GRAND HOTEL BANSKO

stars
http://www.grandhotelbansko.bg/
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ GRAND - BANSKO 


Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• Double rooms (максимум сместување на 2 лица
• Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1;
• 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица;
• 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+1 ;

Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса). 

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно); 
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала; 
• Пеглање (со доплата); 
• Паркинг - бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
• Паркинг пред влез на хотелот - со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)

Опис на соби: 

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;

 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;

 • Apartment:
  • пространи соби над 60 м2

За деца:

• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 

СПА центар:

 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен; 
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна; 
  • Локаниум парна бања; 
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна; 
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.

 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Соби за не-пушачи
Казино
Пристап за хендикепирани лица
Надворешен базен
Детско катче
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Сала за конференции
Паркинг ( со доплата)
Паркинг на 50метра
Lounge Bar
Базен за деца

Оброци

Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Фен
Сет пешкири (2 за член)
Бањарки и папучи
Wi - Fi
Централна клима

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Финска сауна
Ароматизирана сауна
Лакониум
Herbal sauna
Сауна со хималаска сол
Alpine relax

GRAND HOTEL - 4* - БАНСКО


Лето 2019

GRAND HOTEL BANSKO 4* АLL
DBL STANDARD -min 2; max 2 07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  DBL STANDARD  ALL33.5032.20
SGL STD ROOM 62.453.2
DBL STANDARD ROOM67.0064.40
1 adult + 1 Chd (06-11,99)67.0064.40
DBL DELUXE  -min 2; max 3 или 2+1 (5,99 y.o.)07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  DBL DELUXE  ALL33.5032.20
DBL DELUXE ROOM (2 Adl.)67.0064.40
1 adult + 1 Chd (06-11.99)67.0064.40
1 Adult+1 Chd (00-11,99)+1Chd (06-11,99)66.8064.40
2 Adults + 1 Chd (0-5,99)67.0064.40
DBL EXECUTIVE  -min 2; max 2 07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  DBL EXECUTIVE   ALL54.0548.30
DBL EXECUTIVE  ROOM (2 adl.)108.1096.60
1 adult + 1 Chd (00-11,99)108.1096.60
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3+1(6-11,99 год.)07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  APP 1-Bedroom ALL, мин. 3 лица33.5032.20
Rent APP 1-Bedroom ROOM (2 adl.)100.5096.60
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 adl.)100.5096.60
2 Adults + 1 Chd (0-5,99)100.5096.60
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)100.5096.60
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)100.5096.60
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)117.25112.70
3 Adults + 1 Chd (0-5,99)100.5096.60
APP 2-Bedroom -min 4; max 4+1 (5,99 y.o.)07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  APP 2-Bedroom  ALL , мин.4 лица33.5032.20
APP 2-Bedroom ROOM (4 Adl.)134.00128.80
4 Adults + 1 Chd (0-5,99)134.00128.80
Минимум нoки43

НАПОМЕНА : Цените НЕ важат за Национални и Интернационални Празници

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база ALL;
 • Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба, шок туш и шок базен;
 • Користење на внатрешен акватоничен базен, НАДВОРЕШЕН БАЗЕН, детски базен и фитнес центар;

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ноќ!

All Inclusive пакетoт вклучува:

 • Појадок (07:30 - 10:30ч) во основен ресторант;
 • Brunch (11:00 - 12:00ч) во Lounge Bar - слатки, соленки и пијалоци;
 • Ручек (13:00 - 15:00ч) во основен ресторант;
 • Happy Hours (16:00 - 17:00ч) во Lounge Bar - овошје, сандвичи, слатки и пијалоци;
 • Вечера (19:30 - 22:00ч) во основен ресторант;
 • Кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино и пиво (10:00 - 21:30ч) во Lounge Bar.
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Зима 2019/20 - Пакетни цени

Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko
www.grandhotelbansko.bg
ТерминиDouble StandardDouble DeluxeApartment 1 bedroomApartment 2 Bedroom 
минимум сместување2 возрасни2 возрасни2 возрасни4 возрасни
максимум сместување 2 возрасни2 воз. + 1 дете (0- 5,99)3 воз. + 1 дете (0-5,99)
2 воз. + 2 деца (0-11,99)
4 воз. + 1 дете (0-11,99)
 ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD) 
 Пакет цена по лице (за 3 / 7 ноќевања) 
02.01-05.01.20203 HB202 €218 €244 €216 €
05.01-12.01.20207 HB291 €325 €375 €311 €
12.01-19.01.20207 HB269 €302 €353 €302 €
19.01-26.01.20207 HB274 €308 €358 €305 €
26.01-02.02.20207 HB302 €336 €386 €315 €
02.02-09.02.20207 HB302 €336 €386 €315 €
09.02-16.02.20207 HB302 €336 €386 €315 €
16.02-23.02.20207 HB302 €336 €386 €315 €
23.02-01.03.20207 HB302 €336 €386 €315 €
01.03-08.03.20207 HB244 €277 €328 €275 €

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 годинибесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години-100%
Дете од 6-11.99 години-50%
Трет Возрасен / Пети возрасен-30%

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ноќ!
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

Зима 2019/20 - Цени на ноќ

Дополнителни попусти

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8 / 4=5 за сезона 8
Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko
www.grandhotelbansko.bg
 Сезона12345678  
 Период01.12.2019 20.12.201921.12.2019-27.12.201928.12.2019-03.01.202004.01.2020-08.01.202009.01.2020-24.01.202025.01.2020-28.02.202029.02.2020-13.03.202014.03.2020-31.03.2020Минимум
сместување
Максимум
сместување
Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера
Double standard room
(по лице)
31.90 €49.30 €78.30 €52.20 €46.40 €52.20 €42.05 €31.90 €2 возрасни2 возрасни
Double deluxe room
(по лице)
37.70 €55.10 €84.10 €58.00 €52.20 €58.00 €47.85 €37.70 €2 возрасни2 возрасни + 1 дете (0-5.99)
Single room50.75 €  84.10 €73.95 €84.10 €66.70 €50.75 €1 возрасен1 возрасен + 1 инфант
One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)
92.80 €129.05 €185.60 €133.40 €121.80 €133.40 €113.10 €92.80 €2 возрасни3 воз. + 1 дете (0-5,99)
2 воз. + 2 деца (0-11,99)
Two-bedroom apartment
(цена за 4 лица)
153.70 €223.30 €339.30 €217.50 €208.80 €217.50 €189.95 €153.70 €4 возрасни4 возрасни + 1 дете(0 - 11.99)
Executive  room
(по лице)
52.20 €69.60 €98.60 €72.50 €66.70 €72.50 €60.90 €52.20 €2 возрасни2 возрасни
Минимум престој3 ноќи4 ноќи3 ноќи (Понеделник - Четврток) / 4 ноќи (Четврток - Понедел.) 3 ноќи  

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 годинибесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години-100%
Дете од 6-11.99 години-50%
Трет Возрасен / Пети возрасен-30%

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел

Цената не вклучува:

 • туристичка такса од 1 еур по лице на ден
 • Новогодишна вечера - 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за Н.Г периодот)
 • Божиќна вечера 25.12 - 35 еур по лцие / 15 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за 25.12)
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

06.12.2019 - 09.12.2019

Вид на сместувањецена
Двокреветна стандард / цена по лице / € 28
Двокреветна стандард / 1 воз. /€ 45
Еднокреветна стандард / 1 воз. + 1 дете (0-5,99г.) / € 45
Двокреветна стандард / 1 воз. + 1 дете (6-11,99г.) / € 56
Двокреветна стандард / 2 воз. / € 56
Двокреветна лукс / цена по лице /€ 33
Двокреветна лукс / 2 воз. /€ 66
Двокреветна лукс / 2 воз.+ 1 дете (0-5,99г.) / € 66
Апартман со една спална / 2 воз. /€ 80
Апартман со една спална / 2 воз. + 1 дете (0-5,99г.) /€ 80
Апартман со една спална / 2 воз. + 1 дете (6-11,99г.) /€ 100
Апартман со една спална / 3 воз. / € 108
Апартман со една спална / 2 воз. + 2 деца (0-5,99г.)(0-5,99г.) / € 80
Апартман со една спална / 2 воз. + 2 деца (0-5,99г.)(6-11,99г.) / € 100
Апартман со една спална / 2 воз. + 2 деца (6-11,99г.)(6-11,99г.) /€ 120
Апартман со една спална / 3 воз. + 1 дете (0-5,99г.) / € 108
Апартман со две спални / 2 лица /€ 134
Апартман со две спални / 3 лица /€ 134
Апартман со две спални / 4 лица / € 134
Апартман со две спални / 2 воз. + 1 дете (0-5,99г.) /€ 134
Апартман со две спални / 2 воз. + 1 дете (6-11,99г.) /€ 134
Апартман со две спални / 2 воз. + 2 деца (0-5,99г.)(0-5,99г.) / € 134
Апартман со две спални / 2 воз. + 2 деца (0-5,99г.)(6-11,99г.) / € 134
Апартман со две спални / 2 воз. + 2 деца (6-11,99г.)(6-11,99г.) /€ 134
Апартман со две спални / 3 воз. + 1 дете (0-5,99г.) / € 134
Апартман со две спални / 3 воз. + 1 дете (6-11,99г.) / € 134
Апартман со две спални / 3 воз. + 2 деца (0-5,99г.)(6-11,99г.) / € 134
Апартман со две спални / 4 воз. + 1 дете (0-5,99г.)€ 134
Апартман со две спални / 4 воз.+ 1 дете ( 5,99 - 11,99 ) € 151

Напомени:

 • Минимум престој 3 ноќи
 • Туристичка такса 1 евро по лице на ноќ - Доплата

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Паркинг:

 • Паркинг - бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
 • Паркинг пред влез на хотелот - со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk