GRAND HOTEL BANSKO

stars
http://www.grandhotelbansko.bg/
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ GRAND - BANSKO 


Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 - 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 - 40 m²);
• 38 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 - 60 m²);
• 14 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 - 80 m²);

Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса). 

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно); 
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала; 
• Пеглање (со доплата); 
• Обезбеден паркинг (со доплата); 
• Паркинг необезбеден (бесплатно); 

Опис на соби: 

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Балкон;
  • Чистење на собата - секој ден;
  • Промена на постелнина - 2 пати неделно;
  • Промена на крпи - секој ден;
 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Чистење на собата - секој ден;
  • Промена на постелнина - 2 пати неделно;
  • Промена на крпи - секој ден;
  • Софа кревет;
 • Apartment:
  • пространи соби над 60 м2

За деца:

• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 

СПА центар:

 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен; 
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна; 
  • Локаниум парна бања; 
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна; 
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

хотел

Не-барај услуги за дестинациите

далечина од

Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Интернет
Соби за не-пушачи
Велнес центар
Хотелски паркинг
Пристап за хендикепирани лица
Бар на базен
Лифт

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Бежичен интернет
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Клима Уред (во некои од собите)
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Сет пешкири (2 за член)

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832

GRAND HOTEL - 4* - БАНСКО


Редовна Понуда - Лето 2019

GRAND HOTEL BANSKO 4* АLL
DBL STANDARD -min 2; max 2 07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  DBL STANDARD  ALL33.5032.20
SGL STD ROOM 62.453.2
DBL STANDARD ROOM67.0064.40
1 adult + 1 Chd (06-11,99)67.0064.40
DBL DELUXE  -min 2; max 3 или 2+1 (5,99 y.o.)07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  DBL DELUXE  ALL33.5032.20
DBL DELUXE ROOM (2 Adl.)67.0064.40
1 adult + 1 Chd (06-11.99)67.0064.40
1 Adult+1 Chd (00-11,99)+1Chd (06-11,99)66.8064.40
2 Adults + 1 Chd (0-5,99)67.0064.40
DBL EXECUTIVE  -min 2; max 2 07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  DBL EXECUTIVE   ALL54.0548.30
DBL EXECUTIVE  ROOM (2 adl.)108.1096.60
1 adult + 1 Chd (00-11,99)108.1096.60
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3+1(6-11,99 год.)07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  APP 1-Bedroom ALL, мин. 3 лица33.5032.20
Rent APP 1-Bedroom ROOM (2 adl.)100.5096.60
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 adl.)100.5096.60
2 Adults + 1 Chd (0-5,99)100.5096.60
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)100.5096.60
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)100.5096.60
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)117.25112.70
3 Adults + 1 Chd (0-5,99)100.5096.60
APP 2-Bedroom -min 4; max 4+1 (5,99 y.o.)07.07-10.0911.09-30.11
цена по лице во  APP 2-Bedroom  ALL , мин.4 лица33.5032.20
APP 2-Bedroom ROOM (4 Adl.)134.00128.80
4 Adults + 1 Chd (0-5,99)134.00128.80
Минимум нoки43

НАПОМЕНА : Цените НЕ важат за Национални и Интернационални Празници

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база ALL;
 • Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба, шок туш и шок базен;
 • Користење на внатрешен акватоничен базен, НАДВОРЕШЕН БАЗЕН, детски базен и фитнес центар;

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ноќ!

All Inclusive пакетoт вклучува:

 • Појадок (07:30 - 10:30ч) во основен ресторант;
 • Brunch (11:00 - 12:00ч) во Lounge Bar - слатки, соленки и пијалоци;
 • Ручек (13:00 - 15:00ч) во основен ресторант;
 • Happy Hours (16:00 - 17:00ч) во Lounge Bar - овошје, сандвичи, слатки и пијалоци;
 • Вечера (19:30 - 22:00ч) во основен ресторант;
 • Кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино и пиво (10:00 - 21:30ч) во Lounge Bar.
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Специјална Понуда | 8-ми Септември
06.09.2019 - 09.09.2019

2 ноќевања на услуга ALL INCUSIVE

69€ по лице

3 ноќевања на услуга ALL INCUSIVE

105€ по лице

Цената вклучува:

 • 2/3 ноќевања на база ALL INCLUSIVE
 • Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба, шок туш и шок базен;
 • Користење на внатрешен акватоничен базен, НАДВОРЕШЕН БАЗЕН, детски базен и фитнес центар;

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ноќ!

All Inclusive пакетoт вклучува:

 • Појадок (07:30 - 10:30ч) во основен ресторант;
 • Brunch (11:00 - 12:00ч) во Lounge Bar - слатки, соленки и пијалоци;
 • Ручек (13:00 - 15:00ч) во основен ресторант;
 • Happy Hours (16:00 - 17:00ч) во Lounge Bar - овошје, сандвичи, слатки и пијалоци;
 • Вечера (19:30 - 22:00ч) во основен ресторант;
 • Кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино и пиво (10:00 - 21:30ч) во Lounge Bar.
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk