INTERHOTEL

stars
Сандански

Име на сместување
Држава
Дестинација

INTERHOTEL - САНДАНСКИ

Interhotel Sandanski е сместен во југозападниот дел на Бугарија, регион добро познат по своите термални извори и лекувачка клима. Сместен е во центарот на Сандански, на само неколку чекори од градскиот Парк, улицата за шопинг и блиску до многу културни и историски знаменитости. Хотелот нуди еден од најголемите медицински центри за третмани и рехабилитација на Балканот.

Капацитет и услуга:

Располага со 3 базена, од кој еден е со термална вода со температура на водата - 38 степени, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар. Комплексот располага и со 5 тениски игралишта со висока технологија, погодни за организирање на професионални турнири. Хотелот нуди конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места опремени со највисоко ниво на опрема за секаков вид семинари и презентации.

Опис на соби:

Interhotel има вкупно 285 двокреветни соби, 8 апартмани, 3 луксузни апартмани, четири лифта, три ресторани, лоби бар и бар покрај базенот.

 • Double Standard Rooms - (180): Максимум сместување на 2 - ца возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години - се сместува бесплатно;
 • Double Lux Rooms - (82): Максимум сместување 2 возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години – се сместува бесплатно;
 • Apartment Deluxe: Опремен со: две одделни соби, купатило, мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, WI - Fi, тераса, крпи и бањарки.

Интерхотел - 4* Сандански


Редовен Ценовник 2019

INTERHOTEL**** SANDANSKI01.02.2019-31.01.2020
 Петок - СаботаНедела-Четврток7+
УслугаBBHBBBHBBBHB
Еднокреветна соба лукс67€79€53€65€51€63€
Двокреветна соба лукс86€110€69€92€66€90€
Студио стандард125€148€100€123€96€120€
Апартман лукс141€164€112€136€108€132€
Фамилијарен апартман192€215€153€177€145€168€
дополнително легло за дете (12-15,99 г)
во соба/студио/апартман
28€40€23€34€22€33€
дополнително легло за возрасен во студио/апартман28€40€23€34€22€33€
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г во соба12€21€10€19€9€18€
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г во студио или апп0€8€0€8€0€8€
дете до 3,99 г0€0€0€0€0€0€
редовно легло за дете (4-11,99г.)0€8€0€8€0€8€

*Наведените цени се валидни за период 01.02.2019-31.01.2020, освен за национални празници:

 • Велигден 05.04-09.04.2018,
 • "Пролетен одмор" (31.03-06.04.2018)
 • 3-ти Март (02.03-05.03.2018)
 • "6ти Мај" (04.05-07.05.2018)
 • 22-ри септември (21.09-24.09.2018)
 • Божиќ (21.12-26.12.2018) и
 • Нова Година (28.12.2018-01.01.2019)

Цените се изразени во евра по соба на ноќ за 2 лица во соба, студио или апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење на затворен базен со минерална вода од 33 степени (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен на затворен базен со минерална вода од 33 степени
 • Користње на отворен термален базен со минерална вода од 38 степени
 • Лежалки и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Туристичко катче со аниматор
 • Туристичка такса

СместувањеМинимумМаксимум
Двокреветна соба1 возрасен2 возрасни + 1 дете до 15,99г + 1 дете до 3,99 г
Студио1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11,99г + 1 дете до 3,99 г
Апартман лукс1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11,99г + 1 дете до 3,99 г
Фамилијарен апартман1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 15,99г + 1 дете до 11,99 

* Водвокреветна соба со одвоени легла, може да се стави единствено бебешко легло

Понуда Божиќ - Цени на ноќ

INTERHOTEL**** SANDANSKI23.12.19 - 25.12.19
 Петок - СаботаНедела-Четврток
УслугаBBHBBBHB
Еднокреветна соба лукс77.4 €89.2 €77.4 €89.2 €
Двокреветна соба лукс99.5 €123.0 €99.5 €123.0 €
Студио стандард143.6 €167.2 €143.6 €167.2 €
Апартман лукс162.1 €185.6 €162.1 €185.6 €
Фамилијарен апартман221.0 €244.6 €221.0 €244.6 €
дополнително легло за дете (12-15,99 г)
во соба/студио/апартман
33.3 €45.1 €33.3 €45.1 €
редовно легло за дете (4-11,99г.)0.0 €8.7 €0.0 €8.7 €
дополнително легло за возрасен во студио/апартман33.3 €45.1 €33.3 €45.1 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г во соба14.9 €23.6 €14.9 €23.6 €
дете до 3,99 г0.0 €0.0 €0.0 €0.0 €

Цените се изразени во евра по соба на ноќ за 2 лица во соба, студио или апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење на затворен базен со минерална вода од 33 степени (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен на затворен базен со минерална вода од 33 степени
 • Користње на отворен термален базен со минерална вода од 38 степени
 • Лежалки и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Туристичко катче со аниматор
 • Туристичка такса

СместувањеМинимумМаксимум
Двокреветна соба1 возрасен2 возрасни + 1 дете до 15,99г + 1 дете до 3,99 г
Студио1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11,99г + 1 дете до 3,99 г
Апартман лукс1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11,99г + 1 дете до 3,99 г
Фамилијарен апартман1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 15,99г + 1 дете до 11,99 

* Водвокреветна соба со одвоени легла, може да се стави единствено бебешко легло

Божиќ | Пакетни цени
ЗА ПЕРИОД 23 - 28.12.2019

 Цени до 6 ноќевања
со појадок BB
Цени до 6 ноќевања со
појадок и вечера  - HB
Двокреветна соба 100128,7
Еднокреветна соба 77,491,8
Студио - 2 лица 144,1172,8
Апартман - 2 лица 162,05190,8
Фамилијарен апартман - 2 лица 221249,7
Дополнително легло за дете ( 12 - 15,99 ) во соба / студио / апартман 32,847,2   
Дополнително  легло  за возрасен во студио / апартман 32,8   47,2
Дете од 4 - 11,99 на дополнително легло во студио или апартман Бесплатно      10,8
Дете до 3,99Бесплатно Бесплатно
Дете од 4 - 11,99 на дополнително легло во двокреветна соба 14,925,6
Дете од 4 - 11,99 на редовно легло во еднокреветна соба Бесплатно 10,8

 Цени при 7 и повеќе ноќевања
со појадок
Цени при 7 ноќевања и повеќе
со појадок и вечера
Двокреветна соба 66,795,4
Еднокреветна соба 51,866,2
Студио - 2 лица 96,4125,1
Апартман - 2 лица 108,7137,4
Фамилијарен апартман - 2 лица 145,1173,8
Дополнително легло за дете ( 12 - 15,99 ) во соба / студио / апартман 22,0536,4
Дополнително  легло  за возрасен во студио / апартман 22,0536,4
Дете од 4 - 11,99 на дополнително легло во студио или апартман Бесплатно10,8
Дете до 3,99 БесплатноБесплатно
Дете од 4 - 11,99 на дополнително легло во двокреветна соба 9,720,5
Дете од 4 - 11,99 на редовно легло во еднокреветна соба Бесплатно 10,8

Дадените цени се во евра по соба на ноќ и вклучуваат:

 • Туристичка такса и ноќевање на соодветниот пансион
 • Користење на сауна, парна бања и фитнес центар, користење на затворен базен со минерална вода, користење на отворен базен
 • Користење на чадор и крпа на базените
 • Користење на паркинг
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Користење на сеф на рецепција
 • Детско катче на отворено и професионален аниматор

Напомени:

 • Цените се валидни во период 23.12 - 28.12.2019 заклучно
 • Хотелот не прима домашни миленици.

Нова Година 2020 во Интерхотел

Пакетната цена е дадена по соба во евра и вклучува:

 • Сместување за соодветниот број ноќевања и пансион на шведска маса
 • Празнична новогодишна вечера на 31 декември на сет мени во соодветниот ресторан
 • Бранч на 01 јануари 2020г. од 10:00 ч. до 14:00 ч.
 • Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
 • Користење на отворен и затворен базен со минерална вода; отворен термален базен со минерална вода
 • Бесплатно користење на безжичен интернет на територијата на цел хотел
 • За децата: детски базени детско катче на отворено, детегледачка со професионален аниматор ø туристичка такса

Напомени:

 • Цената е валидна за 3 и 4 ноќевања во период од 28ми декември 2019г. до 01ви јануари 2020г. /заклучно/.
 • Сумата по предплатена резервација не се рефундира
 • Интерхотел Сандански го заджува правото за промена на цените

Божиќ | Пакетни цени

ПАКЕТИ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ Цена Цена
 3 ноќевања 4 ноќевања
Двокреветна соба 331,8429,7
Еднокреветна соба 223,6291,8
Студио– 2 возр.424,1552,8
Апартман– 2 возр.462,6604,1
Апартман„Фамилијарен“ –  2 возр.585,6752,8
Дете од  12 до 15.99г. на дополнително легло вособа или апартман 131,3168,7
Возрасен на дополнително легло во апартман131,3168,7

Политика за деца :
Деца до 3,99 г.БЕСПЛАТНОБЕСПЛАТНО
Дете од 4-11,99 г. на редовно легло во соба со еден возрасен 45,155,9
Дете од  4 до 11,99 г. на доп. легло во соба 75,996,9
Дете од  4 до 11,99г. на доп. легло во апартман 45,155,9

ПАКЕТИ СО ПОЈАДОК

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ Цена
 4 ноќевања
Двокреветна соба 372,3
Еднокреветна соба 271,3
Студио– 2 возр.507,7
Апартман– 2 возр.563
Апартман„Фамилијарен“ – 2 возр.743,6
Дете  од  12 до 15.99г. на дополнително легло вособа  или апартман135,9
Возрасен на дополнително легло во апартман135,9

Политика за деца :
Деца до 3,99 г.БЕСПЛАТНО
Дете од 4-11,99 г. на редовно легло во соба со еден возрасен 23,6
Дете од 4 до 11,99 г. на доп. легло во соба68,7
Дете од  4 до 11,99г. на доп. легло во апартман23,6

Цената е по соба во евра и вклучува:

 • Сместување за соодветниот број ноќевања и богат појадок на шведска -маса;
 • Празнична Божиќна вечера на 25 декември на сет мени
 • Концерт на мандолинен оркестар на 25.12 со вклучена чаша греано вино по лице
 • Божиќна детска забава на 25.12 од 11:00ч. во конферентна сала „Сандански“ со подароци за Секое дете
 • Користење на сауна, парна бања и фитнес центар;
 • Користење на отворен и затворен базен со минерална вода
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода;
 • Безжичен интернет во целиот хотел ;
 • Користење на сеф на рецепцијата на хотелот ;
 • За децата: детско катче на отворено и забавувачка со професионален аниматор

Напомени:

 • Цената е валидна во период од 23 до 27 декември 2019г., заклучно
 • Резервацијата се смета за загарантирана при 100% авансово плаќање до 10 дена од датата на потврда
 • Сумата по претплатена резервација не се рефундира
 • Интерхотел Сандански го задржува правото за промена на цените

Нова Година 2020
во Интерхотел - 2 ноќевања

Пакети со Гала Вечера во меана “ Булгаре”
Пакети со Појадок и Вечера

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ 2 НОЌЕВАЊА
Двокреветна соба 447,2
Еднокреветна соба 288,2
Студио - 2 лица 550,8
Апартман - 2 лица 593,8
Апартман Фамилијарен - 2 лица 732,3
Дете до 15,99 год. на дополнително легло
во соба или апартман
184,6
Возрасен на дополнително легло во апартман 184,6
Политика за деца: Деца до 3,99 години Бесплатно
Дете од 4 - 11,99 години на редовно легло
во еднокреветна соба
56,9
Дете од 4 - 11,99 години на дополнително леглo
во двокреветна соба
91,8
Дете од 4 - 11,99 години на дополнително легло
во апартман или студио
56,9

Пакети со Гала Вечер во ресторан ‘’ РЕНЕСАНС “
Пакети со појадок и вечерa

Тип на сместување 2 Ноќевања
Двокреветна соба 467,7
Еднокреветна соба 298,5
Студио - 2 лица 571,3
Апартман - 2 лица 614,4    
Апартман  Фамилијарен  - 2 лица 752,8     
Дете до 15,99 год на дополнително легло
во соба или апартман
194,9
Возрасен на дополнително легло во апартман 194,9
Политика за деца: Деца до 3,99 години Бесплатно
Дете од 4 - 11,99 години на редовно легло
во еднокреветна соба
62 
Дете од 4 - 11,99 на дополнително легло
во двокреветна соба 
96,9   
Дете од 4 до 11,99 на дополнително легло
во апартман или студио
62

Пакети со Гала Вечера во Ресторан “ Сандански “
Пакети со Појадок и Вечера

Тип на сместување2 Ноќевања
Двокреветна соба 498,5
Еднокреветна соба 313,8
Студио - 2 лица 602     
Апартман - 2 лица 645
Апартман Фамилијарен - 2 лица 783,6
Дете до 15,99 години дополнително легло
во соба или апартман
210,3
Возрасен на дополнително легло во апартман 210,3 
Политика за деца: Деца до 3,99 години Бесплатно
Дете од 4 - 11,99 години на редовно леглo
во еднокреветна соба
69,7
Дете од 4 - 11,99 години на дополнително легло
во двокреветна соба
104,6
Дете од 4 - 11,99 години на дополнително легло
во апартман или студио
69,7

Цените се дадени по соба по пакет за лица на редовни легла и вклучуваат:

 • Сместување на соодветниот број ноќевања со појадок и вечера на шведска маса
 • Празнична Новогодишна вечера на 31 декември на сет мени во соодветниот ресторан\
 • Бранч на 1ви Јануари од 10 до 14 часот
 • Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
 • Користење на отворен и затворен базен со минерална вода, отворен термален базен со минерална вода
 • Бесплатно користење на безжичен интернет на ниво на целиот хотел
 • За деца детско катче на отворено, со забавувачка со професионален аниматор
 • Туруистичка такса

Напомени:

 • Цената е дадена во евра и е валидна за 2 ноќевања во период од 30ти декември 2019 до 1ви Јануари 2020 г заклучно
 • Сумата по направена и платена резервација не се рефундира
 • Хотелот го задржува правото за промена за цените

Нова Година 2020
во Интерхотел - 1 ноќевање

Меана Булгаре
Пакет 1 ноќевање со појадок и празнична вечера

Тип на сместување 1 ноќевање
меана “Булгаре “
Двокреветна соба 306,2
Еднокреветна соба 186,2
Студио - 2 лица 360
Апартман - 2 лица 382
Апартман Фамилијарен - 2 лица 453,8
Дете до 15,99 години на дополнително
легло во соба или апартман
132,3
Возрасен на дополнително легло во апартман 132,3
Дете до 3,99 години Бесплатно
Дете од 4 - 11,99 години на редовно
легло во еднокреветна соба
46,2
Дете од 4 - 11,99 години на дополнително
легло во двокреветна соба
64,1 
Дете од 4 - 11 години на дополнително
легло во апартман или студио
46,2

Ресторан Ренесанс
Пакет 1 ноќевање со појадок и празнична вечера

Тип на сместување 1 ноќевање
ресторан “Ренесанс “
Двокреветна соба 326,7
Еднокреветна соба 196,4
Студио - 2 лица 380,5
Апартман - 2 лица 402,5
Апартман Фамилијарен - 2 лица 474,4    
Дете до 15,99 години на дополнително
легло во соба или апартман
142,5
Возрасен на дополнително легло во апартман 142,5
Дете до 3,99 години Бесплатно
Дете од 4 - 11,99 години на редовно
легло во еднокреветна соба
51,3
Дете од 4 - 11,99 години на дополнително
легло во двокреветна соба
69,2
Дете од 4 - 11 години на дополнително
легло во апартман или студио
51,3

Ресторан Сандански
Пакет 1 ноќевање со појадок и празнична вечера

Тип на сместување1 ноќевање
ресторан “Сандански “
Двокреветна соба357,4
Еднокреветна соба211,8 
Студио - 2 лица411,2
Апартман - 2 лица433,3
Апартман Фамилијарен - 2 лица505
Дете до 15,99 години на дополнително
легло во соба или апартман
158
Возрасен на дополнително легло во апартман158
Дете до 3,99 годиниБесплатно
Дете од 4 - 11,99 години на редовно
легло во еднокреветна соба
59
Дете од 4 - 11,99 години на дополнително
легло во двокреветна соба
76,9  
Дете од 4 - 11 години на дополнително
легло во апартман или студио
59

Цената е дадена во евра по пакет и вклучува:

 • Сместување за 1 ноќевање
 • Празнична Новогодишна вечера на 31 декември на сет мени во соодветниот ресторан
 • Бранч на 1ви Јануари од 10 до 14 ч
 • Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
 • Користење на затворен и отворен базен со минерална вода, отворен термален базен со минерална вода
 • Бесплатно користење на интернет во целиот хотел
 • За децата користење на детско катче на отворено со забавувачка со професионален аниматор
 • Туристичка такса

Напомени:

 • Цената е валидна за 31ви Декември за едно ноќевање
 • Сумата на платената резервација не се рефундира
 • Хотелот си го запазува правото за промена на цените

Напомена:

* Влез / Излез во хотел - од 15ч./ до 12ч. (локално време)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk