GARDENIA

stars
http://www.parkhotelgardenia.com/?lng=en
72 Tzar Simeon Street 2770, Bansko Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација
Хотелот се наоѓа на 1 км од центарот на Банско и на 200 метра од гондолата. 

Располага со 126 соби: двокреветни ( ~ 20-25 м2 ), апартмани со 1 спална ( ~ 35-50 м2 ) ,Апартман со 2 спални  мин 4 лица            ( ~ 80-100 м2 ).
Сите соби имаат 2 кревета или француски лежај, фрижидер,централно греење,телефон,кабелска телевизија,купатило /туш кабина, фен. Дополнително легло е кревет или софа.

Двокреветна соба е за 3 возрасни 
 или 2 возрасни особи и дете (под 13 години).

Апартманот со една спална :
има дневна соба, кујна,одвоена спална соба. Апартманот е прилагоден за 4 возрасни лица или за 2 возрасни лица или 2 деца (под 13 години).Камин во некои соби.

Апартман со две спални за минимум 4 лица
. Дневна соба,кујна,2 одвоени спални соби.Апартманот е прилагоден за 6 возрасни лица или 4 возрасни лица и 2 дена(под 13 години) Камин во некои од собите.

Хотелот има и аква парк

Голем централен базен
2 топли клупи (воздух - вода ) - дел од главниот базен.
Голем базен каде може да се скока во водата. 
2 џакузи , 2 мали базени со мали водопади
За деца : топоган за деца 
 

далечина од

Далечина од центарот: 300 m
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Сеф на рецепција
Велнес центар
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Скијање
Велосипеди за изнајмување
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Греење
Бањарки и папучи
Када

локација

X Координати: 41.835567
Y координати: 23.492282

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk