PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

stars
http://www.banskohotelpremier.com/
1 Karamanitza str. P.O. Box 73, 2770 Bansko, Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Овој хотел беше номиниран за најдобар хотел во Бугарија 2010 година од страна на "World Travel Awards", која ја доделува најпрестижната награда во областа на туризмот. Освои награда за најдобар хотел со 5* во Банско за 2009 / 2010 година, како и за најдобар Спа хотел во Бугарија во 2010 година.

Опис на соби:

Извонреден дизајн, комфорни соби, спа центар (затворен базен, џакузи на отворено со топла вода, сауна, ароматизирана сауна, руска бања, фитнес центар), приклучок за интернет, конференциска сала, ресторан, висок квалитет на услуга. Идеално место за ексклузивен зимски одмор.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 700 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Ресторан а ла карт
24 часовна услуга во соба

сите соби се опремени со

Простор за седење
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Дупли лежај или два кревети
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Кафемат

локација

X Координати: 41.822687
Y координати: 23.481791

Premier Luxury Mountain Resort 5*


SPO:

15 % Попуст за резервации направени од 09.01 натаму за период на престој 09.01-14.02 вкл. & 22.02-31.03 вкл

* Допол.попуст се комвинира со Спец.Понуда од оваа понуда !!!
* Оваа понуда не се комбинира со други понуди

Дополнителен попуст:

1 ноќ бесплатно за резервации од 7 до 13 ноки
за период на престој 30.11-19.12 & 06.01-28.03

* Попустите се комбинираат
Дополнителниот попуст се однесува и на доплатите за исхранa

Редовна Понуда | Зима 2019/20

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*BB/HB
SMART CLUB
DBL SMART -min 2; max 2+1 or 3 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in DBL SMART BB41.8062.7090.2053.9062.7046.75
DBL SMART - SGL USE /1 Person/66.88100.32144.3286.24100.3274.80
DBL SMART ROOM /2 Persons/83.60125.40180.40107.80125.4093.50
DBL SMART ROOM + EXTRA BED /3 Persons/106.70163.90218.90146.30163.90132.00
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)83.60125.40180.40107.80125.4093.50
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)83.60125.40180.40107.80125.4093.50
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)83.60125.40180.40107.80125.4093.50
1 Adults + 2 Chd (06-11,99)100.10152.90207.90135.30152.90121.00
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)83.60125.40180.40107.80125.4093.50
2 Adults + 1 Chd (00-05,99)83.60125.40180.40107.80125.4093.50
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)100.10152.90207.90135.30152.90121.00
DBL SMART MOUNTAIN VIEW -min 2; max 2+1 or 3 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in DBL SMART MOUNTAIN VIEW BB45.6568.7596.8059.9568.7553.35
DBL SMART MOUNTAIN VIEW - SGL USE /1 Person/73.04110.00154.8895.92110.0085.36
DBL SMART MOUNTAIN VIEW ROOM /2 Persons/91.30137.50193.60119.90137.50106.70
DBL SMART MOUNTAIN VIEW ROOM + EXTRA BED /3 Persons/114.40176.00232.10158.40176.00145.20
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)91.30137.50193.60119.90137.50106.70
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)91.30137.50193.60119.90137.50106.70
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)91.30137.50193.60119.90137.50106.70
1 Adults + 2 Chd (06-11,99)107.80165.00221.10147.40165.00134.20
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)91.30137.50193.60119.90137.50106.70
2 Adults + 1 Chd (00-05,99)91.30137.50193.60119.90137.50106.70
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)107.80165.00221.10147.40165.00134.20
JUNIOR SUITE min 2; max 2+2 or 3 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in JUNIOR SUITE BB48.9573.70106.7063.2573.7055.00
Rent JUNIOR SUITE /2 Persons/97.90147.40213.40126.50147.40110.00
JUNIOR SUITE + EXTRA BED /3 Persons/121.00185.90251.90165.00185.90148.50
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)97.90147.40213.40126.50147.40110.00
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)97.90147.40213.40126.50147.40110.00
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)97.90147.40213.40126.50147.40110.00
1 Adults + 2 Chd (06-11,99)114.40174.90240.90154.00174.90137.50
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)97.90147.40213.40126.50147.40110.00
2 Adults + 1 Chd (00-05,99)97.90147.40213.40126.50147.40110.00
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)125.40174.90240.90154.00174.90137.50
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)125.40174.90240.90154.00174.90137.50
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)130.90202.40268.40181.50202.40165.00
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)114.40174.90240.90154.00174.90137.50
JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW - min 2; max 2+2 or 3 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW BB53.3580.30112.7569.8580.3061.60
Rent JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW /2 Persons/106.70160.60225.50139.70160.60123.20
JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW + EXTRA BED /3 Persons/129.80199.10264.00178.20199.10161.70
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)106.70160.60225.50139.70160.60123.20
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)106.70160.60225.50139.70160.60123.20
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)106.70160.60225.50139.70160.60123.20
1 Adults + 2 Chd (06-11,99)123.20188.10253.00167.20188.10150.70
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)106.70160.60225.50139.70160.60123.20
2 Adults + 1 Chd (00-05,99)106.70160.60225.50139.70160.60123.20
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)123.20188.10253.00167.20188.10150.70
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)123.20188.10253.00167.20188.10150.70
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)139.70215.60280.50194.70215.60178.20
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)123.20188.10253.00167.20188.10150.70
EXECUTIVE SUITE -min 4; max 4+2 or 5 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
Rent EXECUTIVE SUITE ROOM /4 Persons/ BB174.90261.80378.40225.50261.80196.90
EXECUTIVE SUITE ROOM + EXTRA BED /5 Persons/198.00300.30416.90264.00300.30235.40
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)174.90261.80378.40225.50261.80196.90
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)174.90261.80378.40225.50261.80196.90
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)174.90261.80378.40225.50261.80196.90
3 Adults + 1 Chd (00-05,99)174.90261.80378.40225.50261.80196.90
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)174.90261.80378.40225.50261.80196.90
3 Adults + 2 Chd (00-05,99)174.90261.80378.40225.50261.80196.90
3 Adults + 2 Chd (06-11,99)191.40289.30405.90253.00289.30224.40
3 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)174.90261.80378.40225.50261.80196.90
4 Adults + 1 Chd (00-05,99)174.90261.80378.40225.50261.80196.90
4 Adults + 1 Chd (06-11,99)191.40289.30405.90253.00289.30224.40
4 Adults + 2 Chd (00-05,99)191.40289.30405.90253.00289.30224.40
4 Adults + 2 Chd (06-11,99)207.90316.80433.40280.50316.80251.90
4 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)191.40289.30405.90253.00289.30224.40
EXECUTIVE COLLECTION
DBL EXECUTIVE ROOM -min 2; max 2+1 or 3 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in DBL EXECUTIVE ROOM BB50.6075.90110.0065.4575.9057.20
DBL EXECUTIVE ROOM - SGL USE /1 Person/80.96121.44176.00104.72121.4491.52
DBL EXECUTIVE ROOM /2 Persons/101.20151.80220.00130.90151.80114.40
DBL EXECUTIVE ROOM + EXTRA BED /3 Persons/124.30190.30258.50169.40190.30152.90
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)101.20151.80220.00130.90151.80114.40
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)101.20151.80220.00130.90151.80114.40
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)101.20151.80220.00130.90151.80114.40
1 Adults + 2 Chd (06-11,99)117.70179.30247.50158.40179.30141.90
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)101.20151.80220.00130.90151.80114.40
2 Adults + 1 Chd (00-05,99)101.20151.80220.00130.90151.80114.40
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)117.70179.30247.50158.40179.30141.90
DBL ALPINE EXECUTIVE ROOM -min 2; max 2+1 or 3 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in DBL ALPINE EXECUTIVE ROOM BB 55.0082.50116.6072.0582.5063.25
DBL ALPINE EXECUTIVE ROOM /2 Persons/110.00165.00233.20144.10165.00126.50
DBL ALPINE EXECUTIVE ROOM + EXTRA BED /3 Persons/133.10203.50271.70182.60203.50165.00
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)110.00165.00233.20144.10165.00126.50
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)110.00165.00233.20144.10165.00126.50
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)110.00165.00233.20144.10165.00126.50
1 Adults + 2 Chd (06-11,99)126.50192.50260.70171.60192.50154.00
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)110.00165.00233.20144.10165.00126.50
2 Adults + 1 Chd (00-05,99)110.00165.00233.20144.10165.00126.50
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)126.50192.50260.70171.60192.50154.00
SUPERIOR SUITE -min 2; max 2+2 or 3 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in SUPERIOR SUITE ROOM BB58.3087.45126.5075.3587.4565.45
SUPERIOR SUITE ROOM /2 Persons/116.60174.90253.00150.70174.90130.90
SUPERIOR SUITE ROOM + EXTRA BED /3 Persons/155.10213.40291.50189.20213.40169.40
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)116.60174.90253.00150.70174.90130.90
1 Adults + 2 Chd (06-11,99)144.10202.40280.50178.20202.40158.40
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)116.60174.90253.00150.70174.90130.90
2 Adults + 1 Chd (00-05,99)116.60174.90253.00150.70174.90130.90
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)144.10202.40280.50178.20202.40158.40
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)144.10202.40280.50178.20202.40158.40
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)171.60229.90308.00205.70229.90185.90
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)144.10202.40280.50178.20202.40158.40
ALPINE SUITE -min 2; max 2+1 or 3 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in ALPINE SUITE BB62.7094.05133.1081.9594.0572.05
Rent ALPINE SUITE /2 Persons/125.40188.10266.20163.90188.10144.10
ALPINE SUITE + EXTRA BED /3 Persons/148.50226.60304.70202.40226.60182.60
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)125.40188.10266.20163.90188.10144.10
1 Adults + 2 Chd (06-11,99)141.90215.60293.70191.40215.60171.60
1 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)125.40188.10266.20163.90188.10144.10
2 Adults + 1 Chd (00-05,99)125.40188.10266.20163.90188.10144.10
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)141.90215.60293.70191.40215.60171.60
COMFORT SUITE -min 4; max 4 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
Rent COMFORT SUITE ROOM /4 Persons/ BB 192.50289.30418.00249.70289.30216.70
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)192.50289.30418.00249.70289.30216.70
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)192.50289.30418.00249.70289.30216.70
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)192.50289.30418.00249.70289.30216.70
3 Adults + 1 Chd (00-05,99)192.50289.30418.00249.70289.30216.70
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)192.50289.30418.00249.70289.30216.70
DELUXE SUITE -min 4; max 4+2 or 5 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
Rent DELUXE SUITE /4 Persons/ BB 223.30335.50484.00288.20335.50250.80
DELUXE SUITE + EXTRA BED /5 Persons/261.80374.00522.50326.70374.00289.30
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)223.30335.50484.00288.20335.50250.80
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)223.30335.50484.00288.20335.50250.80
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)223.30335.50484.00288.20335.50250.80
3 Adults + 1 Chd (00-05,99)223.30335.50484.00288.20335.50250.80
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)223.30335.50484.00288.20335.50250.80
3 Adults + 2 Chd (00-05,99)223.30335.50484.00288.20335.50250.80
3 Adults + 2 Chd (06-11,99)250.80363.00511.50315.70363.00278.30
3 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)223.30335.50484.00288.20335.50250.80
4 Adults + 1 Chd (00-05,99)223.30335.50484.00288.20335.50250.80
4 Adults + 1 Chd (06-11,99)239.80363.00511.50315.70363.00278.30
4 Adults + 2 Chd (00-05,99)239.80363.00511.50315.70363.00278.30
4 Adults + 2 Chd (06-11,99)256.30390.50539.00343.20390.50305.80
4 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)239.80363.00511.50315.70363.00278.30
GRAND RESIDENCE -min 6; max 5+1 or 6 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
Rent GRAND RESIDENCE /6 Persons/ BB 335.50503.80709.50438.90503.80387.20
4 Adults + 2 Chd (00-05,99)335.50503.80709.50438.90503.80387.20
4 Adults + 2 Chd (06-11,99)335.50503.80709.50438.90503.80387.20
4 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)335.50503.80709.50438.90503.80387.20
5 Adults + 1 Chd (00-05,99)335.50503.80709.50438.90503.80387.20
5 Adults + 1 Chd (06-11,99)335.50503.80709.50438.90503.80387.20
THE RESIDENCE COLLECTION
DBL LUXURY LOFT ROOM -min 2; max 2 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in DBL LUXURY LOFT ROOM BB81.40122.10172.70106.15122.1093.50
DBL LUXURY LOFT ROOM - SGL USE /1 Persons/162.80244.20345.40212.30244.20187.00
DBL LUXURY LOFT ROOM /2 Persons/162.80244.20345.40212.30244.20187.00
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)162.80244.20345.40212.30244.20187.00
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)162.80244.20345.40212.30244.20187.00
FAMILY MANOR ROOM -min 2; max 2+2 or 2 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
FAMILY MANOR ROOM /2 Persons/ BB 234.30352.00508.20302.50352.00264.00
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)234.30352.00508.20302.50352.00264.00
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)234.30352.00508.20302.50352.00264.00
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)234.30352.00508.20302.50352.00264.00
PRESTIGE SUITE -min 4; max 4 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
Rent PRESTIGE SUITE /4 Persons/ BB 246.40369.60533.50317.90369.60277.20
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)246.40369.60533.50317.90369.60277.20
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)246.40369.60533.50317.90369.60277.20
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)246.40369.60533.50317.90369.60277.20
3 Adults + 1 Chd (00-05,99)246.40369.60533.50317.90369.60277.20
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)246.40369.60533.50317.90369.60277.20
PRESIDENTIAL SUITE -min 2; max 2+2 or 2 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
Rent PRESIDENTIAL SUITE /2 Persons/ BB 270.60405.90587.40349.80405.90304.70
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)270.60405.90587.40349.80405.90304.70
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)270.60405.90587.40349.80405.90304.70
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)270.60405.90587.40349.80405.90304.70
THE PENTHOUSE SUITE -min 4; max 4 Adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
Rent THE PENTHOUSE SUITE /4 Persons/ BB 311.30467.50675.40402.60467.50350.90
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)311.30467.50675.40402.60467.50350.90
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)311.30467.50675.40402.60467.50350.90
2 Adults + 2 Chd (00-05,99)(06-11,99)311.30467.50675.40402.60467.50350.90
3 Adults + 1 Chd (00-05,99)311.30467.50675.40402.60467.50350.90
3 Adults + 1 Chd (06-11,99)311.30467.50675.40402.60467.50350.90
PREMIER COLLECTION
ELEGANCE SUITE OPEN PLAN - min 2; max 2 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in ELEGANCE SUITE OPEN PLAN BB77.55116.05163.90101.20116.0589.10
ELEGANCE SUITE OPEN PLAN - SGL USE /1 Persons/155.10232.10327.80202.40232.10178.20
ELEGANCE SUITE OPEN PLAN /2 Persons/155.10232.10327.80202.40232.10178.20
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)155.10232.10327.80202.40232.10178.20
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)155.10232.10327.80202.40232.10178.20
SENIOR SUITE - min 2; max 2 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in SENIOR SUITE BB81.40121.55172.15106.15121.5593.50
SENIOR SUITE - SGL USE /1 Persons/162.80243.10344.30212.30243.10187.00
SENIOR SUITE /2 Persons/162.80243.10344.30212.30243.10187.00
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)162.80243.10344.30212.30243.10187.00
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)162.80243.10344.30212.30243.10187.00
MOUNTAIN SUITE - min 2; max 2 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in MOUNTAIN SUITE BB85.25128.15180.95111.10128.1597.90
Rent MOUNTAIN SUITE - SGL USE /1 Persons/170.50256.30361.90222.20256.30195.80
Rent MOUNTAIN SUITE /2 Persons/170.50256.30361.90222.20256.30195.80
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)170.50256.30361.90222.20256.30195.80
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)170.50256.30361.90222.20256.30195.80
THE HONEYMOON SUITE - min 2; max 2 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in THE HONEYMOON SUITE BB111.10166.10235.40144.65166.10127.60
THE HONEYMOON SUITE - SGL USE /1 Persons/222.20332.20470.80289.30332.20255.20
THE HONEYMOON SUITE /2 Persons/222.20332.20470.80289.30332.20255.20
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)222.20332.20470.80289.30332.20255.20
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)222.20332.20470.80289.30332.20255.20
PIRIN SUITE - min 2; max 2 adults30.11-19.1220.12-26.1227.12-05.0106.01-06.0207.02-01.0302.03-28.03
p.p. in PIRIN SUITE BB89.65132.00185.35115.50132.00102.30
PIRIN SUITE - SGL USE /1 Persons/179.30264.00370.70231.00264.00204.60
PIRIN SUITE /2 Persons/179.30264.00370.70231.00264.00204.60
1 Adults + 1 Chd (00-05,99)179.30264.00370.70231.00264.00204.60
1 Adults + 1 Chd (06-11,99)179.30264.00370.70231.00264.00204.60
Туристичка такса (по лице на ноќ / 1,99 г. +)1 еур
HB доплата за возр./дете 6-11,99г. по лице на ноќ18,70 / 10,00
Не Задолжително Новогодишна Вечера Доплата за Возр. / дете 6-11,99 / 2-5,99 /Dionyssos Restaurant/ Шведска маса95,00 / 55,00 / 40,00
Не Задолжително Новогодишна Вечера Доплата за Возр. / дете 6-11,99 / 2-5,99 /Amvrosia Restaurant/ Сет Мени140,00 / 95,00 / 75,00
Не Задолжително Новогодишна Вечера Доплата за Возр. / дете 6-11,99 / 2-5,99 /Nectar Bar/ Сет Мени140,00 / N/A / N/A (Само за Возрасни)
Не Задолжително /на 24.12 / Божиќна вечера / доплата за возр. / / дете 6-11,99 / 2-5,99 /Dionyssos Restaurant/ Buffet55,00 / 35,00 / 25,00
Не Задолжително /на 24.12 / Божиќна вечера / доплата за возр. / / дете 6-11,99 / 2-5,99 /Amvrosia Restaurant/ Сет Мени85,00 / 45,00 / 35,00
Не Задолжително / на 25.12 / Божиќна вечера / доплата за возр. / / дете 6-11,99 / 2-5,99 /Amvrosia Restaurant/ Сет Мени55,00 / 35,00 / 25,00
Минимум Престој135222

цената е дадена по лице по пакет во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни
Попусти за рани резервации : Попусти за рани резервации не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите. Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти : Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава.
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ;
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2 деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk