HOTEL ESPLENDID

stars
http://www.hotelesplendid.es/EN/rooms.html
Avenida Mediterráneo, 17, 17300 Blanes, Spain
Blanes

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот Esplendid  се наоѓа на 1,5 км од центарот на Бланес, 300 метри од плажата, располага со надворешен ,внатрешен базен, сауна и фитнес.

Собите се опремени со ТВ,клима ,балкон, бања.

Услугата во ресторанот е на шведска маса ,каде што не се служи алкохолен пијалок 

Рецепцијата во хотелот работи 24 часа каде има можност за изнајмување на возило.

Паркингот е со доплата

 

Информации за објектот

Далечина од морето: 300 m

опис на објектот

Паркинг

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Интернет
Бар во хотелот
Надворешен базен
Лифт
Рецепција 24/7
Сквош
Игралиште за деца
Домашни миленици (до 5 кг)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Надворешен базен
Затворен базен
Тениски терени
Мини клуб

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сеф
Греење
Клима Уред
Балкон или Тераса
Бебешко креветче
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.666029
Y координати: 2.780294

Спа Услуги

Mасажа третмани
Фитнес
Untitled Document
ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год.2-ро дете од 2-12.99 год.
TWIN ROOM
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.20187 ноќевања547487487248398
29.06-06.07.20187 ноќевања625550550415437
06.07-13.07.20187 ноќевања638560560443443
13.07-20.07.20187 ноќевања638560560443443
20.07-27.07.20187 ноќевања669585585459459
27.07-03.08.20187 ноќевања674589589461461
03.08-10.08.20187 ноќевања674589589461461
10.08-17.08.20187 ноќевања674589589461461
17.08-24.08.20187 ноќевања602532532425425
24.08-31.08.20187 ноќевања520466466384384
31.08-07.09.20187 ноќевања467423423267358
07.09-14.09.20187 ноќевања460417417248354

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год.2-ро дете од 2-12.99 год.
TWIN ROOM
HALF BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања573508508248411
29.06-06.07.20187 ноќевања652571571427450
06.07-13.07.20187 ноќевања665581581457457
13.07-20.07.20187 ноќевања665581581457457
20.07-27.07.20187 ноќевања696606606472472
27.07-03.08.20187 ноќевања701610610475475
03.08-10.08.20187 ноќевања701610610475475
10.08-17.08.20187 ноќевања701610610475475
17.08-24.08.20187 ноќевања629553553439439
24.08-31.08.20187 ноќевања546487487397397
31.08-07.09.20187 ноќевања493444444269371
07.09-14.09.20187 ноќевања486438438248367

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год.2-ро дете од 2-12.99 год.
TWIN ROOM
FULL BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања600529529248424
29.06-06.07.20187 ноќевања678592592438463
06.07-13.07.20187 ноќевања691603603470470
13.07-20.07.20187 ноќевања691603603470470
20.07-27.07.20187 ноќевања722627627485485
27.07-03.08.20187 ноќевања727631631488488
03.08-10.08.20187 ноќевања727631631488488
10.08-17.08.20187 ноќевања727631631488488
17.08-24.08.20187 ноќевања655574574452452
24.08-31.08.20187 ноќевања573508508411411
31.08-07.09.20187 ноќевања519465465271384
07.09-14.09.20187 ноќевања512459459248380

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk