HOTEL STELLA MARIS

stars
http://www.stellamarisblanes.com/
Avenida Villa de Madrid, 18, 17300 Blanes, Spain
Blanes

Име на сместување
Држава
Дестинација

Се наоѓа на само 100 метри од S'Abanell плажата во Blanes. Хотелот нуди надворешен базен, и Wi-Fi на јавни места.

Сите соби се опремни со балкон, клима, ТВ со сателитски канали, купатило и сеф.

Хотелот има бар со тераса и маса за билјард. Ресторанот кој е на база на шведска маса нуди традиционални и интернационални јадења.

Може да се изнајми велосипед или кола за организација на прошетки и излети.

Број на хотелски соби: 90

 

 

Информации за објектот

Далечина од морето: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Факс
Интернет
Менувачница
Бар во хотелот
Сеф на рецепција
Хотелски паркинг
Надворешен базен
Рент-а-кар
Лифт
Рецепција 24/7
Библиотека

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Велосипеди за изнајмување
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сеф
Фен
Греење
Клима Уред
Балкон или Тераса
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.662439
Y координати: 2.781359
Untitled Document
ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-10.99 год.2-ро дете од 2-10.99 год.
TWIN WITH BALCONY
HALF BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања523441441369248
29.06-06.07.20187 ноќевања541453453395248
06.07-13.07.20187 ноќевања542454454395248
13.07-20.07.20187 ноќевања636520520442248
20.07-27.07.20187 ноќевања652531531450248
27.07-03.08.20187 ноќевања680551551464342
03.08-10.08.20187 ноќевања685554554467358
10.08-17.08.20187 ноќевања685554554467358
17.08-24.08.20187 ноќевања656534534452350
24.08-31.08.20187 ноќевања565470470407263
31.08-07.09.20187 ноќевања515435435270248
07.09-14.09.20187 ноќевања483413413248248

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk