PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

stars
http://www.banskohotelpremier.com/
1 Karamanitza str. P.O. Box 73, 2770 Bansko, Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Овој хотел беше номиниран за најдобар хотел во Бугарија 2010 година од страна на "World Travel Awards", која ја доделува најпрестижната награда во областа на туризмот. Освои награда за најдобар хотел со 5* во Банско за 2009 / 2010 година, како и за најдобар Спа хотел во Бугарија во 2010 година.

Опис на соби:

Извонреден дизајн, комфорни соби, спа центар (затворен базен, џакузи на отворено со топла вода, сауна, ароматизирана сауна, руска бања, фитнес центар), приклучок за интернет, конференциска сала, ресторан, висок квалитет на услуга. Идеално место за ексклузивен зимски одмор.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

хотел

Не-барај услуги за дестинациите

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 700 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Ресторан а ла карт
24 часовна услуга во соба

сите соби се опремени со

Простор за седење
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Дупли лежај или два кревети
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Кафемат

локација

X Координати: 41.822687
Y координати: 23.481791

Premier Luxury Mountain Resort 5*

Early Booking:

-10% за резервации направени до 30/05/2019

Дополнителни попусти:

5=4

Минимум престој:

1 ноќ

Редовен ценовник - на ноќ

Тип на соба  / Дати 31/5 – 25/7/2019 26/7-05/12/2019
Executive Room (2 лица) 88,5€ HB99,7€ HB
Superior Suite (2 лица) 105,3€ HB116,5€ HB
Deluxe Suite (4 лица ) 172,5 € HB195€ HB
Дете  0-5.99 Бесплатно  HBБесплатно HB
Дете 6-11.99 16,8€ HB18€ HB
Возрасен на дополнително легло 24,6€ HB 27€ HB
Mountain View 11€11€

Цените се дадени по соба на ноќ!
Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност
и се пресметува по курс 1 € = 62 ден

Понудата вклучува:

  • Сместување во дадениот тип на соби
  • Појадок
  • Вечера
  • Бесплатно вино, овошје и вода во собата на денот на пристигнувањето
  • Бесплатно користење на надворешниот и внатрешниот базент, Le Spa и PREMIER фитнес центарот
  • Бесплатно Wi-Fi
  • Слободно Паркинг место
  • Креативна анимациска програма за деца

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Во цената не е вклучена туристичка такса 1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
2. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

6. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
7. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
8. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
9. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
10. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk