CASA KARINA

stars
http://bansko-casakarina.com/
Bansko 2770, 5 Kralev dvor str
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила.

Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи.

Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата.

Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител.

Во либи барот е обезбеден бесплатен бежичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Подземен паркинг со доплата

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Јавање коњи
Билијард
Скијање
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.824952
Y координати: 23.479103

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
Солариум

6=5, 7=6, 9=8, 11=10, 14=12 за резервации со престој во период

01.12.-26.12.2016 и 04.01.-30.04.2017

CASA KARINA 4* Aparthotel - Bansko
HALF BOARD + - Ноќевање со појадок и вечера +
DOUBLE ROOM -минимум 1+1; максимум 2+2 лица01.12-21.12.1622.12-26.12.1627.12-03.01.1704.01-28.02.1701.03-30.04.17
По лице во DBL ROOM HB+25,329,752,831,927,5
DOUBLE ROOM SGL USED (max 1 adult+ 1 Chd 0-3,99)38,546,281,448,442,9
DOUBLE ROOM50,659,4105,663,855,0
1 adult + 1 Chd (4-11,99)45,149,572,651,747,3
1 adult+ 2 Chd (4-11,99)60,564,988,067,162,7
2 adults + 1 Chd (4-11,99)66,074,8121,079,270,4
2 adults + 2 Chd (4-11,99)81,490,2136,494,685,8
STUDIO ROOM  -минимум 1+1; максимум 2+1 лица 01.12-21.12.1622.12-26.12.1627.12-03.01.1704.01-28.02.1701.03-30.04.17
По лице во STUDIO HB+26,430,853,933,028,6
STUDIO ROOM SGL USED  (max 1 adult+ 1 Chd 0-3,99)38,546,281,448,442,9
STUDIO ROOM52,861,6107,866,057,2
1 adult + 1 Chd (4-11,99)46,250,673,752,848,4
1 adult+ 1 Chd (4-11,99)+1 Chd (0-3,99)46,250,673,752,848,4
2 adults + 1 Chd (0-3,99)52,861,6107,866,057,2
APP 1-Bedroom -минимум 2; максимум 2+1/3 лица 01.12-21.12.1622.12-26.12.1627.12-03.01.1704.01-28.02.1701.03-30.04.17
По лице во APP 1-Bedroom HB+ (min 2 persons)28,634,156,136,330,8
APP 1-Bedroom ROOM57,268,2112,272,661,6
APP 1-Bedroom ROOM + EXTRA BED79,290,2134,294,683,6
2 adults + 1 Chd (4-11,99)72,683,6127,688,077,0
2 adults + 2 Chd (0-3,99)57,268,2112,272,661,6
APP 2-Bedroom -минимум 2+2; максимум 4+1/501.12-21.12.1622.12-26.12.1627.12-03.01.1704.01-28.02.1701.03-30.04.17
По лице во APP 2-Bedroom HB+ ( минимум 4 лица)27,531,955,034,129,7
APP 2-Bedroom ROOM110,0127,6220,0136,4118,8
APP 2-Bedroom ROOM + EXTRA BED132,0149,6242,0158,4140,8
4 adults + 1 Chd (4-11,99)125,4143,0235,4151,8134,2
4 adults + 2 Chd (0-3,99)110,0127,6220,0136,4118,8
ЗАДОЛЖИТЕЛНА
Доплата за Новогодишна вечера за возрасен / дете 6-11,99
95,00 / 50,00
ЗАДОЛЖИТЕЛНА
Божиќна вечера Доплата за возрасен / дете 6-11,99
45,00 / 25,00
Пенали за отказ12221
NO show пенали 22222
Цената вклучува: Бесплатно користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања.
Note: HB + вклучува појадок, попладневна ужина (овошје,колачи,џусови,кафе,чај), вечера. Пијалоците не се вклучени за време на вечерата.
Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ

Цените не се валидни за време на велигденските и првомајските празници!

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk