LION BANSKO

stars
http://bansko.hotelslion.bg/
Георги Настев, 2770 Банско, Бугарија
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

 

далечина од

Далечина од центарот: 800 m
Жичара: 800 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Сеф на рецепција
Салон за убавина
Велнес центар
Продавница за сувенири
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Продавница за подароци

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет

локација

X Координати: 41.8252153
Y координати: 23.4830994

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум

LION 4*


SPO:

20 % Попуст за резервации со престој 02.01-12.01
Валидно за минимум престој од 3 ноќи.
* Валидно за резервации направени после 17.12

Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 & 14=12
За пристигнување од 02.03.2019 до крајот на сезонатa


Редовен Ценовник

LION 4*  HB
DBL ROOM - min 2; max 2+1 or 3 ad01.12 - 14.1215.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 18.0119.01 - 25.0126.01 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in DBL HB38.5040.7069.3049.5040.7038.5040.7038.50
SGL ROOM /1 Persons/55.0059.40135.3074.8059.4055.0056.1055.00
DBL ROOM /2 Persons/77.0081.40138.6099.0081.4077.0081.4077.00
DBL + EXTRA BED /3 Persons/104.50112.20188.10137.50112.20104.50112.20104.50
1 adult + 1 Chd (00 - 03.99)55.0059.40135.3074.8059.4055.0056.1055.00
1 adult + 1 Chd (04 - 11.99)67.3871.23121.2886.6371.2367.3871.2367.38
1 Adult + 2 Chd (00 - 03.99)55.0059.40135.3074.8059.4055.0056.1055.00
1 Adult + 2 Chd (04 - 11.99)81.1386.63146.03105.8886.6381.1386.6381.13
1 Adult + 2 Chd (00 - 03.99)(04 - 11.99)67.3871.23121.2886.6371.2367.3871.2367.38
2 Adults + 1 Chd (00 - 03.99)77.0081.40138.6099.0081.4077.0081.4077.00
2 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)90.7596.80163.35118.2596.8090.7596.8090.75
FAMILY ROOM - min 2; max 2+2 or 3 ad01.12 - 14.1215.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 18.0119.01 - 25.0126.01 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in FAMILY ROOM HB44.0050.6081.4069.3050.6044.0050.6044.00
Rent FAMILY ROOM /2 Persons/88.00101.20162.80138.60101.2088.00101.2088.00
Rent FAMILY ROOM /3 Persons/115.50132.00212.30177.10132.00115.50132.00115.50
2 Adults + 1 Chd (00 - 03.99)88.00101.20162.80138.60101.2088.00101.2088.00
2 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)101.75116.60187.55157.85116.60101.75116.60101.75
2 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)88.00101.20162.80138.60101.2088.00101.2088.00
2 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)(00 - 03.99)101.75116.60187.55157.85116.60101.75116.60101.75
2 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)115.50132.00212.30177.10132.00115.50132.00115.50
APP 1 - Bedroom - min 2; max 4+1 or 5 ad01.12 - 14.1215.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 18.0119.01 - 25.0126.01 - 22.0223.02 - 31.03
Rent APP 1 - Bedroom /2 Persons/ HB154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
Rent APP 1 - Bedroom /3 Persons/154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
Rent APP 1 - Bedroom /4 Persons/154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
2 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
2 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)(04 - 11.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
2 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
3 Adults + 1 Chd (00 - 03.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
3 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
3 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
3 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)(04 - 11.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
3 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
4 Adults + 1 Chd (00 - 03.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
4 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)154.00165.00275.00198.00165.00154.00165.00154.00
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Новогодишна вечера - 75.00 € за возрасен & 40.00 € за дете од 4 до 11.99 години. Дете 00 - 03.99 - инфант /не користи услуги/.
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера - 45.00 € за возрасен & 25.00 € за дете од 4 до 11.99 години. Дете 00 - 03.99 - инфант /не користи услуги/.
Минимум престој55555555
Отказ331583333
Пенали за отказ (во ноќи)23222222
NO show пенали (во ноќи)22222222

Цените се изразени во евра

Забелешки:

  • Notes: App 1 - Bedroom - две спални со 4 редовни легла, без дневна соба;
  • Дете 00 - 03.99 - инфант - не користи услуги;

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk