LUCKY BANSKO

stars
http://luckybansko.com/en/
2770 BANSKO, 4-10, KIR BLAGO TODEV STR.
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ LUCKY - BANSKO

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 - 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 - 40 m2), Apartman Deluxe (50 - 55 m2), Apartman Executive (60 - 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 - 85 m2).

 • Studio Luxury: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
 • Apartman Luxury: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
 • Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
 • Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба - бесплатно;
 • Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен; 

Услуга: 

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на:

 • Фитнес сала;
 • Базен со хидромасажери;
 • Сауна, џакузи.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Сеф на рецепција
Салон за убавина
Велнес центар
Спортска сала
Детско катче
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8426
Y координати: 23.4849

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум
Хидроџет
Генератор за мраз

LUCKY BANSKO SPA & RELAX Aparthotel 5*


Редовен Ценовник

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5* 
Type of accommodation
10.04-07.0608.06-29.11
STUDIO LUX - Rent 2+1 (child up to 15.99 y.o.)€ 61.22€ 66.96
1-bedroom LUX APP - Rent 2+1 (child up to 15.99 y.o.)€ 71.74€ 77.47
1-bedroom DELUXE APP- Rent 2+2 (chd till 15.99 y.o.)€ 88.96€ 100.43
1-bedroom EXECUTIVE APP-Rent 2+2 (chd up to 15.99 y.o)€ 114.79€ 132.00
2-bedroom LUX APARTMENT - Rent 4+ 1 pax€ 123.39€ 136.79
2-bedroom EXECUTIVE APARTMENT - Rent 4+ 1 pax€ 144.43€ 159.74
Cancelation period 77
Cancelation penalty in nights 11
No show 22
Цените не се валидни за време на официјалните и националните празници, кога се применуваат специјални понуди

Цената е по соба и вклучува:

 • Ноќевање на BB услуга;
 • Употреба на СПА центар од 8:00 до 20:00 часот - затворен базен за возрасни и деца со 33 степени на водата, солен базен и солена соба за одмор, ледена соба, џакузи, сауна, парна бања со мраз терапија, контраст тушеви и фитнес со Techno Gym опрема;
 • Користење на Wi - Fi насекаде во хотелот;
 • Безбедност во собата;
 • Детски клуб 08:00 - 20:00;

Планински прошетки:

 • Бесплатно за сите гости на хотелот;
 • Тие се изведуваат секој Четврток и Сабота;
 • Регистрацијата е преку е - пошта или на приемот на хотелот од претходниот ден;
 • Планински водичи се предвидени за прошетките;
 • Поаѓање од хотел со автобус во 10:00 часот;
 • Времетраење: 2-3 часа;

Намалувања:

Единечен престој во Студио Лукс - плаќа 90% од редовната цена.

Доплати:

 • Екстра лице над максималниот број на гости во App Delux и Executive - 16.5 евра за возрасни / 8.5 евра за дете (4 - 11.99 години);
 • Додаток во вечера - 14.3 евра за возрасни / 9 евра за дете 4 - 11.99 години.

Понуда Пролет / Есен

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5* 10.04-07.0614.09-29.11
SPRING / AUTUMN OFFER Max. acc.
Studio Lux 2+176.086.0
APP 1-Bedroom LUX2+186.096.0
APP 1-Bedroom DELUXE2+2106.0118.0
APP 1-Bedroom EXECUTIVE2+2126.0144.0
APP 2-Bedroom DELUXE4+1156.0176.0
APP 2-Bedroom EXECUTIVE4+1176.0194.0
Supplement for HB per night for people accommodated on extra bed - obligatory 
Child from 4 to 11.99 y.o. on extra bed 8.88.8
Adult on extra bed 14.314.3
Minimum stay in nights 22

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1 € по лице на ноќ!

Забелешки:

 • Сместување со појадок;
 • За дете до 15.99 години на дополнителен кревет е бесплатно;
 • За гости кои престојуваат на дополнителни легла, само вечера се наплаќа по цени наведени во горната табела;

Цените на специјалните пакети се во евра по соба за една ноќ со мин. Од 2 ноќи престој и вклучуваат:

 • Ноќевања со богат појадок и вечерa во ресторанот Ле Бистро за гости кои престојуваат на редовно легло;
 • Гости на дополнителни легла остануваат бесплатно (со појадок) и плаќаат дополнително само за вечера;

Други бесплатни услуги вклучени во цената:

 • Слободна - 1 физичка масажа за сите гости во промотивниот пакет за целиот престој;
 • Ледена соба, парна бања, сауна, џакузи, контрастни тушеви, Technogym фитнес од 8:00 до 21:00 часот;
 • Затворен БИО базен за деца и возрасни со температурa на водата од 33 ° C, солен базен за релаксација со сол од Мртвото Море, солена сала од (8:00 - 21: 00 часот);
 • Користење на безжичен интернет низ хотелот и две опремени компјутерски области;
 • Детско игралиште за деца на возраст од 3 - 6 години со бројни игри и атракции (8: 00 - 22: 00);
 • Професионална бејбиситерка ќе се грижи за вашите деца од четврток до понеделник (12:00 до 21:00 часот);

Планински прошетки:

 • Бесплатно, секој четврток и сабота за сите гости на хотелот;
 • Резервацијата е преку е - пошта или на прием ден претходно;
 • Се нудат планински водичи;
 • Поаѓање - со автобус од хотелот во 10:00 часот;
 • Времетраење: 2 - 3 часа;
 • Вечери: Вечери се опционални од пролетното мени во ресторанот "Бистро", мени со 3 серии (избор од 3 јадења) или шведска маса за најмалку 50 гости во хотелот. Додатоци само за вечера дополнителен кревет, цените наведени во табелата

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации):

15 % Попуст за резервации направени до 15.10.2018 & уплата 100 % до 20.10.2018
НЕ е валидно за период 27.12.2018 - 01.01.2019
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2018 & уплата 100 % до 05.12.2018


Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
За пристигнувања во период 17.02 - 06.04.2019

10% попуст за резервации со престој повеќе од 7 ноќи
Валидно за пристигнување во период 11.01.2018 - 20.01.2019


* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

Редовен Ценовник

LUCKY BANSKO SPA & RELAX Aparthotel 5* BB/HB
STUDIO LUX -min 1+1; max 2+101.12-19.1220.12-26.1227.12-02.0103.01-10.0111.01-20.0121.01-23.0224.02-03.0304.03-06.04
p.p. in STUDIO LUX  BB35.2049.5085.8049.5041.8049.5041.8035.20
STUDIO LUX - SGL USE (max 1 Ad+1 Chd (00-03.99)63.8089.10171.6089.1074.8089.1074.8063.80
Rent STUDIO LUX ROOM /2 Persons/70.4099.00171.6099.0083.6099.0083.6070.40
STUDIO LUX + EXTRA BED /3 Persons/////////
1 adult + 1 Chd (04-11.99)63.3689.10154.4489.1075.2489.1075.2463.36
1 Adult + 2 Chd (00-11.99)70.4099.00171.6099.0083.6099.0083.6070.40
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)70.4099.00171.6099.0083.6099.0083.6070.40
APP 1-Bedroom LUX -min 2; max 2+1/301.12-19.1220.12-26.1227.12-02.0103.01-10.0111.01-20.0121.01-23.0224.02-03.0304.03-06.04
p.p. in APP 1-Bedroom LUX  BB46.2058.3097.9058.3051.7058.3051.7046.20
Rent APP 1-Bedroom LUX ROOM /2 Persons/92.40116.60195.80116.60103.40116.60103.4092.40
App 1-Bedroom LUX + EXTRA BED /3 Persons/120.12151.58254.54151.58134.42151.58134.42120.12
1 adult + 1 Chd (04-11.99)92.40116.60195.80116.60103.40116.60103.4092.40
1 Adult+2 Chd (04-11.99)92.40116.60195.80116.60103.40116.60103.4092.40
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)92.40116.60195.80116.60103.40116.60103.4092.40
APP 1-Bedroom DELUXE -
min 2; max 2+3/3+1/3+2
01.12-19.1220.12-26.1227.12-02.0103.01-10.0111.01-20.0121.01-23.0224.02-03.0304.03-06.04
p.p. in APP 1-Bedroom DELUXE  BB55.0069.30107.8069.3062.7069.3062.7055.00
Rent  APP 1-Bedroom DELUXE ROOM /2 Persons/110.00138.60215.60138.60125.40138.60125.40110.00
APP 1-Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3 Persons/143.00180.18280.28180.18163.02180.18163.02143.00
1 adult + 1 Chd (04-11.99)110.00138.60215.60138.60125.40138.60125.40110.00
1 Adult+2 Chd (04-11.99)110.00138.60215.60138.60125.40138.60125.40110.00
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)110.00138.60215.60138.60125.40138.60125.40110.00
2 Adults + 2 Chd (04-11.99)110.00138.60215.60138.60125.40138.60125.40110.00
2 Adults + 3 Chd (04-11.99)126.50155.10232.10155.10141.90155.10141.90126.50
3 Adults + 1 Chd (04-11.99)143.00180.18280.28180.18163.02180.18163.02143.00
3 Adults + 2 Chd (04-11.99)159.50196.68296.78196.68179.52196.68179.52159.50
APP 1-Bedroom EXECUTIVE -
min 2; max 2+3/3+1/3+2
01.12-19.1220.12-26.1227.12-02.0103.01-10.0111.01-20.0121.01-23.0224.02-03.0304.03-06.04
p.p. in APP 1-Bedroom EXECUTIVE BB70.4083.60114.4083.6077.0083.6077.0070.40
Rent APP 1-Bedroom EXECUTIVE ROOM /2 Persons/140.80167.20228.80167.20154.00167.20154.00140.80
APP 1-Bedroom EXECUTIVE + EXTRA BED /3 Persons/183.04217.36297.44217.36200.20217.36200.20183.04
1 adult + 1 Chd (04-11.99)140.80167.20228.80167.20154.00167.20154.00140.80
1 Adult+2 Chd (04-11.99)140.80167.20228.80167.20154.00167.20154.00140.80
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)140.80167.20228.80167.20154.00167.20154.00140.80
2 Adults + 2 Chd (04-11.99)140.80167.20228.80167.20154.00167.20154.00140.80
2 Adults + 3 Chd (04-11.99)157.30183.70245.30183.70170.50183.70170.50157.30
3 Adults + 1 Chd (04-11.99)183.04217.36297.44217.36200.20217.36200.20183.04
3 Adults + 2 Chd (04-11.99)199.54233.86313.94233.86216.70233.86216.70199.54
APP 2-Bedroom LUX -
min 4; max 4+1/ 5
01.12-19.1220.12-26.1227.12-02.0103.01-10.0111.01-20.0121.01-23.0224.02-03.0304.03-06.04
p.p. in APP 2-Bedroom LUX  BB50.6055.00105.6055.0053.9055.0053.9050.60
Rent APP 2-Bedroom LUX ROOM /4 Persons/202.40220.00422.40220.00215.60220.00215.60202.40
APP 2-Bedroom LUX + EXTRA BED /5 Persons/232.76253.00485.76253.00247.94253.00247.94232.76
4 Adults + 1 Chd (04-11.99)202.40220.00422.40220.00215.60215.60215.60202.40
Доплата за HB
возрасен / дете 04-11.99
16.00/ 10.00
Доплата за Новогодишна вечера во ресторан Le Bistro
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 4-11.99 
127.00 / 70.00
Доплата за Новогодишна вечера во Italian restaurant Leonardoo
НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 4-11.99 
197.00 / 101.00
Доплата за Божиќна вечера ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 4-11.99 
50.00 / 32.00
Минимум престој (во ноќи)14441411
Отказ714211471477
Пенали за отказ 1100%100%11111
NO show пенали (во ноќи)2100%100%22222

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk