GREEN LIFE SKI & SPA RESORT

stars
http://www.greenlifehotel-bansko.bg/bg/
Kosherinata Area, 2770 Bansko, Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Модерни апартмани во прекрасно опкружување нудат поглед кон историскиот центар на Банско,Рила,Пирин.Голем број на комфортни соби,ресторан,бар,конференциска сала,спа центар.Комплексот се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин кој е заштитен од UNESCO.

Комплексот е на 2 км од центарот на Банско и 700 метра од гондолата. Има 8 блокови со 5 спрата и 5 лифта.Нуди бесплатен трансфер до гондолата. 

Има вкупно 200 соба:двокреветни(40 м2), студиа(40 м2),апартмани( 60-80 м2) апартмани со две спални(80-120 м2)
Сите соби имаат цетрално греење,сателитска телевизија,мини бар,телефон,WI-Fi интернет,туш,фен,балкон.Француски лежај или 2 одвоени кревети, кауч, трпезарија, кујна.Прилагодено за 2 лица.
Апартмани со една спална имаат  соба за дневен престој со кујна,кауч и спална соба. Прилагодено за 4 возрасни. 
Апартман со 2 спални има соба за дневен престој со кујна  и 2 спални соби и кауч.
Прилагодено за 6 возрасни лица. Некои од апартманите имаат камин(огревното дрво е со доплата на лице место)

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359 888 400 044
Контакт Email: office@greenliferesorts.bg
Контакт телефон: +359 888 86 86 09
Контакт Факс: +359 56 82 03 70

далечина од

Далечина од центарот: 3 km
Жичара: 700 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Интернет
Ресторан
Хемиско чистење
Бар во хотелот
Сеф на рецепција
Велнес центар
Спортска сала
Хотелски паркинг
Детско катче
Лифт
Собна услуга
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Скијање
Планинарење

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Клима Уред (во некои од собите)
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Тераса
Сет пешкири (2 за член)
Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.818745
Y координати: 23.477761

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Mасажа третмани
Фитнес
Финска сауна

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk