
 • Вечера / во пакетите со појадок и вечера HB.

Бесплатен SPA пакет: (Користење на СПА центарот за лица под 14 години не е дозволено!.)

 • Користење на внатрешен и надворешен акватоничен базен со минерална вода;
 • Инфраред сауна, финска сауна, арома парна бања, римска бања, ледена соба, Adventure shower, The path of “Dr Kneip”, Аква лавиринт базен, детски базен, руска сауна, солена соба и топло-ладен туш со 4 функции, фитнес, детски кат, паркинги гаража, бесплатен интернет пристап, туристичка такса.

Цени за сместување на дополнително легло во двокреветна или двокреветна плус соба:

Дополнително легло во апартман не се доплаќа!
Возраст Цена на ВВ (појадок) Цена на НВ (појадок+вечера)
0 - 6.99 г. Бесплатно Бесплатно
7 – 11.99 г. 13€ 18€
Над 12 г. 28€ 36€

Хотелот го задржува правото на промена на цените
Доплата за вечера за лица сместени на ВВ – 15€./по лице

Пакет Релакс | (Недела - Четврток)

Цените сe валидни за период:
01.10.2018 – 23.12.2018 / 02.01.2019 – 31.07.2018 и от 01.09.2019 – 23.12.2019

Цените не се валидни за време на национални и религиозни празници

Тип на сместување Цена за 2 лица HB (појадок+вечера)

Цена за 2 лица BB (појадок)

1 ноќевање 1 ноќевање
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА 58€ 46€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА 77€ 62€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ПЛУС БЕЗ БАЛКОН 82€ 72€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ПЛУС СО БАЛКОН 87€ 77€
ПОВРЗАНИ ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ 134€ 118€
ФАМИЛИЈАРНА СОБА 108€ 92€
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА - ДЕЛУКС 129€ 110€
VIP АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ 159€ 136€

Цените се дадени по соба за две лица и вклучуваат:

 • Појадок;
 • Вечера / во пакетите со појадок и вечера HB.

Бесплатен SPA пакет: (Користење на СПА центарот за лица под 14 години не е дозволено!.)

 • Користење на внатрешен и надворешен акватоничен базен со минерална вода;
 • Инфраред сауна, финска сауна, арома парна бања, римска бања, ледена соба, Adventure shower, The path of “Dr Kneip”, Аква лавиринт базен, детски базен, руска сауна, солена соба и топло-ладен туш со 4 функции, фитнес, детски кат, паркинг и гаража, бесплатен интернет пристап, туристичка такса.

Цени за сместување на дополнително легло во двокреветна или двокреветна плус соба:

Дополнително легло во апартман не се доплаќа!
Возраст Цена на ВВ (појадок) Цена на НВ (појадок+вечера)
0 - 6.99 г. Бесплатно Бесплатно
7 – 11.99 г. 13€ 18€
Над 12 г. 28€ 36€

Хотелот го задржува правото на промена на цените
Доплата за вечера за лица сместени на ВВ – 15€./по лице

БАЛНЕО ПАКЕТ


Цените се валидни за период на престој: 01.10.2018 – 23.12.2018 / 02.01.2019 – 23.12.2019

Цените не се валидни за време на национални и религиозни празници
HB (појдок+вечера)5 ноќи 6 ноќи 7 ноќи 8 ноќи 9 ноќи 10 ноќи
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА326€391€427€486€545€605€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА446€532€617€702€785€867€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ПЛУС БЕЗ БАЛКОН485€578€671€763€854€944€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ПЛУС СО БАЛКОН510€ 609€707€804€900€995€
ПОВРЗАНИ ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ779€932€1084€1235€1385€1533€
ФАМИЛИЈАРНА СОБА631€754€876€997€1117€1236€
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА - ДЕЛУКС736€880€1023€1165€1306€1446€
VIP АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ887€1062€1235€1407€1578€1749€
BB (појадок)5 ноќи 6 ноќи 7 ноќи 8 ноќи 9 ноќи 10 ноќи
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА267€317€366€414€462€508€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА349€415€481€546€609€672€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ПЛУС
БЕЗ БАЛКОН
385€458€531€603€674€744€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ПЛУС
СО БАЛКОН
405€483€560€636€711€785€
ПОВРЗАНИ ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ651€778€905€1030€1154€1277€
ФАМИЛИЈАРНА СОБА513€612€711€808€905€1000€
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА - ДЕЛУКС613€732€851€968€1085€1200€
VIP АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ715€855€994€1132€1269€1405€

Цените се дадени по соба за две лица и вклучуваат:

 • Појадок;
 • Вечера / во пакетите со појадок и вечера HB.

Бесплатен SPA пакет: (Користење на СПА центарот за лица под 14 години не е дозволено!.)

 • Користење на внатрешен и надворешен акватоничен базен со минерална вода;
 • Инфраред сауна, финска сауна, арома парна бања, римска бања, ледена соба, Adventure shower, The path of “Dr Kneip”, Аква лавиринт базен, детски базен, руска сауна, солена соба и топло-ладен туш со 4 функции, фитнес, детски кат, паркинги гаража, бесплатен интернет пристап, туристичка такса.

Цени за сместување на дополнително легло во двокреветна или двокреветна плус соба:

Дополнително легло во апартман не се доплаќа!
Возраст Цена на ВВ (појадок) Цена на НВ (појадок+вечера)
0 - 6.99 г. Бесплатно Бесплатно
7 – 11.99 г. 13€ 18€
Над 12 г. 28€ 36€

Хотелот го задржува правото на промена на цените
Доплата за вечера за лица сместени на ВВ – 15€./по лице


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk