RILA

stars
http://www.rilaborovets.com/en
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Опис на соби:
*STANDARD TWIN ROOM - 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*SUPERIOR Twin or Double room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*Interconnecting SUPERIOR Twin /Double rooms: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата - калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/DBL Rooms.

*SUPERIOR Family room - 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса.

Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон. 

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Далечина од центарот: 50 m
Далечина од центарот: 50 m
Жичара: 200 m
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Факс
Факс
Ресторан
Ресторан
Менувачница
Менувачница
Соби за не-пушачи
Соби за не-пушачи
Ресторан а ла карт
Ресторан а ла карт
Казино
Казино
Салон за убавина
Салон за убавина
Велнес центар
Велнес центар
Лифт
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Лоби бар
Собна услуга
Собна услуга
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Дискотека
Дискотека
Скијање
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Јавање коњи
Риболов
Риболов
Игралишта за деца
Игралишта за деца
Планинарење
Планинарење
Велосипедизам
Велосипедизам

сите соби се опремени со

Балкон
Балкон
ТВ
ТВ
Телефон
Телефон
Сателитска ТВ
Сателитска ТВ
Греење
Греење
Клима Уред
Клима Уред
Кујна (во студија)
Кујна (во студија)

локација

X Координати: 42.265133
X Координати: 42.265133
Y координати: 23.606806
Y координати: 23.606806

Спа Услуги

Внатрешен базен
Внатрешен базен
Џакузи
Џакузи
Сауна
Сауна
Парна бања
Парна бања
Фитнес
Фитнес
СПА центар
СПА центар

RILA 4* - BOROVETS


ВАЖНО:

Северното крило на хотелот (поранешните Standard соби ) ќе се реновираат од 01.04 до 30.09.2019

Понуда Велигден:

RILA 4*, Borovets 
26.04  - 28.04 , ALL Light услуга 2 ноќи пакет 3 ноќи пакет 
Superior Twin/ Family room Resort view / 2pax/193.6270.6
Superior Twin/ Family room Resort view- Single use151.8217.8
Deluxe Suite Resort view по соба /1-2 pax/ 303.6435.6
Superior Twin/ Family room Slope view / 2pax/204.6287.1
Superior Twin/ Family room Slope view- Single use162.8234.3
Deluxe Suite Slope view по соба  /1-2 pax/ 325.6468.6
Дете  2-11,99г на допол. Легло 49.569.3
Дете  2-11,99 на редовно легло
/ во тој случај  возрасен плаќа цена за  Single и дете доплатата 
49.569.3

Цените се дадени по соба по пакет во евра

Редовен Ценовник - Лето 2019

RILA 4*, Borovets 
  07.04-30.1101.06-30.11
  BB услугаHB услуга  
Цените се по соба на ноќПогледНедела  - Четврток  Петок  - СаботаНедела  - Четврток Петок  - Сабота
Superior Twin/ King/ Family room / 2pax/Resort73.785.899112.2
Superior Twin room- Single useResort52.864.96678.1
Deluxe Suite per unit /1-2 pax/ Resort97.9124.3124.3149.6
Доплата за Slope View (по соба на ден )Slope5.55.55.55.5
Дете  2-11,99 г на дополнително легло  111117.617.6
1 или  2  деца  2-11,99 сместени со 1 возрасен  .Возрасен плаќа цена за  Single.
Секое дете ги доплаќа наведените цени 
111117.617.6

Цените се изразени во евра

Цените се дадени по соба на ден во EUR и вклучуваат:

  • Сместување ,појадок*, вечера на HB Услуга*
  • Бесплатно користење на базент (25m) и топла када , термо зона (сауна , парна бања , ладна кабина , турска бања ), релакс зона
  • Фитнес
  • Wireless интернет во цел хотел
  • Хотелско осигурување
  • Хотелот располага со надворешен бесплатен паркинг според бројот на паркинг места – спрема бројот на гости ’и подземен паркинг – со доплата во зависност од слободни капацитети

Плаќање:

Целосната сума на резервацијата мора да биде платена 14 дена пред пристигнување.

Откази:

  • 15 дена или повеќе пред пристигнување : бесплатно
  • 14-8 дена пред пристигнување : 1ноќ откази
  • 7 дена или помалку, no-show или рано заминување : 100% пенали;

Важно:

Северното крило на хотелот (поранешните Standard соби ) ќе се реновираат од 01.04 до 30.09.2019.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk