HOTEL DAFOVSKA

stars
www.dafovskahotel.com
Пампорово

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ДАФОВСКА

ЛOКАЦИЈА: Во центарот на ресортот.

КАПАЦИТЕТ: 34 двокреветни соби од кои 19 се со дополнително легло и 10 апартмани.

ОПИС НА СОБИТЕ: 

Стандардни двокреветни соби - големината на собите изнесува 26- 34m2, опремени се со два регуларни кревети или еден француски кревет, некои од нив со дополнително легло, кабелскаТВ, телефон, минибар , Wi-Fi  и бања. Седум од стандардните соби се без балкон.

Апартман ( 1 спална ) -  50 м2,  спална со француски кревет и софа на расклопување и дневна,  кабелскаТВ, телефон, минибар , Wi-Fi  и бања.

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ: рецепција, лоби бар, ресторан, сауна, џакузи, масажа, електронски игри за деца

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: превоз до гондолата. 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Аеродром: 240
Далечина од центарот: 40 m

Хотелски содржини и услуги

Сауна
Ресторан
Соби за не-пушачи
Бар во хотелот
Лифт
Бесплатен паркинг
Ски гардeробер
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Скијање
Планинарење

Оброци

Појадок (швед. маса)
Можност за ланч пакет
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Греење
Бања/Тоалет
Дупли лежај или два кревети
Бањарки и папучи

локација

X Координати: 41.658330
Y координати: 24.699051

Спа Услуги

Џакузи (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Mасажа третмани

DAFOVSKA 3* - PAMPOROVO


Редовна понуда од 01.04.2019

DAFOVSKA 3*. Pamporovo
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or  301.04-30.0401.05-31.0501.06-25.09
p.p. in DBL BB 17.9017.1316.6215.8515.3414.5714.8314.0613.55
SGL ROOM / max 1 adult + 1 ch 00-3,99/28.1226.5925.5624.0423.0121.4722.5021.4720.45
DBL ROOM35.7934.2533.2331.7030.6829.1429.6628.1227.09
DBL + EXTRA BED /3 Person/40.9139.3738.3536.8235.7934.2534.7733.2332.21
1 adult + 1 Chd (4-15,99)35.7934.2533.2331.7030.6829.1429.6628.1227.09
1 adult + 2 Chd (4-15,99)40.9139.3738.3536.8235.7934.2534.7733.2332.21
2 adults + 1 Chd (4-15,99)40.9139.3738.3536.8235.7934.2534.7733.2332.21
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2/ 301.04-30.0401.05-31.0501.06-25.09
p.p. in APP BB min 2 persons23.0122.2421.7320.4519.6819.1719.6819.1718.41
Rent APP 1-Bedroom ROOM /2 Person/46.0144.4843.4640.9039.3738.3539.3738.3536.82
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Person/51.1349.6048.5846.0144.4843.4644.4843.4641.93
2 adults + 1 Chd (4-15,99)51.1349.6048.5846.0144.4843.4644.4843.4641.93
2 adults + 2 Chd (4-15,99)56.2454.7153.6951.1349.6048.5849.6048.5847.05
Минимум престој во ноќи 136136136
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or  326.09-30.1001.11-30.1101.12-18.12
p.p. in DBL BB 15.8515.3414.5716.6215.8515.3417.9017.1316.62
SGL ROOM / max 1 adult + 1 ch 00-3,99/24.0423.0121.4726.5925.5624.5425.5624.0423.01
DBL ROOM31.7030.6829.1433.2331.7030.6835.7934.2533.23
DBL + EXTRA BED /3 Person/36.8235.7934.2538.3536.8235.7940.9139.3738.35
1 adult + 1 Chd (4-15,99)31.7030.6829.1433.2331.7030.6835.7934.2533.23
1 adult + 2 Chd (4-15,99)36.8235.7934.2538.3536.8235.7940.9139.3738.35
2 adults + 1 Chd (4-15,99)36.8235.7934.2538.3536.8235.7940.9139.3738.35
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2/ 326.09-30.1001.11-30.1101.12-18.12
p.p. in APP BB min 2 persons20.4519.6819.1720.9620.4519.9423.0122.2421.73
Rent APP 1-Bedroom ROOM /2 Person/40.9039.3738.3541.9240.9039.8946.0144.4843.46
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Person/46.0144.4843.4647.0446.0145.0051.1349.6048.58
2 adults + 1 Chd (4-15,99)46.0144.4843.4647.0446.0145.0051.1349.6048.58
2 adults + 2 Chd (4-15,99)51.1349.6048.5852.1551.1350.1256.2454.7153.69
Минимум престој во ноќи 136136136

Цените се изразени во евра

Напомени:

  • Цените по соба на ноќ;
  • Доплата за сауна , џакузи и парна бања - 6,10 EURO по лице на престој.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Попусти за рани резервации:

10 % Попуст за резервации со престој во период 18.12.-25.12.2019 & 03.01.-28.01.2020 & 24.02.-31.03.2020
и направени до 31.10.2019 и платено 100% до10.11.2019

Редовна Понуда | Зима 2019/20 | за резервации MIN 6 ноки

DAFOVSKA 3*HB
DBL ROOM -min 2; max 2+1 или  318.12-29.1230.12-02.0103.01-05.0306.03-31.03
по лице во DBL HB 29.7040.1529.7028.05
SGL ROOM / max 1 Возрасен + 1 ch 00-2,99/35.7570.4035.7533.55
DBL ROOM /2 Лица/59.4080.3059.4056.10
DBL + EXTRA BED /3 Лица/80.19108.4180.1975.74
1 Возрасен + 1 Дете (03-13,99)51.9870.2651.9849.09
1 Возрасен + 2 Дете (03-13,99)66.8390.3466.8363.11
2 Возрасни + 1 Дете (03-13,99)74.25100.3874.2570.13
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2/ 318.12-29.1230.12-02.0103.01-05.0306.03-31.03
по лице во APP 1-Bedroom HB 33.5550.6033.5531.90
Наем APP 1-Bedroom ROOM /2 Лице/67.10101.2067.1063.80
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лице/82.50116.6082.5079.20
2 Возрасни + 1 Дете (03-13,99)75.90110.0075.9072.60
2 Возрасни + 2 Дете (03-13,99)84.70118.8084.7081.40
Новогодишна Вечера Доплата /ЗАДОЛЖИТЕЛНО/ за возрасен / Дете 3-13,9955.00 / 30.00
Божиќна вечера - доплата /ЗАДОЛЖИТЕЛНО/ за возрасен / Дете 3-13,9925.00 / 15.00 
Минимум ноки 6666

Цените се изразени во евра

Редовна Понуда | Зима 2019/20 | за резервации 1-5 ноки

DAFOVSKA 3*HB
DBL ROOM -min 2; max 2+1 или  318.12-29.1230.12-02.0103.01-05.0306.03-31.03
по лице во DBL HB 30.8041.2530.8029.15
SGL ROOM / max 1 Возрасен + 1 ch 00-2,99/36.8571.5036.8534.65
DBL ROOM /2 Лица/61.6082.5061.6058.30
DBL + EXTRA BED /3 Лица/83.16111.3883.1678.71
1 Возрасен + 1 Дете (03-13,99)53.9072.1953.9051.01
1 Возрасен + 2 Дете (03-13,99)69.3092.8169.3065.59
2 Возрасни + 1 Дете (03-13,99)77.00103.1377.0072.88
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2/ 318.12-29.1230.12-02.0103.01-05.0306.03-31.03
по лице во APP 1-Bedroom HB 34.6551.7034.6533.00
Наем APP 1-Bedroom ROOM /2 Лица/69.30103.4069.3066.00
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/84.70118.8084.7081.40
2 Возрасни + 1 Дете (03-13,99)78.10112.2078.1074.80
2 Возрасни + 2 Дете (03-13,99)86.90121.0086.9083.60
Новогодишна Вечера Доплата /ЗАДОЛЖИТЕЛНО/ за возрасен / Дете 3-13,9955.00 / 30.00
Божиќна вечера - доплата /ЗАДОЛЖИТЕЛНО/ за возрасен / Дете 3-13,9925.00 / 15.00 
Минимум ноки 1111

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk