Пребарувај понуди


Име на сместување
Држава
Дестинација
од
до
Категорија
Број на ѕвезди

◦ Лето Шпанија, чартер програма

Коста Брава - Шпанија | Лето 2017

авионска програма со директен лет од Скопје


Специјална понуда и промоции
(кликнете за да дознаете повеќе)


Коста Брава, најпознатото и најпосетеното одморалиште во Шпанија со крајбрежје долго 40km, се наоѓа северно од Барселона. Во нашата понуда Ви нудиме сместување во познатиот туристички места како што Lloret de Mar, Blanes, Calella, Santa Susanna, Tosa de Mar .
Крајбрежјето на Каталонија не го красат само долгите урбани и песочни плажи полни со туристи, овде ќе Ве фасцинираат скриените заливи и прекрасната природа. Северниот дел на Коста Брава е дијамант на западниот Медитеран. Најубавиот дел од брегот се "Плажите на златниот триаголник", места кои успеале да го задржат шармот и убавината на стари пристаништа и рибарски населби препознатливи по релаксираната атмосфера и одлична локална кујна.
Во оваа област се и местата кои треба да се издвојат по своето значење: Гирона - кој е еден од најстарите градови во Каталонија со прекрасна еврејска населба, Фигуерас - родното место Салвадор Дали, Empuries - антички град од грчко - римскиот период. Главните туристички центри во оваа област се: Rose, Palamos, Platja d'Aro, Tossa de Mar, Lloret de Mar и Blanes.Термини на летови

Скопје - Барселона 
Барселона - Скопје
Датум
Број на
ноќевања
Број на лет
Полетува
Слетува
Датум
Број на лет
Полетува
Слетува
23.06.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
30.06.2017
W6 7738
21:15
23:55
30.06.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
07.07.2017
W6 7738
21:15
23:55
07.07.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
14.07.2017
W6 7738
21:15
23:55
14.07.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
21.07.2017
W6 7738
21:15
23:55
21.07.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
28.07.2017
W6 7738
21:15
23:55
28.07.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
04.08.2017
W6 7738
21:15
23:55
04.08.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
11.08.2017
W6 7738
21:15
23:55
11.08.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
18.08.2017
W6 7738
21:15
23:55
18.08.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
25.08.2017
W6 7738
21:15
23:55
25.08.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
01.09.2017
W6 7738
21:15
23:55
01.09.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
08.09.2017
W6 7738
21:15
23:55
08.09.2017
7
W6 7737
17:45 
20:40
15.09.2017
W6 7738
21:15
23:55
Ве молиме проверете го точното време на полетување еден ден пред датумот на поаѓање. Информации можете да добиете во канцеларијата каде ја имате направено вашата резервација

Програма

1 ден. СКОПЈЕ - БАРСЕЛОНА - КОСТА БРАВА Состанок на групата на скопскиот аеродром и предавање на багажот 2 часа пред полетување. Лет за Барселона (според табелата). Пристигнување на аеродромот во Барселона Средба со претставник на агенцијата и трансфер со автобус до хотел . По пристигнувањето, сместување во хотели според направениот избор при уплата на аранжманот. 
од 2. до 7 ден КОСТА БРАВА
Денови за одмор со престој во хотелот. Комуникација со локалните претставници на агенцијата за евентуални факултативни анимации, излети и посети. 
7. ден КОСТА БРАВА - БАРСЕЛОНА - СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 10:00 часот. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, може да се доплати на рецепција, доколку има можност.) Слободно време до трансфер за аеродромот во Барселона. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Лет за Скопје, според табелата. Пристигнување во Скопје.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
* Превоз со директен лет на релација: Скопје - Барселона - Скопје
* Трансфер во Шпанија на релација: аеродром Барселона - хотел - аеродром
* Сместување во место, хотел и услуга по избор од табелите ( 7 ноќевања )
* Организација и реализација на аранжманот
* Багаж од 23кг  + мала кабинска торба по лице
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Аеродоромски такси: 60 € по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
* Задолжително патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Туристичка такса која се плаќа во Хотел  (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk