LUCKY BANSKO

stars
http://luckybansko.com/en/
2770 BANSKO, 4-10, KIR BLAGO TODEV STR.
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ LUCKY - BANSKO

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 - 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 - 40 m2), Apartman Deluxe (50 - 55 m2), Apartman Executive (60 - 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 - 85 m2).

 • Studio Luxury: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
 • Apartman Luxury: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
 • Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
 • Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба - бесплатно;
 • Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен; 

Услуга: 

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на:

 • Фитнес сала;
 • Базен со хидромасажери;
 • Сауна, џакузи.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Далечина од центарот
Далечина од центарот
Жичара: 2 km
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Факс
Ресторан
Ресторан
Менувачница
Менувачница
Сеф на рецепција
Сеф на рецепција
Салон за убавина
Салон за убавина
Велнес центар
Велнес центар
Спортска сала
Спортска сала
Детско катче
Детско катче
Лифт
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Лоби бар
Ски гардeробер
Ски гардeробер
Собна услуга
Собна услуга
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Билијард
Скијање
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Јавање коњи
Риболов
Риболов
Велосипедизам
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
Кујна
Кујна
Телефон
Телефон
Сателитска ТВ
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Сеф во соба
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Греење
Греење
Бањарки и папучи
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8426
X Координати: 41.8426
Y координати: 23.4849
Y координати: 23.4849

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен
Внатрешен базен
Џакузи
Џакузи
Сауна
Сауна
Парна бања
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Топла када
Топла када
Фитнес
Фитнес
СПА центар
СПА центар
Солариум
Солариум
Хидроџет
Хидроџет
Генератор за мраз
Генератор за мраз

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5* - BANSKO


Понуда - Пролет и Есен 2019

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5* 
ПРОЛЕТ  /ЕСЕН ПОНУДА Мак.смес7.04-06.06
Studio Lux 2+176.01
APP 1-Bedroom LUX2+186.02
APP 1-Bedroom DELUXE2+2106.04
APP 1-Bedroom EXECUTIVE2+2125.95
APP 2-Bedroom DELUXE4+1155.98
APP 2-Bedroom EXECUTIVE4+1176
Доплата за  HB на ноќ за лица сместени на дополнително легло  - задолжителна 
Дете од  4 до  11,99г на дополнително легло 8.8
Возрасен на дополнително легло 14.3
Минимум престој 2

Цената е дадена по соба на ноќ
Цените се изразени во евра по курс 1 € = 62 ден;

Во специјалниот пакет цените се дадени во евра по соба на ноќ со минимум 2 ноќи престој и вклучува:

 • Ноќевање со богат појадок и вечера во Le Bistro ресторанот за гостите сместени на редовно легло
 • Гостите на дополнително легло престојуваат бесплатно (со појадок ) плаќаат дополнително само за вечера

Попусти:

 • Ноќевање со појадок за дете до 15.99 г на дополнително легло е бесплатно
 • За гостите на дополнително легло , само вечерара е со доплата од цените дадени во таблеата

Други бесплатни услуги:

 • Бесплатно - 1 масажа за сите гости на промоционалниот пакет за целиот престој
 • Ледена соба , парна бања , сауна ,џакузи , контрасни тушеви , Technogym фитнес од 8:00 до 21:00.
 • Внатрешни БИО базени за деца и возрасни со 33 ° C температура на водата , солен базент за релаксација сол од мртво море , солена соба од  (8:00 - 21:00)
 • Интернет во целиот хотел • Детско игралиште за деца од 3-6 со многу атракции и игри (8:00 - 22:00)
 • Професионална детегледачка што ќе се грижи за децата од Thursday to Monday (12:00 to 21:00h)

SUMMER FAMILY OFFER

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5*  - SUMMER FAMILY OFFER 
Период на престој 7.06 –13.09.2019
234567
Studio Lux -/2 pax, max 2+1/90.0079.0073.0074.0069.0068.00
Apartment Lux 1- Bedroom-/2 pax, max 2+1/100.0089.0083.0084.0078.0077.00
Apartment Deluxe 1-Bedroom /2 pax, max 2+2/121.00109.00103.00103.0097.0095.00
Apartment Executive 1-Bedroom-/2 pax, max 2+2/147.00135.00127.00127.00120.00117.00
Apartment Lux 2-bedroom –/4 pax, max 4+1/196.00174.00161.00164.00153.00151.00
ApartmentExecutive 2-bedroom–/4 pax, max 4+1/219.00196.00182.80185.00174.00170.01
Гратис Вечери  во завиност од бројот на ноќевања 
Број на вечери  вклучени за лица сместени на редовни легла 222334

Цената е дадена по соба на ноќ
Цените се изразени во евра по курс 1 € = 62 ден;

Цената вклучува:

 • Цената е во евра на ноќ по соба на BB соодветно со бројот на ноќевања од 2/3/4/5/6/ или 7 ноќи
 • Гратис вечери : Бесплатната вечера се сервира на првиот ден на пристигнување , почнувајќи од check in.

Доплати:

 • Доплата за ручек / вечера од мени лето во ресторанот Le Bistro - 14,3 евра за возрасен и 8,8 евра за дете 4-11.99 г
 • За деца до 15,99 на дополнително легло само сместувањето е бесплатно , вечерата се доплаќа со цените дадени погоре

Напомена:

*Цените не се валидни за време на национални и интернационални празници.

Понуда | Пролет - FAMILY OFFER

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5*  - SUMMER FAMILY OFFER 
Период на престој 07.04 –06.06.2019
24567
Studio Lux -/2 pax, max 2+1/80.0077.0075.0073.0070.00
Apartment Lux 1- Bedroom-/2 pax, max 2+1/91.0087.0085.0083.0080.00
Apartment Deluxe 1-Bedroom /2 pax, max 2+2/110.00105.00102.0099.0096.00
Apartment Executive 1-Bedroom-/2 pax, max 2+2/137.01131.00128.00124.00119.00
Apartment Lux 2-bedroom –/4 pax, max 4+1/174.00167.00163.00158.00152.00
ApartmentExecutive 2-bedroom–/4 pax, max 4+1/200.00191.00186.00181.01174.00

Цената е дадена по соба на ноќ
Цените се изразени во евра по курс 1 € = 62 ден;

Цената вклучува:

 • Дадена е во евра на ноќ по соба на HB во зависност од бројот на ноќевања од 2/3/4/5/6/ или 7 ноќи за лицата на редовни легла
 • Доплаќаат само за вечера лицата на дополнително легло во табелата подоле

Доплати:

 • Доплата за вечера од мени пролет во ресторанот Bistro - 16,5 евра за возрасен и 9.9 евра за дете од 4-11.99г
 • За деца до 15,99 г на дополнително легло само сместувањето е бесплатно , вечерата е со доплата цените дадени погоре..

Напомена:

*Цените не се валидни за време на национални и интернационални празници , и за време на Велигденските празници /25.04-30.04/

Понуда | Велигден

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5* 
25.04-30.04HB 
STUDIO LUX - Rent 2+1 (child up to 15,99 y.o.)€ 92.02
1-bedroom LUX APP - Rent 2+1 (child up to 15,99 y.o.)€ 102.03
1-bedroom DELUXE APP- Rent 2+2 (chd till 15,99 y.o.)€ 119.02
1-bedroom EXECUTIVE APP-Rent 2+2 (chd up to 15,99 y.o)€ 144.98
2-bedroom LUX APARTMENT - Rent 4+ 1 pax€ 197.01
2-bedroom EXECUTIVE APARTMENT - Rent 4+ 1 pax€ 220.99
Доплата за  HB на ноќ  за лица сместени на дополнително легло  - задолжително
Деца од  4 до  11,99 г на допол.легло € 9.90
Возрасен на дополнително легло € 16.50
Доплата за Велигденски ручек на  28.04 - задолжително 
Деца од  4 до  11,99 г на допол.легло € 9.90
Возрасен на дополнително легло € 16.50
Минимум престој 3
Откази 7
Откази пенали во ноќи 1
No show 2

Цената е дадена по соба на ноќ
Цените се изразени во евра по курс 1 € = 62 ден;

Цените се дадени во евра по соба на ноќ со минимум 3 ноќи престој и вклучува:

 • Ноќевање со богат појадок и вечери во Le Bistro ресторанот за гости сместени на редовни легла
 • Дете (од 15,99) на дополнително легло се сместува бесплатно (со појадок ) плаќа дополнително за вечера

Попусти:

 • Сместување со појадок за деца до 15.99 г на дополнително легло е бесплатно
 • За гостите на дополнително легло , вечерата е со доплата цените погоре во табелата

Други бесплатни услуги вклучени во цената:

 • Транспорт до црквата Св. Тринити во Банско за празничната литургија на 28.04; Велигденски третман со со Велигденски јајца , домашно Велигденско лепче и чаша вино после празничната литургија
 • Ледена соба , парна бања , сауна ,џакузи , контрасни тушеви , Technogym фитнес од 8:00 до 21:00
 • Внатрешни БИО базени за деца и возрасни со 33 ° C температура на водата , солен базент за релаксација сол од мртво море , солена соба од  (8:00 - 21:00)
 • Интернет во целиот хотел
 • Детско игралиште за деца од 3-6 со многу атракции и игри (8:00 - 22:00). Професионална детегледачка што ќе се грижи за децата од Thursday to Monday (12:00 to 21:00h)

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk