INTERHOTEL

stars
Сандански

Име на сместување
Држава
Дестинација

INTERHOTEL - САНДАНСКИ

Interhotel Sandanski е сместен во југозападниот дел на Бугарија, регион добро познат по своите термални извори и лекувачка клима. Сместен е во центарот на Сандански, на само неколку чекори од градскиот Парк, улицата за шопинг и блиску до многу културни и историски знаменитости. Хотелот нуди еден од најголемите медицински центри за третмани и рехабилитација на Балканот.

Капацитет и услуга:

Располага со 3 базена, од кој еден е со термална вода со температура на водата - 38 степени, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар. Комплексот располага и со 5 тениски игралишта со висока технологија, погодни за организирање на професионални турнири. Хотелот нуди конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места опремени со највисоко ниво на опрема за секаков вид семинари и презентации.

Опис на соби:

Interhotel има вкупно 285 двокреветни соби, 8 апартмани, 3 луксузни апартмани, четири лифта, три ресторани, лоби бар и бар покрај базенот.

 • Double Standard Rooms - (180): Максимум сместување на 2 - ца возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години - се сместува бесплатно;
 • Double Lux Rooms - (82): Максимум сместување 2 возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години – се сместува бесплатно;
 • Apartment Deluxe: Опремен со: две одделни соби, купатило, мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, WI - Fi, тераса, крпи и бањарки.

Интерхотел - 4* Сандански

Редовен Ценовник

01.02.2018-31.01.2019


ВАЖНО! Во период 05.11-08.11 базените нема да работат!

INTERHOTEL**** SANDANSKI01.02.2018-31.01.2019
Петок - СаботаНедела-Четврток7+
УслугаBBHBBBHBBBHB
Еднокреветна соба +60.0 €72.0 €48.0 €60.0 €46.0 €58.0 €
Двокреветна соба +76.0 €100.0 €60.0 €84.0 €59.0 €83.0 €
Еднокреветна соба лукс66.0 €78.0 €54.0 €64.0 €50.0 €62.0 €
Двокреветна соба лукс86.0 €110.0 €69.0 €92.0 €66.0 €90.0 €
Студио стандард124.0 €148.0 €100.0 €122.0 €96.0 €120.0 €
Апартман лукс140.0 €164.0 €112.0 €136.0 €108.0 €132.0 €
Фамилијарен апартман192.0 €214.0 €152.0 €176.0 €144.0 €168.0 €
Дополнително легло за дете (12 - 15.99 години) во соба / студио / апартман28.0 €40.0 €23.0 €34.0 €22.0 €33.0 €
Дополнително легло за возрасен во студио / апартман28.0 €40.0 €23.0 €34.0 €22.0 €33.0 €
Редовно легло за дете 4 - 11.99 години25.0 €34.0 €20.0 €29.0 €20.0 €28.0 €
Дополнително легло за дете 4 - 11.99 години во соба12.0 €21.0 €10.0 €18.0 €10.0 €18.0 €
Дополнително легло за дете 4 - 11.99 години во студио или апартман0.0 €8.0 €0.0 €8.0 €0.0 €8.0 €
Дете до 3.99 години0.0 €0.0 €0.0 €0.0 €0.0 €0.0 €

Цените не се валидни за празници

Забелешка:

Наведените цени се валидни за период 01.02.2018 - 31.01.2019, освен за национални празници:

 • Велигден (05.04 - 09.04.2018);
 • Пролетен одмор (31.03 - 06.04.2018);
 • 3 - ти Март (02.03 - 05.03.2018);
 • 6ти Маj (04.05 - 07.05.2018);
 • 22 - ри Септември (21.09 - 24.09.2018);
 • Божиќ (21.12 - 26.12.2018);
 • Нова Година (28.12.2018 - 01.01.2019);

Цените се изразени во евра по соба на ноќ за 2 лица во соба, студио или апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера);
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар;
 • Користење на затворен базен со минерална вода од 33 степени (полуолимписки размери);
 • Користење на отворен на затворен базен со минерална вода од 33 степени;
 • Користње на отворен термален базен со минерална вода од 38 степени;
 • Лежалки и пешкир покрај базените;
 • Безжичен интернет во целиот хотел;
 • Паркинг;
 • Сеф на рецепција;
 • Туристичко катче со аниматор;
 • Туристичка такса;
СместувањеМинимумМаксимум
Двокреветна соба1 возрасен2 возрасни + 1 дете до 15,99г + 1 дете до 3,99 г
Студио1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11,99г + 1 дете до 3,99 г
Апартман лукс1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11,99г + 1 дете до 3,99 г
Фамилијарен апартман1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 15,99г + 1 дете до 11,99 

Хотелот го задржува правото за промена на цените

Пакетната цена е за 2 лица и вклучува:

 • Сместување во соодветниот вид на сместување;
 • Сместување на соодветен број ноќевања и пансионска услуга;
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.2018, на сет мени во соодветниот ресторан;
 • Бранч на 01.01.2019, од 10 до 14 часот;
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес сауна;
 • Користење на затворен базен и откриен базен со минерална вода, откриен базен со термална вода;
 • Бесплатно користење на wi-fi, на територијата на целиот хотел;
 • За деца : детски базен, детско катче на отворено, игротека со професионален аниматор.

Во цената НЕ е вклучено:

 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални трошоци;
 • Трошоци кои не се наведени во програмата.

НАПОМЕНА:

 • * Цената е валидна за 3 или 4 ноќевања, за период од 28.12.2018 до 01.01.2019 год.
 • ** Резервацијата е ЗАГАРАНТИРАНА, со 100% уплата најдоцна 5 дена по потврдата на резервацијата;
 • *** Уплатената сума, при отказ на резервацијата НЕ СЕ РЕФУНДИРА;
 • **** Хотелот го запазува правото за промена на понудата.

ВАЖНО:

 • * Цените се изразени во евра, уплатата се врши во денарска против вредност, сметана по курс 1€=62 ден.

Божиќ во Интерхотел 4*, Сандански 2019

Пакет / Ноќевање со Појадок

Вид на сместување

4 ноќевања / ВВ

Двокреветна Стандард

318€

Еднокреветна Стандард

238€

Двокреветна Лукс

351€

Еднокреветна Лукс

261€

Студио Стандард / 2 лица

487€

Апартман Лукс / 2 лица

543€

Фамилијарен Апартман / 2 лица

724€

Деца до 15,99г.сместени на дополнително легло

125€

Возрасен на дополнително легло во апартман

125€

Деца до 3,99 г.

Бесплатно

Дете 4-11,99г.на редовно легло во соба

120€

Дете 4-11,99г.на дополнително легло во соба

63€

Дете на допол.легло во апартман

18€Пакет / Ноќевање со појадок и вечера

Вид на сместување

3 ноќевања / НВ

4 ноќевања / НВ

Двокреветна Стандард

277€

362€

Еднокреветна Стандард

193€

253€

Двокреветна Лукс

301€

393€

Еднокреветна Лукс

208€

274€

Студио Стандард / 2 лица

392€

515€

Апартман Лукс / 2 лица

429€

565€

Фамилијарен Апартман / 2 лица

551€

727€

Деца до 15,99г.сместени на дополнително легло

117€

152€

Возрасен на дополнително легло во апартман

117€

152€

Деца до 3,99 г.

Бесплатно

Бесплатно

Дете 4-11,99г.на редовно легло во соба

104€

136€

Дете 4-11,99г.на дополнително легло во соба

65€

84€

Дете на допол.легло во апартман

35€

43€

Пакетната цена е за 2 лица и вклучува:

 • Сместување во соодветниот вид на сместување;
 • Сместување на соодветен број ноќевања и пансионска услуга;
 • Празнична божиќна вечера на 25.12.2018, на сет мени;
 • Концерт на мандолинен оркестар на 25.12.2018,со вклучено чаша греано вино по лице;
 • Божиќно детско парти на 25.12.2018, од 11 часот во конференциската сала ,,Сандански’’ со подароци за секое дете;
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес сауна;
 • Користење на затворен базен и откриен базен со минерална вода, откриен базен со термална вода;
 • Бесплатно користење на wi-fi, на територијата на целиот хотел;
 • Користење на сеф на рецепција - За деца : детски базен, детско катче на отворено, игротека со професионален аниматор

Во цената НЕ е вклучено:

 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални трошоци;
 • Трошоци кои не се наведени во програмата.

НАПОМЕНА:

 • * Цената е валидна за 3 или 4 ноќевања, за период од 21.12.2018 до 25.12.2019 год.
 • ** Резервацијата е ЗАГАРАНТИРАНА, со 100% уплата најдоцна 10 дена по потврдата на резервацијата;
 • *** Уплатената сума, при отказ на резервацијата НЕ СЕ РЕФУНДИРА;
 • **** Хотелот го запазува правото за промена на понудата.

ВАЖНО:

 • * Цените се изразени во евра, уплатата се врши во денарска против вредност, сметана по курс 1€=62 ден.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk