LION BANSKO

stars
http://bansko.hotelslion.bg/
Георги Настев, 2770 Банско, Бугарија
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Lion Hotel 4* - Банско е изграден во традиционален архитектонски стил, на 6 спрата.
Располага со пространи стандардни и фамилијарни соби. Нуди луксузен спа центар, пристап до интернет, билјард.

Хотелот се наоѓа на 450 метри од гондолата и 800 метри од центарот на Банско. Нуди бесплатен трансфер од и до гондола.

Располага со вкупно 196 соби:
Double rooms (~ 20 m), Family rooms (~ 35-40 m). Собите имаат сателитска телевизија,телефон, мини бар, фен, сеф, купатило.
Family rooms имаат една голема соба со француски брачен кревет и дневна соба (кауч, стол) и купатило со када. 

Спа центарот содржи:
-Парна бања
-Џакузи
-Подводна хидромасажа
-Масажи
-Солариум


далечина од

Далечина од центарот: 800 m
Жичара: 800 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Сеф на рецепција
Салон за убавина
Велнес центар
Продавница за сувенири
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Продавница за подароци

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет

локација

X Координати: 41.8252153
Y координати: 23.4830994

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум

SPO:

10 % ПОПУСТ за резервации направени од 29.11 со престој во период 02.01-12.01 incl.

*SPO не се комбинира со други специјални понуди

Дополнителни попусти: 
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и14=12 за пристигнување на дата 13.01. и после 03.03.2018 год.
* Дополнителните попусти се комбинираат со ЕВ попустот! 
HALF BOARD
DBL ECONOMY -минимум 2; максимум 2+1 или 3 возрасни01.12-15.12.17;
17.02-31.03.18
16.12-28.12.17;29.12-02.01.1803.01-10.01.1811.01-26.01.1827.01-16.02.18
По лице во DBL ECONOMY HB31,733,759,441,631,733,7
DBL ECONOMY ROOM63,467,3118,883,263,467,3
DBL + EXTRA BED (3 adults)85,192,1158,4112,985,192,1
1 adult + 1 Chd (04-11,99)55,458,9104,072,855,458,9
1 Adult+2 Chd (04-11,99)66,371,3123,887,666,371,3
2 Adults + 1 Chd (04-11,99)74,379,7138,698,074,379,7
DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни 
01.12-15.12.17;
17.02-31.03.18
16.12-28.12.17;29.12-02.01.1803.01-10.01.1811.01-26.01.1827.01-16.02.18
По лице во DBL HB35,237,466,046,235,237,4
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-3,99 y.o.)51,756,1132,071,551,756,1
DBL ROOM70,474,8132,092,470,474,8
DBL + EXTRA BED (3 adults)94,6102,3176,0125,494,6102,3
1 adult + 1 Chd (04-11,99)61,665,5115,580,961,665,5
1 Adult+2 Chd (04-11,99)73,779,2137,597,473,779,2
2 Adults + 1 Chd (04-11,99)82,588,6154,0108,982,588,6
FAMILY ROOM -минимум 2;
маскимум 2+2 или 3 возрасни 
01.12-15.12.17;
17.02-31.03.18
16.12-28.12.1729.12-02.01.1803.01-10.01.1811.01-26.01.1827.01-16.02.18
По лице во FR HB40,747,378,166,040,747,3
FAM ROOM (2 adl)81,494,6156,2132,081,494,6
FAM ROOM (3 adl)105,6122,1200,2165,0105,6122,1
2 Adults + 1 Chd (04-11,99)93,5108,4178,2148,593,5108,4
2 Adults + 2 Chd (04-11,99)105,6122,1200,2165,0105,6122,1
APP 1-Bedroom -минимум 2;
максимум 4+1 или 5 возрасни
01.12-15.12.17;
17.02-31.03.18
16.12-28.12.1729.12-02.01.1803.01-10.01.1811.01-26.01.1827.01-16.02.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 person/ HB143,0154,0264,0198,0143,0154,0
Наем на APP 1-Bedroom /3 person/143,0154,0264,0198,0143,0154,0
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/143,0154,0264,0198,0143,0154,0
Наем на APP 1-Bedroom /5 adults/143,0154,0264,0198,0143,0154,0
Доплата  (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера  - 75€ за возрасен и 40€ за дете од  4 до 11,99 години 
Доплата  (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера  - 45€ за возрасен и 25€ за дете од  4 до 11,99 години 
Минимум престој  555555
Release 77281477
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
3314733
Пенали за отказ на резервација
(во ноќи)
232222
Пенали за NO show222222
Notes:  App 1-Bedroom - две спални со 4 редовни легла, без дневна соба. 
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk