RILA

stars
http://www.rilaborovets.com/en
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел "Rila" e oгромен комплекс лоциран на 200м од ски-гондолата кој ќе ви овозможи незаборавен зимски одмор. Удобни соби, 3 ресторани, 3 барови, дискотека, казино, Спа центар и услуга на највисоко ниво.

Опис на собите
Вкупно 523 соби257 Twin Rooms (двокреветни соби),
266 Studio.
Во собите: SAT TV, телефон, када/туш, фен, балкон(во повеќето соби).2 оддвоени кревети.
Studio -соби со мини кујна и фрижидер.

 

далечина од

Далечина од центарот: 50 m
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Ресторан а ла карт
Казино
Салон за убавина
Велнес центар
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Дискотека
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Игралишта за деца
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Греење
Клима Уред
Кујна (во студија)

локација

X Координати: 42.265133
Y координати: 23.606806

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Фитнес
СПА центар

Цените не се валидни за велигденски период


Тип на соба
01.07-15.08
28.08-31.08
HB
01.04-30.06
01.09-30.11
HB
Twin room - Single use 41,137,7
По лице во Twin room32,729,4
По лице во Studio32,729,4
Дете од 02 до 11,99 години на дополнително леглоБесплатноБесплатно
Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ
Цената е во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Цената вклучуца:
*Ноќевање со појадок и вечера
*Бесплатно користење на базен, џакузи, Wi-Fi во лоби бар, паркинг (ограничен број на места).

Забелешка:
*Возрасен и дете се сместуваат бесплатно на дополнително легло, плаќаат само за храна.
*Доплата за појадок 7€ за возрасен на ноќ/ 4€ за дете (02-11,99) на ноќ
*Доплата за вечера 13€ за возрасен на ноќ/7€ за дете (02-11,99) на ноќ
1 Возрасен и 1 дете до 11,99 години плаќаат по цена за Ѕingle room + доплата за храна за дете.

Доплати:
*Користење на Studio помалку од 2 adults +1 child (доплата по соба на ден) - 11€
*Доплата за ручек - 13€ за возрасен на ден / 7€ за дете (02-11,99) на ден
*Доплата за велигденски ручек на 01.05 (не е задолжително) - 17€ за возрасен / 9€ за дете (02-11,99)

Минимум и максимум сместување:
*Studio - минимум 2 adults + 1 child/ максимум 3 adults + 1 child / 4 adults
*Twin room - минимум 1 adults / максимум 2 adults + 1 child / 3 adults

Политика за отказ на резервации:
*Отказ на резервации 7-1 ден пред пристигнување - 1 ноќ пенали;
*No show - 2 ноќи пенали


HALF BOARD
DBL ROOM RESORT VIEW
-минимум 2; максимум 2+1 или 3 возрасни
15.12.-26.12.16;
05.03.-18.03.17
27.12.-04.0105.01.-14.01.17;
26.01.-18.02.17
15.01.-25.01;
19.02.-04.03
По лице во DBL RESORT VIEW HB48.889.967.757.7
SGL RESORT VIEW ROOM66.6122.192.178.8
DBL RESORT VIEW ROOM /2 Adults/97.7179.8135.4115.4
DBL RESORT VIEW ROOM
+ EXTRA BED /3 Adults/
117.7199.8155.4135.4
1 adult + 1 Chd (02-11,99)73.3134.9101.686.6
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)97.7179.8135.4115.4
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)97.7179.8135.4115.4
DBL ROOM SLOPE VIEW -минимум 2; максимум 2+1 или 3 возрасни15.12.-26.12.16;
05.03.-18.03.17
27.12.-04.0105.01.-14.01.17;
26.01.-18.02.17
15.01.-25.01;
19.02.-04.03
По лице во DBL SLOPE VIEW HB51.192.169.959.9
SGL SLOPE VIEW ROOM68.8124.394.481.0
DBL SLOPE VIEW ROOM /2 Adults/102.1184.3139.9119.9
DBL SLOPE VIEW ROOM
+ EXTRA BED /3 Adults/
122.1204.2159.8139.9
1 adult + 1 Chd (02-11,99)76.6138.2104.989.9
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)102.1184.3139.9119.9
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)102.1184.3139.9119.9
STUDIO RESORT VIEW -min 2+1; max
3+1 или 4 возрасни 
15.12.-26.12.16;
05.03.-18.03.17
27.12.-04.0105.01.-14.01.17;
26.01.-18.02.17
15.01.-25.01;
19.02.-04.03
По лице во STUDIO RESORT
VIEW HB
48.889.967.757.7
STUDIO RESORT VIEW ROOM
- Single use
107.7189.8145.4125.4
STUDIO RESORT VIEW ROOM /
2 Adults/
107.7189.8145.4125.4
STUDIO RESORT VIEW ROOM
+ EXTRA BED /3 Adults/
117.7199.8155.4135.4
STUDIO RESORT VIEW ROOM
+ 2 EXTRA BED /4 Adults/
137.6219.8175.4155.4
1 Adult + 3 Chd (02-11,99)107.7189.8145.4125.4
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)107.7189.8145.4125.4
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)117.7199.8155.4135.4
3 Adults + 1 Chd (02-11,99)127.7209.8165.4145.4
STUDIO SLOPE VIEW -min 2+1; max 3+1
или 4 возрасни 
15.12.-26.12.16;
05.03.-18.03.17
27.12.-04.0105.01.-14.01.17;
26.01.-18.02.17
15.01.-25.01.17;
19.02.-04.03.17
По лице во STUDIO SLOPE
VIEW HB
51.192.169.959.9
STUDIO VIEW ROOM - Single use112.1194.3149.9129.9
STUDIO SLOPE VIEW ROOM
/2 Adults/
112.1194.3149.9129.9
STUDIO SLOPE VIEW ROOM
+ EXTRA BED /3 Adults/
122.1204.2159.8139.9
STUDIO SLOPE VIEW ROOM
+ 2 EXTRA BED /4 Adults/
142.1224.2179.8159.8
1 Adult + 3 Chd (02-11,99)112.1194.3149.9129.9
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)112.1194.3149.9129.9
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)122.1204.2159.8139.9
3 Adults + 1 Chd (02-11,99)132.1214.2169.8149.9
FULL BOARD     
DBL ROOM RESORT VIEW -минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
15.12.-26.12.16;
05.03.-18.03.17
27.12.-04.0105.01.-14.01.17;
26.01.-18.02.17
15.01.-25.01;
19.02.-04.03
По лице во DBL RESORT VIEW FB62.2103.281.071.0
SGL RESORT VIEW ROOM79.9135.4105.592.1
DBL RESORT VIEW ROOM /2 Adults/124.3206.5162.1142.1
DBL RESORT VIEW ROOM
+ EXTRA BED /3 Adults/
157.6239.8195.4175.4
1 adult + 1 Chd (02-11,99)93.2154.8121.5106.6
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)124.3206.5162.1142.1
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)131.0213.1168.7148.7
DBL ROOM SLOPE VIEW -минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
15.12.-26.12.16;
05.03.-18.03.17
27.12.-04.0105.01.-14.01.17;
26.01.-18.02.17
15.01.-25.01;
19.02.-04.03
По лице во DBL SLOPE VIEW FB64.4105.583.373.3
SGL SLOPE VIEW ROOM82.1137.6107.794.4
DBL SLOPE VIEW ROOM /2 Adults/128.8210.9166.5146.5
DBL SLOPE VIEW ROOM
+ EXTRA BED /3 Adults/
162.1244.2199.8179.8
1 adult + 1 Chd (02-11,99)96.6158.2124.9109.9
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)128.8210.9166.5146.5
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)135.4217.6173.2153.2
STUDIO RESORT VIEW -min 2+1; max
3+1 или 4 возрасни 
15.12.-26.12.16;
05.03.-18.03.17
27.12.-04.0105.01.-14.01.17;
26.01.-18.02.17
15.01.-25.01;
19.02.-04.03
По лице во STUDIO
RESORT VIEW FB
62.2103.281.071.0
STUDIO RESORT VIEW ROOM
- Single use
121.0203.1158.7138.8
STUDIO RESORT VIEW ROOM /
2 Adults/
124.3206.5162.1142.1
STUDIO RESORT VIEW ROOM +
EXTRA BED /3 Adults/
157.6239.8195.4175.4
STUDIO RESORT VIEW ROOM +
2 EXTRA BED /4 Adults/
190.9273.1228.7208.7
1 Adult + 3 Chd (02-11,99)141.0223.1178.7158.7
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)141.0223.1178.7158.7
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)157.6239.8195.4175.4
3 Adults + 1 Chd (02-11,99)174.3256.4212.0192.0
STUDIO SLOPE VIEW -min 2+1; max
3+1 или 4 возрасни 
15.12.-26.12.16;
05.03.-18.03.17
27.12.-04.0105.01.-14.01.17;
26.01.-18.02.17
15.01.-25.01;
19.02.-04.03
По лице во STUDIO SLOPE
VIEW FB
64.4105.583.373.3
STUDIO VIEW ROOM - Single use125.4207.6163.2143.2
STUDIO SLOPE VIEW ROOM /
2 Adults/
128.8210.9166.5146.5
STUDIO SLOPE VIEW ROOM
+ EXTRA BED /3 Adults/
162.1244.2199.8179.8
STUDIO SLOPE VIEW ROOM
+ 2 EXTRA BED /4 Adults/
195.4277.5233.1213.1
1 Adult + 3 Chd (02-11,99)145.4227.6183.2163.2
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)145.4227.6183.2163.2
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)162.1244.2199.8179.8
3 Adults + 1 Chd (02-11,99)178.7260.9216.5196.5
Доплата HB+
Доплата за A-la-carte вечера; 14.00 € за возрасни 8.50 € за деца од 2 до 11,99 години. Inf 00-01,99 - не користи услуги 
Доплата (Задолжително)  
Новогодишна вечера - 65.00 € за возрасни 35.00 € за деца од 2 до 11,99 години. Inf 00-01,99 - не користи услуги 
Доплата (Не е задолжително)  - на 25.12 или 07.01.2017
Божиќна вечера - 41.00 € за возрасни 23.00 € за деца од 2 до 11,99 години. Inf 00-01,99 - не користи услуги 
Минимум престој1111
Пенали за отказ1211
NO show пенали2100%22
Задолжително: Туристичка такса 1€ по лице на ноќ

Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.
Цените не се валидни за време на велигденските и првомајските празници!

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk