RILA

stars
http://www.rilaborovets.com/en
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел "Rila" e oгромен комплекс лоциран на 200м од ски-гондолата кој ќе ви овозможи незаборавен зимски одмор. Удобни соби, 3 ресторани, 3 барови, дискотека, казино, Спа центар и услуга на највисоко ниво.

Опис на собите
Вкупно 523 соби257 Twin Rooms (двокреветни соби),
266 Studio.
Во собите: SAT TV, телефон, када/туш, фен, балкон(во повеќето соби).2 оддвоени кревети.
Studio -соби со мини кујна и фрижидер.

 

далечина од

Далечина од центарот: 50 m
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Ресторан а ла карт
Казино
Салон за убавина
Велнес центар
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Дискотека
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Игралишта за деца
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Греење
Клима Уред
Кујна (во студија)

локација

X Координати: 42.265133
Y координати: 23.606806

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Фитнес
СПА центар
Тип на сместување
16.06-09.09.2017
ALL Light
Person in Twin room 31.9
Twin room - Single use 49.5
Деца од 02 до 11,99 год на дополнително леглобесплатно

* Цените се валидни за минимум 3 ноќевања


** Бонус за престој на 5 или повеќе ноќи: една вечера во ресторанот "Samokovi Mezze & Grill" без доплата
Вечерата е на селектирано мени и не вклучува пијалоци и може да се букираат за петок и сабота. Потребно е претходна резервација

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице на ALL Light
Бесплатно користење на внатрешен базен, Wi-Fi во лоби

Намалувања:
* Дете до 5.99 е бесплатно во соба со двајца возрасни
* Дете од 6 - 11.99 сместено со двајца возрасни плаќа 16,5 еур на ден
*Еден возрасен со дете до 11.99 год плаќа single соба
- прво дете се сместува бесплатно а второ плаќа 16,5 еур на ден
* 3ет возрасен сместен со двајца возрасни во twin соба плаќа 24,2 еур на ден

Минимум и максимум сместување:
Twin room - минимум 1 возрасен / максимум 2 возрасни + 1дете / 3 возрасни
Студиата не се достапни за лето 2017 поради реновирање

Тип на сместување
01.06-15.10.2017
недела-четвртокпеток - саботанедела-четвртокпеток - сабота
 BBBBHBHB
по лице во Twin room 23.727.532.536.3
Twin room - Single use 34.138.542.947.3
деца од 02 до 11,99 год на дополнително леглоfreefreefreefree


Цената вклучува:
1 ноќевање по лице на BB или HB.
Бесплатно користење на базен, Wi-Fi во лоби

Забелешка:
*Возрасен и дете се сместуваат бесплатно на дополнително легло, плаќаат само за храна.
*Доплата за појадок 7€ за возрасен на ноќ/ 4€ за дете (02-11,99) на ноќ
*Доплата за вечера 13€ за возрасен на ноќ/7€ за дете (02-11,99) на ноќ
1 Возрасен и 1 дете до 11,99 години плаќаат по цена за Ѕingle room + доплата за храна за дете.

Минимум и максимум сместување:
*Twin room - минимум 1 adults / максимум 2 adults + 1 child / 3 adults 


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk