RILA

stars
http://www.rilaborovets.com/en
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Опис на соби:
*STANDARD TWIN ROOM - 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*SUPERIOR Twin or Double room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*Interconnecting SUPERIOR Twin /Double rooms: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата - калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/DBL Rooms.

*SUPERIOR Family room - 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса.

Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон. 

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Далечина од центарот: 50 m
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Ресторан а ла карт
Казино
Салон за убавина
Велнес центар
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Дискотека
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Игралишта за деца
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Греење
Клима Уред
Кујна (во студија)

локација

X Координати: 42.265133
Y координати: 23.606806

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Фитнес
СПА центар

RILA 4* - BOROVETS


Редовна Понуда | Зима 2019/20

RILA 4*HB
DBL SIGNATURE ROOM RESORT VIEW /2+1/-min 2; max 2+113.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во DBL SIGNATURE ROOM RESORT VIEW /2+1/ HB68.20115.5080.3093.50115.5080.3068.2048.40
SGL SIGNATURE ROOM RESORT VIEW /2+1/102.30173.80121.00140.80173.80121.00102.3068.20
DBL SIGNATURE ROOM RESORT VIEW /2+1/ /2 Лица/136.40231.00160.60187.00231.00160.60136.4096.80
1 Возрасен + 1 Дете (00-01,99)129.80201.30148.50168.30201.30148.50129.8095.70
1 Возрасен + 1 Дете (02-11,99)129.80201.30148.50168.30201.30148.50129.8095.70
1 Возрасен + 2 Дете (02-11,99)157.30228.80176.00195.80228.80176.00157.30123.20
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)163.90258.50188.10214.50258.50188.10163.90124.30
DBL SIGNATURE ROOM SLOPE VIEW /2+1/ -min 2; max 2+113.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во DBL SIGNATURE ROOM SLOPE VIEW /2+1/ HB73.70121.0085.8099.00121.0085.8073.7053.90
SGL SIGNATURE ROOM SLOPE VIEW /2+1/113.30184.80132.00151.80184.80132.00113.3079.20
DBL SIGNATURE ROOM SLOPE VIEW /2+1/ /2 Лица/147.40242.00171.60198.00242.00171.60147.40107.80
1 Возрасен + 1 Дете (00-01,99)140.80212.30159.50179.30212.30159.50140.80106.70
1 Возрасен + 1 Дете (02-11,99)140.80212.30159.50179.30212.30159.50140.80106.70
1 Возрасен + 2 Дете (02-11,99)168.30239.80187.00206.80239.80187.00168.30134.20
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)174.90269.50199.10225.50269.50199.10174.90135.30
DBL SUPERIOR ROOM RESORT VIEW /2+1/-min 2; max 2+113.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во DBL SUPERIOR ROOM RESORT VIEW /2+1/ HB68.20115.5080.3093.50115.5080.3068.2048.40
DBL SUPERIOR ROOM RESORT VIEW /2+1/ - SGL USE102.30173.80121.00140.80173.80121.00102.3068.20
DBL SUPERIOR ROOM RESORT VIEW /2+1/ /2 Лица/136.40231.00160.60187.00231.00160.60136.4096.80
1 Возрасен + 1 Дете (00-01,99)129.80201.30148.50168.30201.30148.50129.8095.70
1 Возрасен + 1 Дете (02-11,99)129.80201.30148.50168.30201.30148.50129.8095.70
1 Возрасен + 2 Дете (02-11,99)157.30228.80176.00195.80228.80176.00157.30123.20
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)163.90258.50188.10214.50258.50188.10163.90124.30
DBL SUPERIOR ROOM SLOPE VIEW /2+1/-min 2; max 2+113.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во DBL SUPERIOR ROOM SLOPE VIEW /2+1/ HB73.70121.0085.8099.00121.0085.8073.7053.90
DBL SUPERIOR ROOM SLOPE VIEW /2+1/ - SGL USE113.30184.80132.00151.80184.80132.00113.3079.20
DBL SUPERIOR ROOM SLOPE VIEW /2+1/ /2 Лица/147.40242.00171.60198.00242.00171.60147.40107.80
1 Возрасен + 1 Дете (00-01,99)140.80212.30159.50179.30212.30159.50140.80106.70
1 Возрасен + 1 Дете (02-11,99)140.80212.30159.50179.30212.30159.50140.80106.70
1 Возрасен + 2 Дете (02-11,99)168.30239.80187.00206.80239.80187.00168.30134.20
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)174.90269.50199.10225.50269.50199.10174.90135.30
DBL SUPERIOR FAMILY ROOM RESORT VIEW - min 2+2; max 2+213.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во DBL SUPERIOR FAMILY ROOM RESORT VIEW  HB68.20115.5080.3093.50115.5080.3068.2048.40
DBL SUPERIOR FAMILY ROOM RESORT VIEW  /2 Лица/N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
DBL SUPERIOR FAMILY ROOM RESORT VIEW  + EXTRA BED /3 Лица/N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
1 Возрасен + 3 Дете (00-13,99)184.80256.30203.50223.30256.30203.50184.80150.70
2 Возрасни + 2 Дете (02-13,99)191.40286.00215.60242.00286.00215.60191.40151.80
DBL SUPERIOR FAMILY ROOM  SLOPE VIEW -min2+2; max 2+2 13.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во DBL SUPERIOR FAMILY ROOM SLOPE VIEW HB73.70121.0085.8099.00121.0085.8073.7053.90
DBL SUPERIOR  FAMILY ROOM SLOPE VIEW ROOM /2 Лица/N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
DBL SUPERIOR FAMILY ROOM  SLOLPE VIEW  + EXTRA BED /3 Лица/N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
1 Возрасен + 3 Дете (00-13,99)195.80267.30214.50234.30267.30214.50195.80161.70
2 Возрасни + 2 Дете (02-13,99)202.40297.00226.60253.00297.00226.60202.40162.80
SUITE DELUXE RESORT VIEW -min 2+1; max 3+1 или 3 Возрасни13.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во SUITE DELUXE RESORT VIEW HB102.30173.80121.00140.80173.80121.00102.3068.20
Наем SUITE DELUXE RESORT VIEW - SGL USE204.60347.60242.00281.60347.60242.00204.60136.40
Наем SUITE DELUXE RESORT VIEW /2 Лица/204.60347.60242.00281.60347.60242.00204.60136.40
SUITE DELUXE RESORT VIEW  + EXTRA BED /3 Лица/238.70404.80281.60327.80404.80281.60238.70165.00
1 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)204.60347.60242.00281.60347.60242.00204.60136.40
1 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)232.10375.10269.50309.10375.10269.50232.10163.90
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)232.10375.10269.50309.10375.10269.50232.10163.90
SUITE DELUXE SLOPE VIEW -min 2+1; max 3+1 или 3 Возрасни13.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во SUITE DELUXE SLOPE VIEW HB113.30184.80132.00151.80184.80132.00113.3079.20
Наем SUITE DELUXE SLOPE VIEW - SGL USE226.60369.60264.00303.60369.60264.00226.60158.40
Наем SUITE DELUXE SLOPE VIEW /2 Лица/226.60369.60264.00303.60369.60264.00226.60158.40
SUITE DELUXE SLOPE VIEW  + EXTRA BED /3 Лица/260.70426.80303.60349.80426.80303.60260.70187.00
1 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)226.60369.60264.00303.60369.60264.00226.60158.40
1 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)254.10397.10291.50331.10397.10291.50254.10185.90
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)254.10397.10291.50331.10397.10291.50254.10185.90
DBL INTERCONNECTING (2 DBLS SUPERIOR) RESORT VIEW
-min 2+2; max 4+2 или 4 Возрасни
13.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во DBL INTERCONNECTING (2 DBLS SUPERIOR) RESORT VIEW HB68.20115.5080.3093.50115.5080.3068.2048.40
Наем DBL INTERCONNECTING RESORT VIEW - SGL USEN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Наем DBL INTERCONNECTING RESORT VIEW /2 Лица/N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Наем DBL INTERCONNECTING RESORT VIEW /3 Лица/N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Наем DBL INTERCONNECTING RESORT VIEW /4 Лица/272.80462.00321.20374.00462.00321.20272.80193.60
1 Возрасен + 3 Дете (02-11,99)N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
2 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)259.60402.60297.00336.60402.60297.00259.60191.40
3 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)266.20432.30309.10355.30432.30309.10266.20192.50
3 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)293.70459.80336.60382.80459.80336.60293.70220.00
3 Возрасни + 3 Дете (02-11,99)321.20487.30364.10410.30487.30364.10321.20247.50
4 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)300.30489.50348.70401.50489.50348.70300.30221.10
4 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)327.80517.00376.20429.00517.00376.20327.80248.60
DBL INTERCONNECTING (2 DBLS SUPERIOR) SLOPE VIEW
-min 2+2; max 4+2 или 4 Возрасни
13.12-26.1227.12-04.0105.01-24.0125.01-14.0215.02-21.0222.02-07.0308.03-14.0315.03-12.04
по лице во DBL INTERCONNECTING (2 DBLS SUPERIOR) SLOPE VIEW HB73.70121.0085.8099.00121.0085.8073.7053.90
Наем DBL INTERCONNECTING SLOPE VIEW - SGL USEN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Наем DBL INTERCONNECTING SLOPE VIEW /2 Лица/N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Наем DBL INTERCONNECTING SLOPE VIEW /3 Лица/N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Наем DBL INTERCONNECTING SLOPE VIEW /4 Лица/294.80484.00343.20396.00484.00343.20294.80215.60
1 Возрасен + 3 Дете (02-11,99)N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)N/AN/AN/AN/AN/AN/AN/AN/A
2 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)281.60424.60319.00358.60424.60319.00281.60213.40
3 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)288.20454.30331.10377.30454.30331.10288.20214.50
3 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)315.70481.80358.60404.80481.80358.60315.70242.00
3 Возрасни + 3 Дете (02-11,99)343.20509.30386.10432.30509.30386.10343.20269.50
4 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)322.30511.50370.70423.50511.50370.70322.30243.10
4 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)349.80539.00398.20451.00539.00398.20349.80270.60
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Н.Г свечена вечера на шв.маса  - 85.00 € за возрасен и 45.00 € за дете од  2 до 11,99 год.. бебе 00-01,99 - без услуга.  - РАСПРОДАДЕНО
Сместувањето на 31.12 е на ноќевање со појадок, вечера не се послужува
Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  - on 25.12.2018
Божиќна свечена вечера на шв.маса  - 45.00 € за возрасен и 25.00 € за дете од  2 до 11,99 год.. бебе 00-01,99 - без услуга. 
Минимум ноки 35445433

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели - Зима 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk