PIRIN GOLF APARTMENT COMPLEX

stars
http://www.piringolf.bg/
Pirin Golf Resort, 2770 Bansko, Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

PIRIN GOLF APARTMENTS COMPLEX - БАНСКО

Пирин Голф и Кантри Клуб Холидеј апартмани и вили се поставени во подножјето на Пирин планина, во еден комплекс, кој вклучува 3 згради.

Капацитет и услуга: 

Терен за голф, 7 базени, 8 ресторани и ексклузивен спа центар. Гостите на хотелот може да го користат бесплатно: отворениот и затворениот базен и термалниот дел од спа центар. Остатокот од објектите во спа центар, како фитнес, сквош теренот  и масажите се достапни со дополнителни трошоци.
Ски соба за багаж која работи 24 часа на ден и нуди велосипедска и ски опрема за изнајмување. Банско ски лифт се наоѓа на 12 километри. Јавањето коњи може да се ужива во Bachevo, што е на 15 километри. Бесплатен приватен паркинг со претходна резервација. Автобуската и железничката станица е на 3 km во Разлог. Пирин голф нуди можност да се организира трансфер до аеродромите во Солун и Софија со доплата.

Опис на соби:

Сите видови на апартмани се опремени со централно греење и купатило. За панорамски поглед кон планина или кон голф центарот се ужива од приватен балкон.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Ски-центар, Банско: 12 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Хемиско чистење
Ресторан а ла карт
Салон за убавина
Рент-а-кар
Детско катче
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Лоби бар
Собна услуга
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Продавница за подароци
Сквош
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Дискотека
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Планинарење
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.85265301707156
Y координати: 23.409526348114014

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар

PIRIN GOLF APARTMENT COMPLEX 4* - BANSKO


Редовна Понуда | Зима 2019/20

PIRIN GOLF APARTMENT COMPLEX 4*BB/HB
STUDIO-min 2; max 2+2 or 3 adults01.12-19.1220.12-26.1206.01-29.0201.03-31.03
 BBHBBBHB HB BBHBBBHB BBHB BBHB 
 Петок - СаботаПеток - СаботаНедела-ЧетвртокНедела-ЧетвртокСите деновиПеток - СаботаПеток - СаботаНедела-ЧетвртокНедела-ЧетвртокПеток - СаботаПеток - СаботаНедела-ЧетвртокНедела-Четврток
p.p. in STUDIO27.033.024.229.733.630.337.427.533.627.033.024.229.7
STUDIO - SGL USE38.548.435.242.948.444.053.939.648.438.548.435.242.9
Rent STUDIO /2 Persons/53.966.048.459.467.160.574.855.067.153.966.048.459.4
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/72.889.165.380.290.681.7101.074.390.672.889.165.380.2
1 adult + 1 Chd (02-06,99)38.548.435.242.948.444.053.939.648.438.548.435.242.9
1 adult + 1 Chd (07-13,99)40.449.536.344.650.345.456.141.350.340.449.536.344.6
1 adult + 2 Chd (02-06,99) 38.548.435.242.948.444.053.939.648.438.548.435.242.9
1 adult + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)40.449.536.344.650.345.456.141.350.340.449.536.344.6
1 adult + 2 Chd (07-13,99) 49.961.144.854.962.156.069.250.962.149.961.144.854.9
2 adults + 1 Chd (02-06,99)53.966.048.459.467.160.574.855.067.153.966.048.459.4
2 adults + 1 Chd (07-13,99)63.377.656.969.878.871.187.964.678.863.377.656.969.8
2 adults + 2 Chd (02-06,99)53.966.048.459.467.160.574.855.067.153.966.048.459.4
2 adults + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)63.377.656.969.878.871.187.964.678.863.377.656.969.8
2 adults + 2 Chd (07-13,99)72.889.165.380.290.681.7101.074.390.672.889.165.380.2
STUDIO SPA-min 2; max 2+2 or 3 adults01.12-19.1220.12-26.1206.01-29.0201.03-31.03
p.p. in STUDIO SPA 33.039.629.735.840.237.445.133.640.733.039.629.735.8
STUDIO SPA - SGL USE48.458.344.051.758.353.964.948.458.348.458.344.051.7
Rent STUDIO SPA /2 Persons/66.079.259.471.580.374.890.267.181.466.079.259.471.5
STUDIO SPA + EXTRA BED /3 Persons/89.1106.980.296.5108.4101.0121.890.6109.989.1106.980.296.5
1 adult + 1 Chd (02-06,99)48.458.344.051.758.353.964.948.458.348.458.344.051.7
1 adult + 1 Chd (07-13,99)49.559.444.653.660.256.167.750.361.149.559.444.653.6
1 adult + 2 Chd (02-06,99) 48.458.344.051.758.353.964.948.458.348.458.344.051.7
1 adult + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)49.559.444.653.660.256.167.750.361.149.559.444.653.6
1 adult + 2 Chd (07-13,99) 61.173.354.966.174.369.283.462.175.361.173.354.966.1
2 adults + 1 Chd (02-06,99)66.079.259.471.580.374.890.267.181.466.079.259.471.5
2 adults + 1 Chd (07-13,99)77.693.169.884.094.487.9106.078.895.677.693.169.884.0
2 adults + 2 Chd (02-06,99)66.079.259.471.580.374.890.267.181.466.079.259.471.5
2 adults + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)77.693.169.884.094.487.9106.078.895.677.693.169.884.0
2 adults + 2 Chd (07-13,99)89.1106.980.296.5108.4101.0121.890.6109.989.1106.980.296.5
APP 1-Bedroom-min 2; max 2+2 or 3 adults01.12-19.1220.12-26.1206.01-29.0201.03-31.03
p.p. in APP 1-Bedroom31.938.529.234.739.636.944.033.047.331.938.529.234.7
APP 1-Bedroom - SGL USE46.256.141.850.657.253.963.848.479.246.256.141.850.6
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/63.877.058.369.379.273.788.066.094.663.877.058.369.3
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/86.1104.078.793.6106.999.5118.889.1127.786.1104.078.793.6
1 adult + 1 Chd (02-06,99)46.256.141.850.657.253.963.848.479.246.256.141.850.6
1 adult + 1 Chd (07-13,99)47.957.843.752.059.455.366.049.571.047.957.843.752.0
1 adult + 2 Chd (02-06,99) 46.256.141.850.657.253.963.848.479.246.256.141.850.6
1 adult + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)47.957.843.752.059.455.366.049.571.047.957.843.752.0
1 adult + 2 Chd (07-13,99) 59.071.253.964.173.368.281.461.187.559.071.253.964.1
2 adults + 1 Chd (02-06,99)63.877.058.369.379.273.788.066.094.663.877.058.369.3
2 adults + 1 Chd (07-13,99)75.090.568.581.493.186.6103.477.6111.275.090.568.581.4
2 adults + 2 Chd (02-06,99)63.877.058.369.379.273.788.066.094.663.877.058.369.3
2 adults + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)75.090.568.581.493.186.6103.477.6111.275.090.568.581.4
2 adults + 2 Chd (07-13,99)86.1104.078.793.6106.999.5118.889.1127.786.1104.078.793.6
APP 2-Bedroom-min 4; max 4+2 or 5 adults01.12-19.1220.12-26.1206.01-29.0201.03-31.03
p.p. in APP 2-Bedroom22.328.920.126.127.523.730.521.227.522.328.920.126.1
Rent APP 2-Bedroom /4 Persons/89.1115.580.3104.5110.094.6122.184.7110.089.1115.580.3104.5
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/104.7135.794.4122.8129.3111.2143.599.5129.3104.7135.794.4122.8
4 adults + 1 Chd (02-06,99)89.1115.580.3104.5110.094.6122.184.7110.089.1115.580.3104.5
4 adults + 1 Chd (07-13,99)96.9125.687.3113.6119.6102.9132.892.1119.696.9125.687.3113.6
4 adults + 2 Chd (02-06,99)89.1115.580.3104.5110.094.6122.184.7110.089.1115.580.3104.5
4 adults + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)96.9125.687.3113.6119.6102.9132.892.1119.696.9125.687.3113.6
4 adults + 2 Chd (07-13,99)104.7135.794.4122.8129.3111.2143.599.5129.3104.7135.794.4122.8
Комунална Такса по лице на ден /Возрасен и дете (7-13,99г.) :/:  0,56 EUR - ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера La Forest- 76,5 EUR возр., 23 EUR дете (7-13,99г.)
Новогодишна вечера Ocopus- 76,5 EUR возр., 23 EUR дете (7-13,99г.)
Новогодишна вечера Casa Di Pasta- 76,5 EUR возр.,23 EUR дете (7-13,99г.)
Новогодишна вечера Half Way House- 76,5 EUR возр., 23 EUR дете (7-13,99г.)
Новогодишна вечера Club House- 25,5 EUR возр., 15 EUR дете (7-13,99г.)
Новогодишна вечера Euro Kitchen- 25,5 EUR возр., 15 EUR дете (7-13,99г.)
Новогодишна вечера Taste of Asia - 25,5 EUR возр., 15 EUR дете (7-13,99г.) 

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk