MPM BANSKO SPA & HOLIDAYS

stars
http://www.banskospa.net/
2770 БАНСКО ул. Явор 29
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

BANSKO SPA AND HOLIDAYS

Хотелот е одалечен 1 km од центарот на Банско и организира бесплатен превоз од гондолата (според распоред). Хотелот е реновиран во 2012 година.

Опис на соби: 

Хотелот има 98 соби. 87 од нив се двокреветни (20 m2), 6 се апартмани со една спална (28 m2) и 5 се фамилијарни соби (25 m2). Сите соби имаат брачен кревет или две одделни легла, кауч на пуштање, кабелска телевизија, телефон, греење, мини бар, сеф, тоалет со туш кабина или када, фен за коса.

  • Фамилијарната соба: Една голема соба со брачен кревет, дневна соба со кауч на пуштање за две лица, мaксимум сместување на 3 возрасни лица или 2 возрасни и 2 деца;
  • Апартманот: Со една спална има соба со брачен кревет и дневна соба со кауч на пуштање;

Хотелски содржини: 

СПА центарот содржи: инфра - црвена сауна, масажа, козметички третмани, џакузи. Во цената е вклучено користење на базенот, фитнес салата, сауна.

Напомена:

Пушењето во хотелот е забрането.

далечина од

Далечина од центарот: 500 m
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Интернет
Ресторан
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Бар во хотелот
Салон за убавина
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Факс
Рент-а-кар
Детско катче
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар

Активности во близина на хотелот

Затворен базен

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)

локација

X Координати: 41.83942769107091
Y координати: 23.477944135665894

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
СПА центар

MPM BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - BANSKO


SPO: SPO CODE - DEC SPO:

25 % Попуст за резервации направени во период 02.12-16.12 вкл
за период на престој 09.12-22.12 вкл. & 02.01-29.02 вкл

20 % Попуст за резервации направени во период 02.12-16.12 вкл
за престој во период 01.03-EOS

*Допол.попуст и Спец.Понуда се комбинираат од оваа понуда
* Оваа Спец.понуда не се комбинира со било која друга Спец.понуда

Дополнителен попуст:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12
за пристигања во период 01.12-24.12.2019 и од 08.03.2020 до крај на сезонa
бесплатната ноќ се пресметува од периодот со пониска цена

Редовна Понуда | Зима 2019/20

MPM BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* HB
DBL ECONOMY ROOM -min 1; max 2 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-04.0105.01-11.0112.01-17.0118.01-29.0201.03-12.04
по лице во DBL ECONOMY ROOM HB28.0533.5556.1041.8028.0533.5528.05
DBL ECONOMY ROOM - SGL USE
(max 1 adl+1 Дете 0-1,99 год..)
50.0555.55112.2083.6050.0555.5550.05
Наем DBL ECONOMY ROOM /2 Лица/56.1067.10112.2083.6056.1067.1056.10
1 Возрасен + 1 Дете (05-12,99)49.0958.7198.1873.1549.0958.7149.09
DBL STANDARD ROOM -min 2; max 2+1 или 3 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-04.0105.01-11.0112.01-17.0118.01-29.0201.03-12.04
по лице во DBL STANDARD ROOM HB29.7035.2058.3044.0029.7035.2029.70
DBL STANDARD ROOM - SGL USE
(max 1 adl+1 Дете 0-1,99 год..)
51.7057.20116.6088.0051.7057.2051.70
Наем DBL STANDARD ROOM /2 Лица/59.4070.40116.6088.0059.4070.4059.40
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/80.1995.04157.41118.8080.1995.0480.19
1 Возрасен + 1 Дете (05-12,99)51.9861.60102.0377.0051.9861.6051.98
1 Возрасен + 2 Дете (05-12,99)62.9872.60113.0388.0062.9872.6062.98
2 Возрасни + 1 Дете (05-12,99)70.4081.40127.6099.0070.4081.4070.40
SUITE 1-Bedroom /2+2/ -min 2; max 2+2 или 4 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-04.0105.01-11.0112.01-17.0118.01-29.0201.03-12.04
Наем SUITE 1-Bedroom /2+2/  /2 Лица/ HB93.50104.50176.00137.5093.50104.5093.50
SUITE 1-Bedroom /2+2/ + EXTRA BED /3 Лица/93.50104.50176.00137.5093.50104.5093.50
SUITE 1-Bedroom /2+2/ + 2 EXTRA BEDS /4 Лица/93.50104.50176.00137.5093.50104.5093.50
2 Возрасни + 1 Дете (05-12,99)93.50104.50176.00137.5093.50104.5093.50
2 Возрасни + 2 Дете (05-12,99)93.50104.50176.00137.5093.50104.5093.50
3 Возрасни + 1 Дете (05-12,99)93.50104.50176.00137.5093.50104.5093.50
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера - 80.00 € за возрасен и 42.50 € за дете од  5 до 12,99 год.
Минимум ноки1143111

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk