CASA KARINA

stars
http://bansko-casakarina.com/
Bansko 2770, 5 Kralev dvor str
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

​ХОТЕЛ ​CASA KARINA  

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила.

Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи.

Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата.

Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител.

Во либи барот е обезбеден бесплатен бежичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Подземен паркинг со доплата

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Јавање коњи
Билијард
Скијање
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.824952
Y координати: 23.479103

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
Солариум
CASA KARINA 4* Aparthotel  ALL 
Период 05.04-10.04 Пакет за 3 ноќевањаПакет за 4 ноќевањаПакет за 5 ноќевања
ALL INCLUSIVE
По лице во Dbl room 102,7135,0159,0
По лице во Studio 102,7135,0159,0
По лице во APP 1-bedroom 110,0144,8171,2
По лице во APP 2-bedroom 110,0144,8171,2
Single room154,0202,5238,7
Возрасен на дополнително легло82,2108,1127,2
Дете од 6-11,99 год на дополнително легло 61,681,295,4
Дете од 6-11,99 год на редовно легло67,088,0103,7
Дете до 5,99 год на дополнително легло БесплатноБесплатноБесплатно
Политика за отказ на резервации777
Задолжително: 1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ

Цените се по лице за пакет и вклучува: 3/4/5 ноќевања, all inclusive, внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, Wi-Fi.

*Минимум или максимум сместување
*Double room - min 2 adults or 1adult + 1 chd 6-11.99 / max. 3 adults or 2 ad + 2 children till 11,99 y.o
. *Studio - min 2 adults or 1adult + 1 chd 6-11.99 / max. 2 ad + 1 child till 3,99 y.o
*App 1-bedroom - min 2 adults / max. 3 adults or 2 ad + 1 children till 11,99 or 2 adults + 2 children till 3,99 y.o
*App 2-bedroom - min 4 adults or 2 adults + 2 children 6-11,99 / max. 5 adults or 4 ad + 1 children till 11,99 or 4 adults + 2 children till 3,99 y.o

CASA KARINA 4* Aparthotel
Тип на сместување01.04-30.11.2018
ALL INCLUSIVE
По лице во Dbl room 24,8
По лице во Studio 25,9
По лице во APP 1-bedroom 27,6
По лице во APP 2-bedroom 27,6
Single room37,1
Возрасен на дополнително легло19,7
Дете од 6-11,99 год на дополнително легло15,2
Дете од 6-11,99 год на редовно легло 16,3
Дете до 5,99 на дополнително легло Бесплатно
Пенали за отказ на резервации3
Минимум престој за време 1 ноќевање, за викенди 2 ноќевања 
Задолжително: 1ЕУР туристичка такса по лице на ноќ
Цените се по лице на ноќ и вклучуваат: ноќевање, all inclusive, внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk