Spa Hotel Sveti Spas

stars
Велинград

Име на сместување
Држава
Дестинација

Свети Спас 5* - Велинград


Редовен ценовник

SVETI SPAS 5* (Velingrad)
02.01 - 20.12.2018
Double room (2 +1 chd)Studio  VIP with Jacuzzi(2 pax)Apartment 1-bedroom (2 + 2 )
1 ноќ преку неделата (Недела-Четврток)97.1112.3122.8
2 или 3 ноќи престој 89.5104.1113.5
5 или 6 ноќи престој 84.898.3107.0
7 или повеќе ноќи престој79.692.4101.2
Доплати :
1 - во дете (2 - 11.99 години) на дополнително легло БесплатноБесплатноБесплатно
Возрасен на дополнително легло во апартман21.121.121.1
2 nd child 02 - 11.99 y.o. on extra bed in stu/app8.28.28.2
Доплата за возрасен за ручек13.513.513.5
Доплата за возрасен за вечера15.815.815.8
Доплатза за деца (2 - 11.99) за ручек5.35.35.3
Доплата за деца (2 - 11.99) за вечера8.28.28.2
Единечно сместување е возможно во dbl соба -17.9 € на редовната цена

Цените се изразени во евра

Цените се дадени по соба на редовно легло и вклучуваат:

 • Ноќевање;
 • Појадок;
 • Надворешен и внатрешен базен;
 • Детски базен;
 • Џакузи;
 • Сауна;
 • Фитнес;
 • Парна бања;
 • Релакс зона;
 • Игротека;
 • Интернет;
 • Паркинг;

Пакет процедури:

 • 2 процедури на ден: 23.10 €;
 • 3 процедури на ден: 31.90 €;
 • 5 процедури на ден: 45.10 €;
 • Медицински преглед: 15.40 €;

Напомена:

Цените НЕ се валидни за национални и инетрнационални празници.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk