ALPIN

stars
http://alpin-hotel.bg/
Borovets, postal code 2010, region Samokov, Bulgaria, p.box 10
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот Aplin е луксузен и мал хотел кој се наоѓа во центарот на Боровец. Ски патеките се само 20 метри од хотелот. Мир и тишина е нешто типично за хотелот и тоа е типично за семејните хотели како Алпин. 

Хотелот нуди 4 соби, еден апартман, две студиа со балкон, кои се со прекрасен поглед кон планината. Хотелот нуди 8 вили, кој се наоѓаат во населбата. Нашите гости можат да уживаат во џакузи, сауна и тие можат да ги користат услугите на нашиот искусен масер. Ние исто така нудиме Услуга во соба, перење и пеглање на вашите алишта.

Хотелот располага со сопствена ски гардероба, која нуди сноуборд и ски опрема, ски сервис, ски училиште и безбеден е за вашите вредни работи.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

далечина од

Далечина од центарот: 20 m
Жичара: 20 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Интернет
Ресторан
Хотелски паркинг
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Мини Бар
Греење
Клима Уред
Дупли лежај или два кревети
LCD телевизор со сателитски канали
Апартман со една спална

локација

X Координати: 42.2645134
Y координати: 23.6044689

Спа Услуги

Џакузи
Сауна
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када

ALPIN 3* - БОРОВЕЦ


Попуст за рани резервации:

5 % попуст за резервации направени до 30.09.2018
100% уплата до 05.10.2018

Редовен ценовник - Зима 2018/2019

ALPIN 3*BB/HB*
DBL ROOM - min 2; max 2+1 or 3 adults21.12 - 04.0105.01 - 11.1112.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 08.0309.03 - 30.03
p.p. in DBL BB53.3537.4030.8037.4053.3530.8023.10
SGL ROOM /1 Person/106.7074.8061.6074.80106.7061.6046.20
DBL ROOM /2 Persons/106.7074.8061.6074.80106.7061.6046.20
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/133.1092.4092.4092.40133.1092.4057.20
1 adult + 1 Chd (02 - 11.99)106.7074.8061.6074.80106.7061.6046.20
1 Adult + 2 Chd (02 - 11.99)133.1092.4092.4092.40133.1092.4057.20
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)133.1092.4092.4092.40133.1092.4057.20
DBL LARGE LUX ROOM - min 2; max 2+1 or 3 adults21.12 - 04.0105.01 - 11.1112.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 08.0309.03 - 30.03
p.p. in DBL LARGE LUX BB58.8542.9040.7042.9058.8540.7031.35
SGL LARGE LUX ROOM /1 Person/117.7085.8081.4085.80117.7081.4062.70
DBL LARGE LUX ROOM /2 Persons/117.7085.8081.4085.80117.7081.4062.70
DBL LARGE LUX ROOM + EXTRA BED /3 Persons/147.40106.70101.20106.70147.40101.2078.10
1 adult + 1 Chd (02 - 11.99)117.7085.8081.4085.80117.7081.4062.70
1 Adult + 2 Chd (02 - 11.99)147.40106.70101.20106.70147.40101.2078.10
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)147.40106.70101.20106.70147.40101.2078.10
STUDIO - min 2; max 2+2/3+1 or 4 adults21.12 - 04.0105.01 - 11.1112.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 08.0309.03 - 30.03
p.p. in STUDIO BB35.2026.1322.8326.1335.2022.8317.33
Rent STUDIO /2 Persons/140.80104.5091.30104.50140.8091.3069.30
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/140.80104.5091.30104.50140.8091.3069.30
STUDIO + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/140.80104.5091.30104.50140.8091.3069.30
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)140.80104.5091.30104.50140.8091.3069.30
2 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)140.80104.5091.30104.50140.8091.3069.30
3 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)140.80104.5091.30104.50140.8091.3069.30
VILLA 1 - Bedroom - min 2; max 3+2/4+1 or 4 adults21.12 - 04.0105.01 - 11.1112.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 08.0309.03 - 30.03
p.p. in VILLA 1 - Bedroom BB38.2325.8521.7325.8538.2321.7316.23
Rent VILLA 1 - Bedroom /2 Persons/152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
VILLA 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
VILLA 1 - Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
2 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
3 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
3 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)170.50121.00104.50121.00170.50104.5082.50
4 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)170.50121.00104.50121.00170.50104.5082.50
VILLA 1 - Bedroom + SAUNA - min 2; max 3+2/4+1 or 4 adults21.12 - 04.0105.01 - 11.1112.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 08.0309.03 - 30.03
p.p. in VILLA 1 - Bedroom + SAUNA BB39.3327.2323.1027.2339.3323.1017.05
Rent VILLA 1 - Bedroom + SAUNA /2 Persons/157.30108.9092.40108.90157.3092.4068.20
VILLA 1 - Bedroom + SAUNA + EXTRA BED /3 Persons/157.30108.9092.40108.90157.3092.4068.20
VILLA 1 - Bedroom + SAUNA + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/157.30108.9092.40108.90157.3092.4068.20
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)157.30108.9092.40108.90157.3092.4068.20
2 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)157.30108.9092.40108.90157.3092.4068.20
3 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)157.30108.9092.40108.90157.3092.4068.20
3 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)174.90126.50110.00126.50174.90110.0085.80
4 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)174.90126.50110.00126.50174.90110.0085.80
VILLA 1 - Bedroom - 1 - st Floor - min 2; max 3+2/4+1 or 4 adults21.12 - 04.0105.01 - 11.1112.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 08.0309.03 - 30.03
p.p. in VILLA 1 - Bedroom - 1 - st Floor BB38.2325.8521.7325.8538.2321.7316.23
Rent VILLA 1 - Bedroom - 1 - st Floor/2 Persons/152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
VILLA 1 - Bedroom - 1 - st Floor + EXTRA BED /3 Persons/152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
VILLA 1 - Bedroom - 1 - st Floor + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
2 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
3 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)152.90103.4086.90103.40152.9086.9064.90
3 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)170.50121.00104.50121.00170.50104.5082.50
4 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)170.50121.00104.50121.00170.50104.5082.50
VILLA 1 - Bedroom - 2 - nd Floor - min 2; max 2+1 or 3 adults21.12 - 04.0105.01 - 11.1112.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 08.0309.03 - 30.03
p.p. in VILLA 1 - Bedroom - 2 - nd Floor  BB50.0536.8527.5036.8550.0527.5024.20
Rent VILLA 1 - Bedroom - 2 - nd Floor /2 Persons/100.1073.7055.0073.70100.1055.0048.40
VILLA 1 - Bedroom - 2 - nd Floor  + EXTRA BED /3 Persons/117.7091.3072.6091.30117.7072.6066.00
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)117.7091.3072.6091.30117.7072.6066.00
Задолжителна такса за резервација по лице на ден:1.00
Доплата (ЗАДОЛЌИТЕЛНА) 
Новогодишна вечера - 83.00 € за возрасен / дете (2 - 11.99) -   50.00 € / бебе 00 - 01.99 - без услуга. 
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера - 40.00 € за возрасен / дете (2 - 11.99 години) - 30.00 € / бебе 00 - 01.99 - без услуга. 
Отказ307773075
Санкции во ноќи2111211
NO show санкција во ноќи100%222100%22

Цените се изразени во евра

Доплата за HB (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) за период 16.12.-25.12 & 09.01-31.03.2019:

  • Возрасен / деца - 13.20 € за возрасен и 11.00 € за дете (2 - 11.99 години);
  • Бебе 00 - 01.99 - без услуга.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk