SPA Club BOR

stars
Велинград

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ SPA CLUB BOR - ВЕЛИНГРАД

Овој балнео комплекс со 4 ѕвезди е сместен во Велинград во парк со борова шума недалеку од центарот на градот. Спа Клуб Бор е прв хотел во Бугарија кој добил сертификат од европската спа асоцијација. Изграден е во стилот на термалните купатила во античкиот Рим.

Капацитет и услуга: 

Во склоп на хотелот има автентична таверна, разноврсни барови и добро опремена конференциска сала. Големата конференциска сала има капацитет до 100 луѓе, додека капацитетот на малата сала е 40 лица. Импресивна понуда на разноврсни базени како што се отворен базен и затворен базен со топла вода, долг 20 метра. Гостите во објектот имаат на располагање хидромасажна када со минерална вода од Чепинска долина .

Опис на соби:

Хотелот нуди 140 луксузни соби и студија. Сместувачките капацитети се елегантно дизајнирани и ги краси мирниот амбиент. Во секоја соба има топла минерална вода. 

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Ресторан
Бар во хотелот
Бар во хотелот
Ресторан а ла карт
Ресторан а ла карт
Пристап за хендикепирани лица
Пристап за хендикепирани лица
Перална
Перална
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Сала за конференции
Сала за конференции
Не се дозволени домашни миленици
Не се дозволени домашни миленици

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Пинг-Понг
Надворешен базен
Надворешен базен
Затворен базен
Затворен базен
Билијард
Билијард
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување

Оброци

Појадок (швед. маса)
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
Интернет конекција
Интернет конекција
Фен
Фен
Греење
Греење
Клима Уред
Клима Уред
Када/Туш Кабина
Када/Туш Кабина

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен
Внатрешен базен
Сауна
Сауна
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Фитнес
Фитнес
СПА центар
СПА центар
Солариум
Солариум

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk