ST. IVAN RILSKI

stars
http://www.saintivanrilski.com/
ul. "Bratya Veleganovi", 2770 Bansko, Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот Иван Рилски се наоѓа во подножјето на Пирин Планина, во близина на ски стазите. Потполно нов хотел (отворен 2008 година), чиј комплекс е составен од 5 згради во типично алпски архитектонски стил, со традиционално-бугарски мотиви. Хотелот располага со пространи и удобни соби, ресторан, бар, конференциска сала, room service, луксузен СПА центар (затворен базен, парна бања, сауна, фитнес).

Локација:

Хотелот е оддалечен 800 метра од Гондола лифт, 1,5 км од центарот на Банско.

 

Услуга:

Ноќевање со појадок (BED AND BREAKFAST), Полупансион – ноќевање со појадок и вечера (HALF BOARD)

 

Опис на собите:

Вкупно 205 соби: DOUBLE STANDARD, STUDIO & FAMILY APARTMENTS.

Сите соби имаат сателитска телевизија, мини бар, телефон, интернет, електричен бокал, луксузно купатило (када или туш-кабина), фен за коса, балкон (во некои соби);

*Studio – спална соба со брачен кревет и кујна;

*Family Apartment – дневна соба со кујна;

 

Хотелски услуги:

·         Базен (затворен, осветлен – се наоѓа во СПА центарот);

·         Хемиско чистење;

·         Интернет конекција (high speed) во собите, Wi-Fi во лоби барот;

·         Масажа (со доплата);

·         Продавница;

·         Сала за конференција;

·         Сауна;

·         Солариум (во СПА центарот);

·         Бар;

·         Ресторан;

 

Дополнителни информации;

Дозволено за домашни миленичиња (на барање);

 

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 800 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Факс
Интернет
Ресторан
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Лифт
Игротека за деца
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Продавница за подароци
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Кујна
Интернет конекција
Телефон
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Тераса
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.82798644835905
Y координати: 23.480358123779297

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Турска бања/Хаммам (бесплатно)
Ледена соба (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
СПА центар
Тип на сместувањеПакет за 2 мин. ноќевања
07.05-01.11HB

Double Standar

d room   

23.1 €
Single Standard room   33.0 €


Цената вклучува:
Едно ноќевање по лице на HB
Бесплатно користење на спа центар - базен, сауна, инфраред сауна, релакс зона, интернет, детско катче, паркинг
Resort tax, 9% VAT

Доплати:
Дете до 5,99 y.o. - бесплатно
Дете 06-11,99 y.o. на дополнително легло- 8 EUR на ноќ на HB
Возрасен на дополнително легло-15 EUR на ноќ на HB


Тип на сместување01.11-31.11
 HBFB
Double Standard room / Studio   29.234.3

Цената вклучува:
Цена по лице на ноќ на HB или FB
Бесплатно користење на спа центар - базен, парна бања, сауна, инфраред сауна, релакс зона, интернет, паркинг.

Доплати и попусти:
Деца до 5,99 години - бесплатно
Деца 06-11,99 години на дополнителни легла - 12,5 EUR по ноќ на HB / 16 EUR на ноќ на FB
Возрасен на дополнително легло -20 EUR на ноќ на HB / 25 EUR на ноќ на FB
Доплата за Single Room - 18 EUR на ноќ!

Early bookings /валидно за резервации со престој од минимум 5 ноќевања/:
15 % Попуст за резервации направени до 15.11.2016 и 100% уплатени до 20.11.2017. Не е валидно за период 28.12.-12.01.2018 incl !
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 20.11.2017. за период  28.12.-12.01.2018 incl !
Дополнителни попусти: 
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12  за престој во периоди 01.12.-27.12.2017 вкл. и 13.01.-31.03.2018 incl
* Дополнителните попусти се комбинираат со ЕВ попустот! 
BED AND BREAKFAST
DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни 
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.1803.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
По лице во DBL BB30,862,736,330,8
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.)52,884,758,352,8
DBL ROOM61,6125,472,661,6
DBL ROOM + EXTRA BED83,6171,696,883,6
1 adult + 1 Chd (06-11,99)55,0105,663,855,0
1 adult + 2 Chd (02-05,99)52,884,758,352,8
1 adult + 2 Chd (06-11,99)58,3108,967,158,3
1 adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99)55,0105,663,855,0
2 adult + 1 Chd (02-05,99)61,6125,472,661,6
2 adult + 1 Chd (06-11,99)64,9128,775,964,9
STUDIO -минимум 2; максимум 2 +1
или 3 возрасни 
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.1803.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на STUDIO (2 pax) BB92,4125,472,692,4
STUDIO + EXTRA BED (3 adults)75,9141,989,175,9
2 Adults + 1 Chd (00-5,99)59,4125,472,659,4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)62,7128,775,962,7
FAMILY APP 1-Bedroom -минимум 2;
маскимум 2+2 или 3 возрасни 
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.1803.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на FAM APP 1-Bedroom (2 persons) BB72,6138,684,772,6
Наем на FAM APP 1-Bedroom /3 person/89,1155,1101,289,1
Наем на FAM APP 1-Bedroom /4 person/105,6171,6117,7105,6
2 Adults + 1 Chd (0-5,99)72,6138,684,772,6
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)75,9141,988,075,9
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)79,2145,291,379,2
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)(06-11,99)75,9141,988,075,9
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)92,4158,4104,592,4
HALF BOARD
DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни 
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.1803.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
По лице во DBL HB39,672,646,239,6
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.)61,694,6101.261,6
DBL ROOM79,2145,292,479,2
DBL ROOM + EXTRA BED108,9199,1124,3108,9
1 adult + 1 Chd (06-11,99)69,3121,079,269,3
1 adult + 2 Chd (02-05,99)61,694,668,261,6
1 adult + 2 Chd (06-11,99)78,1129,888,078,1
1 adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99)69,3121,079,269,3
2 adult + 1 Chd (02-05,99)79,2145,292,479,2
2 adult + 1 Chd (06-11,99)88,0154,0101,288,0
STUDIO -минимум 2; максимум 2+1 или 3 возрасни 01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.1803.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на STUDIO (2 pax) HB79,2145,292,479,2
STUDIO + EXTRA BED (3 adults)105,6171,685,8105,6
2 adult + 1 Chd (02-05,99)79,2145,292,479,2
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)88,0154,0101.688,0
FAMILY APP 1-Bedroom -минимум 2;
маскимум 2+2 или 3 возрасни 
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.1803.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на FAM APP 1-Bedroom (2 persons) HB92,4158,4104,592,4
Наем на FAM APP 1-Bedroom /3 person/118,8184,8130,9118,8
Наем на FAM APP 1-Bedroom /4 person/145,2211,2157,3145,2
2 Adults + 1 Chd (0-5,99)92,4158,4104,592,4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)101,2167,2113,3101,2
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)110,0176,0122,1110,0
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)(06-11,99)101,2167,2113,3101,2
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)127,6193,6139,7127,6
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)  
Божиќна вечера - 39€ за возрасен и 22€ за дете од  6 дo 11,99 години 
Доплата  (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера  - 79€ за возрасен и 42€ за дете од  6 дo 11,99 години 
Минимум престој  1411
Release 52775
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
31453
Пенали за отказ на резервација (во ноќи)1211
Пенали за NO show2222
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.Туристичка Такса (задолжително) - 1 евро по лице на ноќ.
Цените се изразени во евра со противвредност 1 еур = 62 ден.
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 3 ad14.12-18.12
По лице во DBL BB30,8
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.)52,8
DBL ROOM61,6
DBL ROOM + EXTRA BED83,6
1 adult + 1 Chd (06-11,99)55,0
1 adult + 2 Chd (02-05,99)52,8
1 adult + 2 Chd (06-11,99)58,3
1 adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99)55,0
2 adult + 1 Chd (02-05,99)61,6
2 adult + 1 Chd (06-11,99)64,9
STUDIO -min 2; max 2+1 or 3 ad14.12-18.12
Наем на STUDIO (2 pax) BB59,4
STUDIO + EXTRA BED (3 adults)75,9
2 Adults + 1 Chd (00-5,99)59,4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)62,7
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3 ad14.12-18.12
Наем на FAM APP 1-Bedroom (2 persons) BB72,6
Наем на FAM APP 1-Bedroom /3 person/89,1
Наем на FAM APP 1-Bedroom /4 person/105,6
2 Adults + 1 Chd (0-5,99)72,6
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)75,9
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)79,2
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)(06-11,99)75,9
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)92,4
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 3 ad14.12-18.12
По лице во DBL HB39,6
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.)61,6
DBL ROOM79,2
DBL ROOM + EXTRA BED108,9
1 adult + 1 Chd (06-11,99)69,3
1 adult + 2 Chd (02-05,99)61,6
1 adult + 2 Chd (06-11,99)78,1
1 adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99)69,3
2 adult + 1 Chd (02-05,99)79,2
2 adult + 1 Chd (06-11,99)88,0
STUDIO -min 2; max 2+1 or 3 ad14.12-18.12
Наем на STUDIO (2 pax) HB79,2
STUDIO + EXTRA BED (3 adults)105,6
2 adult + 1 Chd (02-05,99)79,2
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)88,0
FAMILY APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3 ad14.12-18.12
Наем на FAM APP 1-Bedroom (2 persons) HB92,4
Наем на FAM APP 1-Bedroom /3 person/118,8
Наем на FAM APP 1-Bedroom /4 person/145,2
2 Adults + 1 Chd (0-5,99)92,4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)101,2
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)110,0
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)(06-11,99)101,2
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)127,6
Mинимум престој1

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса - 1 евро по лице на ноќ!

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk