ASPEN GOLF SKI & SPA

stars
http://www.aspenresort.bg/
Curnako Plot 531024/5, 2760 Bansko, Bulgaria
Разлог

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ASPEN GOLF SKI AND SPA - РАЗЛОГ

Апартманскиот комплекс и спа центар Aspen Golf Ski е сместен на мирна локација во прекрасната долина Разлог. Се наоѓа на 10 минути возење со автомобил од познатото ски одмаралиште Банско. Одличниот, меѓународно признат терен за голф „Pirin Golf”, е одалечен на 300 метри. Од хотелот Aspen имате прекрасен поглед на снежните падини на планините Пирин, Рила и Родопи.

Опис на соби:

Сите соби во комплексот Aspen имаат ТV со кабелски канали и DVD плеер, како и сопствено купатило со фен за коса. Освен тоа имаат и потполно опремена кујна со фрижидер, рерна, електричен чајник и тостер.

Kапацитет и услуги: 

Комплексот се состои од 1 главна зграда, Aspen Golf и 2 одвоени згради, Aspen Suites и Heights. На располагање има и луксузен спа и велнес центар. Рецепцијата, ресторанот и велнес центарот се сместени во зградата Aspen Golf. Хотелот Aspen Golf поседува затворен базен со загреана вода и отворен базен кој работи во текот на летото. Освен тоа има и модерен, неодамна реновиран ресторан и бар во лобито. Комплексот има и детски клуб и игралиште со прекрасна градина, билјард и добро опремен фитнес центар. Бесплатниот безжичен интернет може да се користи во заедничките простории, а во склоп на комплексот се наоѓа и отворен бесплатен паркинг. Базен со затоплена вода има и во зградата Aspen Heights. Сите гости на комплексот бесплатно можат да користат затворен базен, сауна, парна бања и фитнес центар.

хотел

Контакт Email: sales@aspenresort.bg
Контакт Email: sales@aspenresort.bg
Контакт телефон: +359 74797777
Контакт телефон: +359 74797777

далечина од

Далечина од центарот: 11 km
Далечина од центарот: 11 km
Жичара: 11,8 km
Жичара: 11,8 km

Хотелски содржини и услуги

Менувачница
Менувачница
Соби за не-пушачи
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Хемиско чистење
Факс
Факс
Лифт
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Собна услуга
Собна услуга
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Бизнис центар
Бизнис центар
Игралиште за деца
Игралиште за деца

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Пинг-Понг
Скијање
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Јавање коњи
Игралишта за деца
Игралишта за деца
Планинарење
Планинарење
Велосипедизам
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
Кујна
Кујна
Сателитска ТВ
Сателитска ТВ
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Греење
Греење
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Кафемат
Кафемат

локација

X Координати: 41.857943
X Координати: 41.857943
Y координати: 23.412488
Y координати: 23.412488

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk