PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

stars
http://www.banskohotelpremier.com/
1 Karamanitza str. P.O. Box 73, 2770 Bansko, Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Овој хотел беше номиниран за најдобар хотел во Бугарија 2010 година од страна на "World Travel Awards", која ја доделува најпрестижната награда во областа на туризмот. Освои награда за најдобар хотел со 5* во Банско за 2009/2010 година, како и за најдобар Спа хотел во Бугарија во 2010 година.

Извонреден дизајн, комфорни соби, спа центар (затворен базен, џакузи на отворено со топла вода, сауна, ароматизирана сауна, руска бања, фитнес центар), приклучок за интернет, конференциска сала, ресторан, висок квалитет на услуга.

Идеално место за ексклузивен зимски одмор.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 700 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Ресторан а ла карт
24 часовна услуга во соба

сите соби се опремени со

Простор за седење
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Дупли лежај или два кревети
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Кафемат

локација

X Координати: 41.822680
Y координати: 41.822680
Специјална понуда валидна за период 19.03 - 01.04
Тип на собаBBHB
Smart Double Room66 еур82,5 еур
Доплата за Junior Suite11 еур
Executive Suite (4 pax)142 еур175 еур
Доплата за Mountain View11 еур
1 Дете 0-5,99 Бесплатно
Дете 6-11,9916,5 еур
Дополнителен возрасен23 еур


Тип на собаЦена заМаксимум сместување
Возрасни и деца22.12-28.12.201629.12-7.01.201708.01-19.01.201720.01-26.02.201727.02-01.04.2017
Минимум престој (во ноќи)35221
BED AND BREAKFAST - Ноќевање со појадок
SMART CLUB
SMART DOUBLE ROOM 2 лица33158,4179,3118,8138,6122,1
SMART DOUBLE MOUNTAIN VIEW2 лица33171,6191,4130,9150,7134,2
JUNIOR SUITE2 лица43 or 2+2190,3215,6141,9166,1146,3
JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW2 лица43 or 2+2202,4227,7154178,2158,4
FAMILY SUITE4 лица42+2270,6304,7201,3235,4218,9
EXECUTIVE SUITE4 лица55 or 4+2342,1385255,2298,1261,8
EXECUTIVE COLLECTION
EXECUTIVE ROOM2 лица33182,6205,7136,4159,5218,9
ALPINE EXECUTIVE ROOM2 лица33194,7218,9148,5171,6392,7
SUPERIOR SUITE2 лица33218,9247,5163,9191,4424,6
ALPINE SUITE2 лица33231259,6176203,5436,7
COMFORT SUITE4 лица44328,9370,7245,3287,1524,7
DELUXE SUITE4 лица55 or 4+2392,7443,3293,7343,2218,9
GRAND RESIDENCE6  лица66585,2655,6445,5514,8392,7
THE RESIDENCE COLLECTION
LUXURY LOFT      2 лица2 лица        2329    371    245    287    218,9
FAMILY MANOR4 лица4 лица   2+2590    664    440    515    393    
PRESTIGE SUITE      4 лица4 лица       4637    718    475    556    425    
PRESIDENTIAL SUITE4 лица4 лица   2+2656    739    490    572    437    
THE PENTHOUSE SUITE4 лица      4 лица4787    888    587    686    525    
PREMIER COLLECTION
ELEGANCE SUITE OPEN PLAN2 лица     2 лица   2263    295    200    232    182    
SENIOR SUITE2 лица   2 лица2316    354    241    278    217    
MOUNTAIN SUITE2 лица   2 лица   2363    407    277    320    250    
THE HONEYMOON SUITE 2 лица   2 лица   2472    529    360    416    325    
AMBASSADOR SUITE4 лица   4 лица   4629    710    470    550    419    
Отказ на резервации (денови пред пристигнување)2121775
50% Пенали за отказ на резервации N/AN/A664
100% Пенали за отказ на резервацииЗа  no-show & Early  Booking резервации20-020-05-05-03-0
Задолжително: Туристичка такса 1€ по лице на ноќ 

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62мкд


Цените не се валидни за време на велигденските и првомајските празници!

*Доплати
-Возрасен: 39ЕУР на ноќ;
-Дете од 6-11,99 години - 27,5ЕУР на ноќ;
-1во дете до 5,99 години Бесплатно


Доплата за Вечера (Half Board): (шведска маса или Сет Мени)
Доплата за вечера за возрасен: 18€ на ден;
Доплата за вечера за дете 6-11,99 години: 10€ на ден;

Доплата за Новогодишна Вечера

*Вечера во Ресторан „Dionysos" - 95€ за возрасен; 40€ за дете од 2-5,99 години и 55€ за дете од 6-11,99 години
*Вечера во Ресторан „Amvrosia" - 135€ за возрасен; 75€ за дете од 2-5,99 години и 95€ за дете од 6-11,99 години
*Вечера во „Nectar" Ресторан - 135€ за возрасен; 75€ за дете од 2-5,99 години и 95€ за дете од 6-11,99 години

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk