GRAND HOTEL BANSKO

stars
http://www.grandhotelbansko.bg/
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација
Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.  
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²). 
Услуга: Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса) 

Хотелска содржина:
• Ресторан
• Лоби бар 
• Ноќен бар
• казино
• сеф (бесплатно) 
• room service   
• СПА центар 
• Салон за убавина
• Конференциска сала 
• Продавница
• Пеглање (со доплата) 
• обезбеден паркинг (со доплата) 
• паркинг необезбеден (бесплатно) 

DOUBLE ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• балкон
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден

LUXURY ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден
• софа кревет

STUDIO:
• поголема double room 


APARTMENT:
• дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални

ЗА ДЕЦА:
• базен за деца 
• детско креветче - бесплатно 
• столче за хранење - бесплатно
• електронски игри - со доплата

SKI:
• транспорт до гондола лифт - бесплатно  
• ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно 

СПА центар:
Бесплатно користење на:
• внатрешен базен 
• фитнес
• џакузи 
• сауна
• инфрацрвена сауна 
• локаниум парна бања 
• релакс соба
• хамам
• финска сауна 
• солена сауна 
• арома сауна 

Со доплата:
• масажадалечина од

Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Интернет
Соби за не-пушачи
Велнес центар
Хотелски паркинг
Пристап за хендикепирани лица
Бар на базен
Лифт

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Бежичен интернет
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Клима Уред (во некои од собите)
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Сет пешкири (2 за член)

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832

ULTRA LAST MINUTE

Дата на сместување: од 31.01.2018
149 € по лице за 4 HB

дете до 5,99 БЕСПЛАТНО
дете од 6 до 11,99 плаќа 50% од цената
трет возрасен плаќа 70€

Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko
www.grandhotelbansko.bg
 7 ноќевања со појадок и вечера (HALF BOARD) 
ТерминиDBL Standard/Studio
max 2 adults
Цена по лице
DBL Deluxe Room
max 2adl + 1 chd
Цена по лице
Apartment 1 Bedroom
max 3adl+1chd 
Цена за 2 лица
Apartment 2 Bedroom min 4 pax
max 5adl + 1 chd
Цена за 4 лица  
VIP Room
max 2 adults
Цена по лице
07.01-14.01.20187 HB199226480829269
14.01-21.01.20187 HB199226475821269
21.01-28.01.20187 HB2492696491090339
28.01-04.02.20187 HB2492696491090339
04.02-11.02.20187 HB2492696491090339
11.02-18.02.20187 HB2492696491090339
18.02-25.02.20187 HB189215509839339
25.02-04.03.20187 HB189215509839339
04.03-11.03.20187 HB189215509839339
11.03-18.03.20187 HB139165382639199
18.03-25.03.20187 HB139165382639199
Дете од 0-5.99 годиниБесплатно не користи легло-100%-100%/
Дете од 6-11.99 години/-50%-50%-50%/
3-ет Возрасен//-30%//
5-то возрасно лице///-30%/
Задолжително: 1ЕУР туристичка такса по лице на ноќ
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62мкд.

Цените вклучуваат: ноќевање со појадок и вечера на шведска маса, користење на финска сауна, солена сауна, инфраред сауна, арома сауна, парна бања, хамам, закузи, релакс соба, базен, базен за деца, фитнес, ски гардероба за сопствена опрема, шатл трансфер до прва станица на гондола лифт."

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk