GRAN HOTEL DON JUAN RESORT

stars
http://en.granhoteldonjuan.com/
Carrer del Torrento, 5, 17000 Lloret de Mar, Spain
Лорет Де Мар

Име на сместување
Држава
Дестинација

 Хотелот Don Juan   се наоѓа на 300 м од плажа во пријатен туристички регион опкружен со барови, ресторани и продавници, во близина на брегот шеталиштето и обиколницата да Cala Banys , во срцето на Коста Брава.

Од овој хотел ќе можете лесно да  дојдете до Лорет и Fenals плажите  или со изнајмување на автомобил да го  посетите  цел крајбрежен појас: Барселона се наоѓа 77 километри од хотелот, Жирона 42 километри, на Дали Музејот на Figueres 80 километри, ботаничка градина Мар Јас Murtra (Blanes) 5 километри, Санта Клотилд градини (Lloret) 1 км, на Pinya де Роса Ботанически градина 2 километри, Tossa de Mar 10 километри и Монтсерат 110 километри.

 

Информации за објектот

Далечина од морето: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Интернет
Ресторан
Соби за не-пушачи
Бар во хотелот
Сеф на рецепција
Пристап за хендикепирани лица
Надворешен базен
Рент-а-кар
Лифт
Собна услуга
Рецепција 24/7
Фризер
Сала за конференции
Игралиште за деца
Бар покрај базен
Паркинг ( со доплата)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Надворешен базен
Затворен базен
Спортови на вода
Мини клуб
Дискотека

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф
Греење
Клима Уред
Балкон или Тераса
Бебешко креветче
Бања со туш кабина
Соби адаптирани за лица со хендикеп

локација

X Координати: 41.699620
Y координати: 2.839995
http://www.granhoteldonjuan.com/es/lloret-de-mar-hotel

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то или
4-то возрасно лице
1-во и 2-ро дете
2-11.99 год
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.20187 ноќевања594560422
29.06-06.07.20187 ноќевања624586437
06.07-13.07.20187 ноќевања646607448
13.07-20.07.20187 ноќевања692648471
20.07-27.07.20187 ноќевања699654475
27.07-03.08.20187 ноќевања752702501
03.08-10.08.20187 ноќевања761710506
10.08-17.08.20187 ноќевања761710506
17.08-24.08.20187 ноќевања761710506
24.08-31.08.20187 ноќевања706660478
31.08-07.09.20187 ноќевања584551417
07.09-14.09.20187 ноќевања565534408


ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то или
4-то возрасно лице
1-во и 2-ро дете
2-11.99 год
HALF BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања611575431
29.06-06.07.20187 ноќевања641602446
06.07-13.07.20187 ноќевања664623457
13.07-20.07.20187 ноќевања709663480
20.07-27.07.20187 ноќевања717670484
27.07-03.08.20187 ноќевања770718510
03.08-10.08.20187 ноќевања778726514
10.08-17.08.20187 ноќевања778726514
17.08-24.08.20187 ноќевања778726514
24.08-31.08.20187 ноќевања724676487
31.08-07.09.20187 ноќевања602567426
07.09-14.09.20187 ноќевања583550417


ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то или
4-то возрасно лице
1-во и 2-ро дете
2-11.99 год
FULL BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања655615453
29.06-06.07.20187 ноќевања686642468
06.07-13.07.20187 ноќевања708662479
13.07-20.07.20187 ноќевања768717509
20.07-27.07.20187 ноќевања778726514
27.07-03.08.20187 ноќевања831773541
03.08-10.08.20187 ноќевања840781545
10.08-17.08.20187 ноќевања840781545
17.08-24.08.20187 ноќевања840781545
24.08-31.08.20187 ноќевања781728516
31.08-07.09.20187 ноќевања647608449
07.09-14.09.20187 ноќевања627589439

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:
*7 ноќевања на избраната услуга
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице
Во цената не е вклучено:
*Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk