Пребарувај понуди


Име на сместување
Држава
Дестинација
од
до
Категорија
Број на ѕвезди

СКИ ЦЕНТАР Valfrejus, France

Термини на патување: 06.01-13.01.2018 & 13.01-20.01.2018

Сместување во:RESIDENCE LA TURRA &
LES CHALETS DE LA RAMOURE

Цената вклучува:

ПРЕВОЗ
од Македонија

СМЕСТУВАЊЕ
9 дена / 7 ноќевања

СКИ КАРТА
6 дена


RESIDENCE LA TURRA - Valfréjus
Тип на собаУслугаВозрасенВозрасен
ROOM ONLY – Наем на апартман
  06.01-13.01.201813.01-20.01.2018
App 4Цена по лице - 2 лица 369 €402 €
Цена по лице - 3 лица 320 €351 €
Цена по лице - 4 лица 296 €327 €
App. 6 Цена по лице - 4 лица 333 €334 €
Цена по лице - 5 лица 311 €342 €
Цена по лице - 6 лица 296 €326 €
App. 8 Цена по лице - 6 лица 321 €326 €
Цена по лице - 7 лица 307 €337 €
Цена по лице - 8 лица 296 €326 €
Цената вклучува:
Наем Апартман за 7 ноќевања, ски карта 6 дена (Skipass Valfrejus) и Автобуски превоз со поаѓање од Скопје, Куманово, Велес, Штип, Радовиш и Струмица. Wi-Fi- на рецепција, еден комплет постелнина по лице, надворешен базен, фитнес и сауна.

Напомена:
Завршно чистење прават самите клиенти, во спротивно се плаќа на рецепција.

Забелешка:
За сопствен превоз се одзема 100€ по лице (возрасен или дете)

Препорака:
Понесете сопствени крпи и постелнина.
Задолжителна доплата на рецепција:
Задолжителна доплата на рецепција 1.34€ по лице на ден
Депозит 300€ по соба - плаќањето се врши во готово или со кредитна картичка. Депозитот се враќа при check out. (Доколку нема штети)


Корисни информации:
*Check in: 17:00-20:00 - Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
*Check out: 08:00-10:00 - Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
*Early check in: се доплаќа при резервација 75€ по соба (не е задолжително) / За рано чекирање - задолжително информирајте се при резервација!
*Телефонски број во случај на доцно пристигнување: 033479053366 - Телефонски број во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција.
*Wi-Fi - на рецепција - вклучено во цената;
*Постелнина - еден комплет постелнина/по лице - вклучено во цената;
*Крпи - доколку не понесете сопствени крпи, може да доплатите на рецепција 9€ по лице;
*Можност за доплата за комплет постелнина, крпи и завршно чистење (во завршното чистење не е вклучено чистење на кујна) – повеќе информации на рецепција;
*Baby cot и столче за хранење - бесплатно - На барање - да се побара при резервација!
*Домашни миленици - доплата на рецепција околу 46€ по соба - Домашни миленици се дозволени во апартман со претходна најава. Кучиња од категорија 1 и 2 не се дозволени.
*Tуристичка такса - Задолжителна доплата на рецепција 1.34€ по лице на ден - Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
*Деца до 18 години не плаќаат туристичка такса.
*Депозит за апартман - Задолжителна доплата на рецепција 300€ по соба - Плаќањето се врши во готово или со кредитна картичка. Депозитот се враќа при check out. (Доколку нема штети)
*Гаража - опционално се доплаќа при резервација 35€ по соба - Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери со рецепција!
*Паркинг на отворено - бесплатно - Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери со рецепција!
*Надворешен базен - бесплатно - Информација за работното време на отворениот базен се наоѓа на рецепција.
*Сауна - бесплатно - Информација за работно време на сауна и резервација - на рецепција.
*Фитнес сала - бесплатно - Информација за работно време и влезница за фитнес - на рецепција.LES CHALETS DE LA RAMOURE - Valfréjus
Тип на собаУслугаВозрасенВозрасен
ROOM ONLY – Наем на апартман
  06.01-13.01.201813.01-20.01.2018
Studio 4Цена по лице - 2 лица 369 €402 €
Цена по лице - 3 лица 321 €351 €
Цена по лице - 4 лица 296 €327 €
App 4 (1 bedroom) Цена по лице - 4 лица 296 €327 €
App 6 pax (1 bedroom) Цена по лице - 5 лица 311 €342 €
Цена по лице - 6 лица 296 €327 €
Цената вклучува:
Наем Апартман за 7 ноќевања, ски карта 6 дена (Skipass Valfrejus) и Автобуски превоз со поаѓање од Скопје, Куманово, Велес, Штип, Радовиш и Струмица. Користење на фитнес, сауна, надворешен базен, ски гардероба

Напомена:
Завршно чистење прават самите клиенти, во спротивно се плаќа на рецепција

Забелешка:
За сопствен превоз се одзема 100€ по лице (возрасен или дете)

Препорака:
Понесете сопствени крпи и постелнина.
Задолжителна доплата на рецепција:
Задолжителна доплата на рецепција 1.21€ по лице на ден
Депозит 300€ по соба - плаќањето се врши во готово или со кредитна картичка. Депозитот се враќа при check out. (Доколку нема штети)


Корисни информации:
*Check in: 17:00 - 20:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
*Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
*Early check in: има можност со доплата од 75€ по соба - За рано чекирање - задолжително информирајте се при резервација!
*Телефонски број во случај на доцно пристигнување: +33479053366 Телефонски број во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција.
*Постелнина: со доплата на рецепција 16€ по лице (не е задолжително). Може да понесете сопствена или да доплатите за изнајмување на рецепција.
*Крпи: може да се изнајмат на рецепција со доплата од 9€ по лице.
*Комплет постелнина и крпи и завршно чистење: може да се доплати на рецепција (не е вклучено чистење на кујна);
*Завршно чистење - Пред напуштање на апартманот, потребно е истиот да биде исчистен. Доколку тоа не биде направено, трошокот за завршно чистење ќе биде одбиен од депозитот.
*Baby cot и столче за хранење - бесплатно - На барање - да се побара при резервација!
*Домашни миленици - Дозволен е престој на еден домашен миленик по апартман со предходна најава
*Туристичка такса - Задолжителна доплата на рецепција 1.21€ по лице на ден - Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
*Туристичка такса - не плаќаат деца до 18 години.
*Депозит за апартман - Задолжителна доплата на рецепција 300€ по соба - Плаќањето се врши во готово или со кредитна картичка. Депозитот се враќа при check out. (Доколку нема штети)
*Гаража - со доплата од 35€ при резервација - Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
*Ски гардероба - бесплатно - За сигурноста на ски гардеробата важат правилата на објектот.
*Надворешен базен - бесплатно - Информација за работното време на отворениот базен се наоѓа на рецепција.
*Сауна - бесплатно - Информација за работно време на сауна и резервација - на рецепција.
*Фитнес сала - бесплатно - Информација за работно време и влезница за фитнес - на рецепција.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk