HOTEL METROPOL

stars
http://metropolmiramar.com/en/hotel-metropol.html
Plaça de la Torre, 2 · 17310 Lloret de Mar
Лорет Де Мар

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот е неодамна реновиран, сместен е во центарот на Лорет де Мар околу 30 м од плажата. Во понуда нуди бесплатен бежичен интернет и климатизирани соби со балкони кој ви овозможуваат прекрасен поглед и уживање на медитеранското сонце.

Лорет де Мар нуди многу активности како што се разновидните спортови на вода,  сурфање ,едрење,нуркање како и прошетки до најблиските туристички места Бланес,Тоса и Калела.

Градот е познат и по добрите дискотеки ,ресторани каде младите уживаат до раните утрински часови

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Информации за објектот

Далечина од морето: 30 m

опис на објектот

Паркинг

далечина од

Песочна плажа: 30 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Менувачница
Хемиско чистење
Бар во хотелот
Лифт
Перална
Рецепција 24/7
Домашни миленици
Домашни миленици (до 5 кг)

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.6988152
Y координати: 2.8452283

Спа Услуги

Фитнес

HOTEL METROPOL 4* - Lloret De Mar

Лето 2019


EARLY BOOKING - За резервации до 15.04

TwinHalf Board
min 2 pax - max 4 paxцена по лице возрасен
на дополнително легло
прво дете 2-12,99второ дете 2-12,99
10.06.2019 - 17.06.2019315 €245 €175 €175 €
17.06.2019 - 24.06.2019335 €260 €185 €185 €
24.06.2019 - 01.07.2019386 €298 €210 €210 €
01.07.2019 - 08.07.2019406 €351 €314 €314 €
08.07.2019 - 15.07.2019458 €395 €352 €352 €
15.07.2019 - 22.07.2019458 €395 €352 €352 €
22.07.2019 - 29.07.2019458 €395 €352 €352 €
29.07.2019 - 05.08.2019486 €419 €373 €373 €
05.08.2019 - 12.08.2019557 €479 €427 €427 €
12.08.2019 - 19.08.2019557 €479 €427 €427 €
19.08.2019 - 26.08.2019528 €454 €405 €405 €
26.08.2019 - 02.09.2019435 €335 €235 €235 €
02.09.2019 - 09.09.2019384 €297 €209 €209 €
09.09.2019 - 16.09.2019364 €282 €200 €200 €

РЕДОВНИ ЦЕНИ

TwinHalf Board
min 2 pax - max 4 paxцена по лице возрасен
на дополнително легло
прво дете 2-12,99второ дете 2-12,99
10.06.2019 - 17.06.2019346 €268 €191 €191 €
17.06.2019 - 24.06.2019369 €285 €202 €202 €
24.06.2019 - 01.07.2019425 €327 €230 €230 €
01.07.2019 - 08.07.2019448 €386 €345 €345 €
08.07.2019 - 15.07.2019505 €434 €387 €387 €
15.07.2019 - 22.07.2019505 €434 €387 €387 €
22.07.2019 - 29.07.2019505 €434 €387 €387 €
29.07.2019 - 05.08.2019536 €461 €411 €411 €
05.08.2019 - 12.08.2019615 €528 €470 €470 €
12.08.2019 - 19.08.2019615 €528 €470 €470 €
19.08.2019 - 26.08.2019583 €501 €446 €446 €
26.08.2019 - 02.09.2019480 €368 €257 €257 €
02.09.2019 - 09.09.2019423 €326 €229 €229 €
09.09.2019 - 16.09.2019401 €309 €218 €218 €

Во цената е вклучено:

  • 7 ноќевања на наведената услуга
  • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)
  • Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет)
  • Доплата за 20кг багаж - 3800мкд по лице во 2 правци;
  • Доплата за 32кг багаж - 5300мкд по лице во 2 правци;
  • Доплата за WIZZ PRIORITY со 2 рачни торби 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

  • Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот.
  • Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk