BANSKO SPA & HOLIDAYS

stars
http://www.banskospa.net/
2770 БАНСКО ул. Явор 29
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

BANSKO SPA AND HOLIDAYS

Хотелот е одалечен 1 km од центарот на Банско и организира бесплатен превоз од гондолата (според распоред). Хотелот е реновиран во 2012 година.

Опис на соби: 

Хотелот има 98 соби. 87 од нив се двокреветни (20 m2), 6 се апартмани со една спална (28 m2) и 5 се фамилијарни соби (25 m2). Сите соби имаат брачен кревет или две одделни легла, кауч на пуштање, кабелска телевизија, телефон, греење, мини бар, сеф, тоалет со туш кабина или када, фен за коса.

  • Фамилијарната соба: Една голема соба со брачен кревет, дневна соба со кауч на пуштање за две лица, мaксимум сместување на 3 возрасни лица или 2 возрасни и 2 деца;
  • Апартманот: Со една спална има соба со брачен кревет и дневна соба со кауч на пуштање;

Хотелски содржини: 

СПА центарот содржи: инфра - црвена сауна, масажа, козметички третмани, џакузи. Во цената е вклучено користење на базенот, фитнес салата, сауна.

Напомена:

Пушењето во хотелот е забрането.

далечина од

Далечина од центарот: 500 m
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Интернет
Ресторан
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Бар во хотелот
Салон за убавина
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Факс
Рент-а-кар
Детско катче
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар

Активности во близина на хотелот

Затворен базен

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)

локација

X Координати: 41.83942769107091
Y координати: 23.477944135665894

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
СПА центар

BANSKO SPA & HOLIDAYS 4*


Редовен Ценовник

BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* HB/ALL
DBL ST&ARD - min 1+1; max 3/ 2 +201.12 - 22.1223.12 - 27.1228.12 - 02.0103.01 - 28.0201.03 - 31.03
p.p. in DBL ST&ARD  HB23.6534.6555.0033.0023.65
SGL ST&ARD ROOM /1 Person/ 35.2051.7082.5049.5035.20
DBL ST&ARD ROOM /2 Persons/47.3069.30110.0066.0047.30
DBL ST&ARD + EXTRA BED /3 Persons/63.8693.56148.5089.1063.86
1 adult + 1 Chd (00 - 06.99)35.2051.7082.5049.5035.20
1 adult + 2 Chd (00 - 06.99)35.2051.7082.5049.5035.20
1 adult + 1 Chd (07 - 13.99)40.2158.9193.5056.1040.21
1 adult + 2 Chd (07 - 13.99)52.0376.23121.0072.6052.03
1 adult + 1 Chd (07 - 13.99)+ 1Chd (00 - 06.99)40.2158.9193.5056.1040.21
2 adult + 1 Chd (00 - 06.99)47.3069.30110.0066.0047.30
2 adult + 2 Chd (00 - 06.99)59.1386.63137.5082.5059.13
2 adult + 1 Chd (07 - 13.99)59.1386.63137.5082.5059.13
2 adult + 2 Chd (07 - 13.99)70.95103.95165.0099.0070.95
2 adult + 1 Chd (07 - 13.99)+ 1Chd (00 - 06.99)59.1386.63137.5082.5059.13
DBL MANSARD - min 1+1; max 201.12 - 22.1223.12 - 27.1228.12 - 02.0103.01 - 28.0201.03 - 31.03
p.p. in DBL MANSARD  HB23.1034.1054.4532.4523.10
DBL MANSARD ROOM  /2 Persons/46.2068.20108.9064.9046.20
1 adult + 1 Chd (00 - 06.99)46.2068.20108.9064.9046.20
1 adult + 1 Chd (07 - 13.99)46.2068.20108.9064.9046.20
FAMILY ROOM - min 2+3; max 3+101.12 - 22.1223.12 - 27.1228.12 - 02.0103.01 - 28.0201.03 - 31.03
p.p. in FAMILY ROOM HB29.1540.1560.5038.5029.15
2 adult + 3 Chd (00 - 06.99)87.45120.45181.50115.5087.45
2 adult + 3 Chd (07 - 13.99)102.03140.53211.75134.75102.03
2 adult + 1 Chd (07 - 13.99) +2 Chd (00 - 06.99)87.45120.45181.50115.5087.45
2 adult + 2 Chd (07 - 13.99) +1 Chd (00 - 06.99)87.45120.45181.50115.5087.45
3 adult + 1 Chd (07 - 13.99)93.28128.48193.60123.2093.28
3 adult + 1 Chd (07 - 13.99) + 1 Chd (00 - 06.99)93.28128.48193.60123.2093.28
APP 1 - Bedroom - min 2; max 2+2 or 401.12 - 22.1223.12 - 27.1228.12 - 02.0103.01 - 28.0201.03 - 31.03
p.p. in APP 1 - Bedroom  HB36.3047.8569.5845.6536.30
APP 1 - Bedroom ROOM /2 Persons/72.6095.70139.1591.3072.60
APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/98.01129.20187.85123.2698.01
APP 1 - Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/123.42162.69236.56155.21123.42
2 Adults + 1 Chd (00 - 06.99)72.6095.70139.1591.3095.70
2 Adults + 1 Chd (07 - 13.99)90.75119.63173.94114.13119.63
2 Adults + 2 Chd (00 - 06.99)90.75119.63173.94114.1390.75
2 Adults + 2 Chd (07 - 13.99)108.90143.55208.73136.95108.90
3 Adults + 1 Chd (00 - 06.99)98.01129.20187.85123.2698.01
3 Adults + 1 Chd (07 - 13.99)116.16153.12222.64146.08116.16
DBL ST&ARD - min 1+1; max 3/ 2 +201.12 - 22.1223.12 - 27.1228.12 - 02.0103.01 - 28.0201.03 - 31.03
p.p. in DBL ST&ARD ALL29.1540.70#VALUE!38.5029.15
SGL ST&ARD ROOM /1 Person/ 44.0061.05#VALUE!57.7544.00
DBL ST&ARD ROOM /2 Persons/58.3081.40#VALUE!77.0058.30
DBL ST&ARD + EXTRA BED /3 Persons/78.71109.89#VALUE!103.9578.71
1 adult + 1 Chd (00 - 06.99)44.0061.05#VALUE!57.7544.00
1 adult + 2 Chd (00 - 06.99)44.0061.05#VALUE!57.7544.00
1 adult + 1 Chd (07 - 13.99)49.5669.19#VALUE!65.4549.56
1 adult + 2 Chd (07 - 13.99)64.1389.54#VALUE!84.7064.13
1 adult + 1 Chd (07 - 13.99)+ 1Chd (00 - 06.99)49.5669.19#VALUE!65.4549.56
2 adult + 1 Chd (00 - 06.99)58.3081.40#VALUE!77.0058.30
2 adult + 2 Chd (00 - 06.99)72.88101.75#VALUE!96.2572.88
2 adult + 1 Chd (07 - 13.99)72.88101.75#VALUE!96.2572.88
2 adult + 2 Chd (07 - 13.99)87.45122.10#VALUE!115.5087.45
2 adult + 1 Chd (07 - 13.99)+ 1Chd (00 - 06.99)72.88101.75#VALUE!96.2572.88
DBL MANSARD - min 1+1; max 201.12 - 22.1223.12 - 27.1228.12 - 02.0103.01 - 28.0201.03 - 31.03
p.p. in DBL MANSARD ALL28.6040.15#VALUE!37.9528.60
DBL MANSARD ROOM  /2 Persons/57.2080.30#VALUE!75.9057.20
1 adult + 1 Chd (00 - 06.99)57.2080.30#VALUE!75.9057.20
1 adult + 1 Chd (07 - 13.99)57.2080.30#VALUE!75.9057.20
FAMILY ROOM - min 2+3; max 3+101.12 - 22.1223.12 - 27.1228.12 - 02.0103.01 - 28.0201.03 - 31.03
p.p. in FAMILY ROOM  ALL34.6546.20#VALUE!44.0034.65
2 adult + 3 Chd (00 - 06.99)103.95138.60#VALUE!132.00103.95
2 adult + 3 Chd (07 - 13.99)121.28161.70#VALUE!154.00121.28
2 adult + 1 Chd (07 - 13.99) +2 Chd (00 - 06.99)103.95138.60#VALUE!132.00103.95
2 adult + 2 Chd (07 - 13.99) +1 Chd (00 - 06.99)103.95138.60#VALUE!132.00103.95
3 adult + 1 Chd (07 - 13.99)110.88147.84#VALUE!140.80110.88
3 adult + 1 Chd (07 - 13.99) + 1 Chd (00 - 06.99)110.88147.84#VALUE!140.80110.88
APP 1 - Bedroom - min 2; max 2+2 or 401.12 - 22.1223.12 - 27.1228.12 - 02.0103.01 - 28.0201.03 - 31.03
p.p. in APP 1 - Bedroom ALL42.9057.75#VALUE!54.4542.90
APP 1 - Bedroom ROOM /2 Persons/85.80115.50#VALUE!108.9085.80
APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/115.83155.93#VALUE!147.02115.83
APP 1 - Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/145.86196.35#VALUE!185.13145.86
2 Adults + 1 Chd (00 - 06.99)85.80115.50#VALUE!108.90115.50
2 Adults + 1 Chd (07 - 13.99)107.25144.38#VALUE!136.13144.38
2 Adults + 2 Chd (00 - 06.99)107.25144.38#VALUE!136.13107.25
2 Adults + 2 Chd (07 - 13.99)128.70173.25#VALUE!163.35128.70
3 Adults + 1 Chd (00 - 06.99)115.83155.93#VALUE!147.02115.83
3 Adults + 1 Chd (07 - 13.99)137.28184.80#VALUE!174.24137.28
Доплата за Новогодишна вечера за возрасен / за дете 4 - 13.99 ЗАДОЛЖИТЕЛНО80.00 / 42.50
Доплата за Божиќна вечера за возрасен / за дете 4 - 13.99 НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО35.00 / 20.00
Минимум престој (во ноќи)13311
Отказ71421107
Пенали за отказ (во ноќи)11321
NO show пенали (во ноќи)22100%22

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk