EVELINA PALACE

stars
http://www.evelinapalace.eu/
Bansko, 34 Ikonom Chucholain street
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот Evelina Palace е сместен во шармантниот дел од Банско, на западната страна од реката Глазне. Се наоѓа на главниот пат до ски лифтот и на околу 100 метри од центарот на градот.

На гостите им е на располагање бесплатен превоз до ски лифтот.

Хотелот е изграден во традиционален бугарски стил. Опремен е со мебел и содржини кои прават топол и пријатен амбиент.

Во хотелскиот ресторан се служат морски специјалитети во медитерански стил и типична бугарска храна.

Спортскиот бар нуди разновидни коктели додека се прикажуваат спортски канали, а со пријателите може да изиграте некоја партија пинг – понг. Барот во лобито располага со бежичен интернет, кафе и богата понуда на коктели и други пијалоци.

Може да запливате во еден од најголемите базени во регионот, да го користите фитнес центарот и сауната или да се опуштите во турската бања.

Во текот на летните месеци, опуштете се во летната градина со скара и детски игралиште.

 

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359 878 196 031
Контакт Email: еvelinapalace@mail.bg
Контакт телефон: +359 0878 196 043
Контакт Факс: +359 7498 / 64 – 30

далечина од

Далечина од центарот: 100 m
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Базен за деца
Сауна
Ресторан
Хемиско чистење
Спортска сала
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Продавница за подароци
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Јавање коњи
Риболов
Игралишта за деца
Планинарење

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.8381
Y координати: 23.4836

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Џакузи
Сауна (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
Солариум

Early bookings:

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 10.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 10.12.2017


Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за резервации со престој во периоди 01.12.-22.12.2017 и 13.01.-26.01.2018 и 19.02-31.03.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!

BED AND BREAKFAST
DBL-минимум 2; максимум 2+1/3 01.12-22.12.17;
12.02-31.03.18
23.12-26.12.1727.12-02.01.1803.01-12.01.1813.01-31.01.1801.02-11.02.18
По лице во DBL BB22.026.448.426.422.026.4
SGL ROOM33.039.672.639.633.039.6
DBL ROOM44.052.896.852.844.052.8
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Person/59.471.3130.771.359.471.3
1 adult+ 1 Chd (4-13,99)33.039.672.639.633.039.6
1 adult+ 2 Chd (4-13,99)39.647.587.147.539.647.5
2 adults + 1 Chd (4-13,99)50.660.7111.360.750.660.7
STUDIO-минимум 2; максимум 2+2/3+1/4 01.12-22.12.17;
12.02-31.03.18
23.12-26.12.1727.12-02.01.1803.01-12.01.1813.01-31.01.1801.02-11.02.18
По лице во STUDIO BB 27.531.953.931.927.531.9
Наем на STUDIO /2 Person/55.063.8107.863.855.063.8
STUDIO + EXTRA BED /3 Person/74.386.1145.586.174.386.1
STUDIO + 2 EXTRA BEDS /4 Person/93.5108.5183.3108.593.5108.5
1 adult+ 1 Chd (4-13,99)41.347.980.947.941.347.9
1 adult+ 2 Chd (4-13,99)49.557.497.057.449.557.4
2 adult+ 1 Chd (4-13,99)63.373.4124.073.463.373.4
2 adults + 2 Chd (4-13,99)71.582.9140.182.971.582.9
3 adults + 1 Chd (4-13,99)82.595.7161.795.782.595.7
HALF BOARD
DBL-минимум 2; максимум 2+1/3 01.12-22.12.17;
12.02-31.03.18
23.12-26.12.1727.12-02.01.1803.01-12.01.1813.01-31.01.1801.02-11.02.18
По лице во DBL HB28.633.055.033.028.633.0
SGL ROOM39.646.279.246.239.646.2
DBL ROOM57.266.0110.066.057.266.0
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Person/79.291.1150.591.179.291.1
1 adult+ 1 Chd (4-13,99)42.949.582.549.542.949.5
1 adult+ 2 Chd (4-13,99)52.860.7100.360.752.860.7
2 adults + 1 Chd (4-13,99)67.177.2127.877.267.177.2
STUDIO-минимум 2; максимум 2+2/3+1/4 01.12-22.12.17;
12.02-31.03.18
23.12-26.12.1727.12-02.01.1803.01-12.01.1813.01-31.01.1801.02-11.02.18
По лице во STUDIO HB34.138.560.538.534.138.5
Наем на STUDIO (2 Adult)68.277.0121.077.068.277.0
STUDIO /3 adults/94.1105.9165.3105.994.1105.9
STUDIO /4 adults/119.9134.9209.7134.9119.9134.9
1 adult+ 1 Chd (4-13,99)51.257.890.857.851.257.8
1 adult+ 2 Chd (4-13,99)62.770.6110.270.662.770.6
2 adult+ 1 Chd (4-13,99)79.889.9140.589.979.889.9
2 adults + 2 Chd (4-13,99)91.3102.7159.9102.791.3102.7
3 adults + 1 Chd (4-13,99)105.6118.8184.8118.8105.6118.8
Доплата за Новогодишна Вечера  возрасен / за дете  4-13,99 ЗАДОЛЖИТЕЛНО75 / 40
Доплата за Божиќна вечера  возрасен / за дете  4-13,99
НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
30 / 20
Минимум престој во ноќи 113111
Release 7102810107
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
5521555
Пенали за отказ на резервација
(во ноќи) of bookigs 
112111
Пенали за NO show122221
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 


Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk