PIMAR HOTEL

stars
http://www.hotelpimar.com/en/
Paseo S'abanell 8, 17300 Blanes, Spain
Blanes

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот се наоѓа на S’Abanell плажата, најдолгата плажа во Costa Brava и на 5 минути пешачење од центарот на Blanes. 

Располага со спа центар кој нуди џакузи со затоплена вода, термални лежалки, парна бања и загреан базен.

Сите соби се опремени со клима, ТВ со сателитски канали, купатило со када, фен за коса. Можат да се изнајмат и мини бар и сеф. 

Ова е фантастична дестинација за семеен одмор.

Број на хотелски соби: 175

Информации за објектот

Далечина од морето: 10 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Интернет
Менувачница
Соби за не-пушачи
Бар во хотелот
Сеф на рецепција
Хотелски паркинг
Надворешен базен
Рент-а-кар
Лифт
Перална
Рецепција 24/7

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Бежичен интернет
Сателитска ТВ
Сеф
Мини Бар
Фен
Греење
Клима Уред
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.667903
Y координати: 2.786689

Спа Услуги

Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар
Untitled Document
ТерминиБрој на ноќевањаВозрасенВозрасенВозрасен
DOUBLE ROOM WITH BALCONY  / DBL VISTA MAR
УслугаBED AND BREAKFASTHALF BOARDFULL BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања554572633
29.06-06.07.20187 ноќевања621638700
06.07-13.07.20187 ноќевања631649710
13.07-20.07.20187 ноќевања656673735
20.07-27.07.20187 ноќевања660677739
27.07-03.08.20187 ноќевања707724786
03.08-10.08.20187 ноќевања754771833
10.08-17.08.20187 ноќевања760778840
17.08-24.08.20187 ноќевања704722784
24.08-31.08.20187 ноќевања624641703
31.08-07.09.20187 ноќевања565583644
07.09-14.09.20187 ноќевања534551612

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-ет возрасен1-во дете 2-12.99 год.Возрасен3-ет возрасен1-во дете 2-12.99 год.Возрасен3-ет возрасен1-во дете 2-12.99 год.
TRIPLE FAMILY ROOM
УслугаBED AND BREAKFASTHALF BOARDFULL BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања554493401572507410633556441
29.06-06.07.20187 ноќевања621546435638560443700610474
06.07-13.07.20187 ноќевања631554440649569449710618479
13.07-20.07.20187 ноќевања656574452673588461735638492
20.07-27.07.20187 ноќевања660578454677591463739641494
27.07-03.08.20187 ноќевања707615478724629486786679517
03.08-10.08.20187 ноќевања754653501771667510833716541
10.08-17.08.20187 ноќевања760658504778672513840721544
17.08-24.08.20187 ноќевања704613476722627485784677516
24.08-31.08.20187 ноќевања624549436641563445703612476
31.08-07.09.20187 ноќевања565502407583516415644564446
07.09-14.09.20187 ноќевања534477391551491400612540430
ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-ет возрасен4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год2-ро дете од 2-12.99 годВозрасен3-ет возрасен4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год2-ро дете од 2-12.99 годВозрасен3-ет возрасен4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год2-ро дете од 2-12.99 год
QUADRUPLE FAMILY
Услуга  BED AND BREAKFASTHALF BOARDFULL BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања554493552401401572507569410410633556631441441
29.06-06.07.20187 ноќевања621546618435435638560636443443700610698474474
06.07-13.07.20187 ноќевања631554629440440649569646449449710618708479479
13.07-20.07.20187 ноќевања656574653452452673588671461461735638732492492
20.07-27.07.20187 ноќевања660578657454454677591675463463739641736494494
27.07-03.08.20187 ноќевања707615704478478724629722486486786679784517517
03.08-10.08.20187 ноќевања754653751501501771667769510510833716831541541
10.08-17.08.20187 ноќевања760658758504504778672776513513840721837544544
17.08-24.08.20187 ноќевања704613702476476722627719485485784677781516516
24.08-31.08.20187 ноќевања624549621436436641563639445445703612700476476
31.08-07.09.20187 ноќевања565502562407407583516580415415644564641446446
07.09-14.09.20187 ноќевања534477531391391551491549400400612540610430430

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk